Skocz do zawartości

Monster Hunter X (Generations)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

filmik z wyprawy do eventu gdzie można było pograć w demo mhx

niestety nie ma tutaj nagranego gameplayu i ogolnie jest to takie "łażenie po okolicy" ale gość był w koszulce z napisem "#MHX for the west" i zdołał pogadać z dwoma osobami stojącymi wysoko w produkcji MHX, oczywiście te 2 osoby nie podejmują decyzji osobiście na temat wydania poza japonią, ale jednak zawsze coś i fajnie że udało mu sie "przebić" z tym sloganem

 

 

niedługo gość wrzuci długi film na którym będzie omawiał wszystkie rzeczy jakie wyłapał w trakcie grania w demo (a grał chyba ok 2h), powinno być sporo ciekawych rzeczy

Odnośnik do komentarza

MHX-Light_Bowgun_Equipment_Render_002.pn

MHX-Hammer_Equipment_Render_002.png

 

 

BUM!

 

długi film omawiający sporo detali po ograniu dema

 

 

 

EDIT

na samym końcu gościu mówi że narga ma inną animacje ujeżdżania i przysiada blisko ziemi troche jak kot. bo niby narga to taki smoko-kot. wyobraziłem sobie jakie by było sikanie ze śmiechu gdyby animacja dosiadania nargi serio wyglądała jak zachowanie kota któremu głowa utknie w czymś

:yao:

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

nowy numer famitsu

 

w skrócie

- info o elektrycznym nowym potworze, jednym z czterach flagowych

- wraca lagicarius, blangoga i shogun cenataur

- nie ma walki w wodzie (to było wiadomo) lagi będzie naziemny, to fajnie bo walka z nim na ziemi była spoko

- styl walki "bushido" o którym wczesniej nie mowili zbytnio okazał sie tym co myślałem - czyli stylem dla kazaków którzy mają opanowane uniki itp. gdy zrobimy unik lub blok dokładnie w momencie gdy wróg nas uderza to po udanym uniku będziemy mogli wykonać jakiś bardzo silny nowy cios. czyli fajna rzecz dla ludzi którzy mają opanowany timing

- powraca stary wulkan i stare bagno (z 2gen), oraz wyspa z trójki

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

tym razem duale i sns -pokaz wszystkich stylów

 

 

 

zauważyłem też pewien kłopot który może sie pojawić na zwykłych 3dsach, gierka zapewne wyjdzie i na 3ds i new3ds, ale obczajcie dolny ekran w stylu strikera

można mieć 3 skille które sie ładują (pasek) i klikając ikonke można je odpalić

9anwo5.jpg

 

widzicie kłopot?

ikony super skilli zajmują pół ekranu - tą połówke gdzie normalnie używało sie krzyżaka do sterowania kamerą...

nie wiem czy będzie sie dało wybrać mniejszą opcje tych guzików, niektóre guziki ekranowe można było zrobić większe lub mniejsze, ale nie wiadomo czy tutaj bedzie taka możliwość. a jeśli nie to są 2 opcje

albo mapke przekładamy na ekran górny, guziki skilli na lewo w miejsce mapy a krzyżak po prawej, co nie jest wygodne bo bedziemy mieli daleko do guzików skilli albo trzeba bedzie lewą ręką je odpalać

albo druga opcja - rezygnacja z krzyżaka i zostawienie tego co widać na screenie, też słaba sytuacja :/

 

oczywiście new3ds nie ma tego problemu bo kamere można obsługiwać cyckiem

no oczywiście jeszcze dochodzi możliwość kupienia circle pada, ale to też nie jest idealna zabawa

 

kurde mojemu bratu nie udało sie chyba dorwać w japonii tego specjalnego circle pada do MH (zdziwilem sie bo obszukał kilka dużych sklepów), a okazuje sie że by sie za(pipi)iście przydał :/

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

kolejne dwa, młot i HH

 

młot mnie kusi

 

a HH widać że ma 2 opcje ciekawe, jedno to było wiadomo już - że jak sie wali w potwora to robią sie podwójne nutki których muzyka daje 2 melodie na raz, obecną i przedłuża poprzednio graną, i tutaj na filmie widać że jest też super skill który daje buff powodujący że te podwojne nutki pojawiają sie nawet jak sie nie walnie wroga tylko wali w powietrze

 

 

 

jak zwykle jeszcze angielski komentarz

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

długi film i w dodatku dużo gadania po japońsku, ale ogolnie goście na spokojnie pokazują niektóre bronie i style i jak to wygląda w użyciu, lepiej to widać niż na tych krótkich trailerach co dawałem wyżej gdzie były urywki tylko

 

 

zapewne niedługo pojawi sie też angielski komentarz od gajin huntera, ale nawet to całkiem da sie oglądać, tylko polecam przewijać gadanie i zobaczyć gameplay

Odnośnik do komentarza

o kurna jest moc!!

 

powraca volganos i garbaty!! :banderas:

powraca ples.... :trap:

 

 

mozliwość grania kotem - nie ogarniam O_o

ciekawe o co z tym będzie chodzic, zdolności bojowe kota jednak są ograniczone

 

 

volganos mnie cieszy, mimo że to kopia plesa to był bardzo fajny, kiedyś ostro go farmiłem i biegałem w jego zbroi przez większość czasu pod koniec

i ma niezłą muzyczkę

Odnośnik do komentarza

gameplay nowy

długi film z pokazu na scenie i gadania więc daje do konkretnego momentu link

 

gameplay 4 graczy VS dinovaldo

https://youtu.be/QLc51lgYHwE?t=19m46s

 

gameplay czterema kotami lolololol - zabawy w wiosce i misja - pokazują jakie koty mają ruchy i zdolności itp, potem walka z lagi

https://youtu.be/QLc51lgYHwE?t=29m47s

 

 

jeszcze angielski komentarz na temat grania kotami

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

intro MHX - jak zawsze fajny

 

 

kozacki nowy trailer pokauzjący nowe super ataki (inne niż wcześniej były pokazaane)

nowe wersje kolorystyczne potworów i jakiegoś nowego wielkiego-niewiadomo co, prawdopodobnie bossa

 

skrót wieści z dziś z angielskim komentarzem

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

takie materiały i nikt nic nie napisze?

 

no dobra to rzuce jeszcze ciekawostke - ten nowy potwór różowy wężo-smok ma nowy status - bąbelki niczym bańki mydlane które rozsyła wszędzie - widać to w intrze też

 

ten nowy status działa tak że jeśli postać oberwie bąbelkami 2 razy to jest zamydlona i śliska (coś jak zamiana w bałwana), w tym czasie ma inne animacje poruszania się i i strasznie sie ślizga po podłodze, żeby zacząć biec potrzbuje chwile na rozpęd a potem nie może sie zatrzymać i zarzuca na zakrętach, śmiesznie to wygląda, zwłaszcza skok szczupakiem na glebe który ma ogromny zasięg bo ślizgamy sie brzuchem po ziemi

tutaj to widać

https://youtu.be/DJnQPo-pC0E?t=9m33s

Odnośnik do komentarza

helo żyje tu ktoś?;p

 

 

kolejny materiał z famitsu, film długi ale chociaż sobie poprzewijajcie i obczajcie skany

w skrócie

- pokazane są nowe wersje starych potworów, jest to jakiś nowy system, a nie zwykłe subspicies, potwory mają mocno zmienione ataki i charakterystyke (np los sie nastawia na sranie ogniem na lewo i prawo, a ian napieprza trucizną). dodatkowo te questy dają nieosiągalne inaczej bronie i zbroje które mają dodatkowe bajery w sobie. i jeszcze jedno udziwnienie - nie można ich robić kiedy sie chce tylko trzeba za nie płacić specjalnymi ticketami ktore można zbierać dzięki streetpass albo kupować za wioskowe punkty

- pod koniec pokazane są nowe ataki specjalne widoczne na ostatnim trailerze

Odnośnik do komentarza

halo halo nie spać ;p

 

nowe famitsu

tym razem mniej nowych informacji ale pokazali tego mackowego-kościanego bossa, chociaż nie całe ciało póki co

12237159_194622640875654_2109643100_n.jp

 

słaby obrazek ale na filmie widać go w lepszej jakości

 

 

plus jeszcze nowy system w stylu frenzy ale jednak nie frenzy, jakiś inny rodzaj wkurzenia potwora który powoduje nowe ataki i ciemne moce objawiające sie na danej części ciała - wtedy ataki tą częścią (np ogonem albo ryjem) są znacznie mocniejsze, "ciemność" przechodzi po róznych partiach ciała w czasie walki

 

 

a co do bossa - patrząc na tą zaciemnioną sylwetke dla mnie wygląda to jak połączenie żółwia i ośmiornicy noszącego zbroje z kości. może coś w stylu krakena ale z elementami żółwia. bo na ciemnym fragmencie sylwetki widać zarówno macke jak i coś co wygląda na nogi żółwia wodnego. jeśli dobrze sie domyślam to bardzo mi sie podoba takie coś. domyślam sie że te 2 węże króe widać to są jakies zmutowane macki schowane w "zbroi" z kości, a nie dwie głowy. głowa pewnie jest gdzieś w korpusie i pewnie ogolnie potwor ma kościaną zbroje na sobie podobnie jak kraby. ewentualnie jeszcze na "macka" na dole to moze być ogon a fotka jest specjalnie dla zmyłki w dziwnej pozie tak że wydaje sie że dwa węże wychodzą z boku względem "ogona" a nie z przodu, ale zobaczymy.

wydaje mi sie że walka może mieć kilka etapów z bardzo ważnym elementem - rozwalania kościanej zbroi i zmiany zachowania potwora zależnie od odkrytych "gołych" kawałków ciała. w MH frontierze była bardzo ciekawa walka z krabem który miał "kamienną" zbroje na cały ciele i był wielki, ale możan wszystko odłupać po kawałku i odsłonić głołe ciało, a potem jeszcze bardziej i na konic zmieniał sie w turbo kraba bez zbroi - licze że tutaj będzie podobnie bo to ciekawa walka była

 

no wydaje sie bardzo fajny i kompletnie nietypowy jeśli chodzi o model ciała, bo od dawna już nie było nowego modelu ciała, no dobra troche przesadzam, seltas queen miała  nowy rodzaj budowy (chociaż można ją podczepić pod model krabów), a teoretycznie tetsucabra i teki też

 

 

edit jak kogoś ciekawi walka z krabem z frontira to polecam ten film, pokazuje wszystkie fazy, gdzie najpierw ma kamienną zbroje, a po jej rozwaleniu i zniszczeniu jego skorupy wybucha i odłania wewnętrzne mięsko stając sie zarazem super szybkim turbo krabem z dopalaczami w (pipi)e :D

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

no i mamy japońską premierę, niestety nic nie wiadomo o europejskiej więc szanse są małe... no cóż

 

pozostaje nam oglądanie gameplayów na jutubie

 

troche żałuje że nie poprosiłem brata żeby mi kupił japońskiego 3dsa jak był tam.

 

 

nintendo i ich blokada regionalna.... karny kutas w dupe

 

 

edit

mimo że dziś premiera to ktoś już doszedł do tego kościanego bossa, tutaj film, nadal nie wiem co to jest xd

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...