Skocz do zawartości

Monster Hunter X (Generations)


Rekomendowane odpowiedzi

:banderas:

 

Trochę mnie dziwi ten kościany, ma dwie głowy(?), a zawsze robili jako tako naturalnie wyglądające zwierzaki, zgodne z anatomią tego, co żyje w rzeczywistości.

Pewnie smok jakiś i wyjaśnione.

 

Swoją drogą on jest z HR3, nie z końca, a w kilka godzin ze zgraną ekipą pewnie by się dało przejść same keye do urgenta.

Odnośnik do komentarza

dziwi mnie jeśli on jest serio na HR3 ale bywały już potwory mniej realne, np yamatsukami i kilka innych

 

 

edit - dalsza część zawiera spoilery na temat innych form kościanych macek (ale pewnie i tak nie zagramy w MHX w europie więc srał to pies)

dobra pogooglowałem i pojutubowałem

już wiem o co chodzi, ten film co wrzuciłem wcześniej to z kościanym czymś być może jest na HR3 ale jest to nowy rodzaj wroga - wielo-etapowa walka

być może serio go spotykamy już na hr3 i walczymy z kościanymi mackami jak na filmie powyżej

 

ale potem na wyższych HR mamy kolejne spotkania i kolejne questy które nie są trudniejszą kopią wcześniejszych tylko kompletnie nową walką - w późniejszych walkach więcej potwora wystaje z ziemi, widać że jest czymś w stylu ośmiornicy z kościaną zbroją na wierzchu, nie ma 2 głów, te "głowy" to tylko macki, a ciało i głowa jest pod ziemią w pierwszej walce, potem dopiero widać konkretnie jego paszcze i elementy bez kościanej zbroii

oczywiście w tej drugiej walce ma dużo nowych ataków i zachowań (nie oglądałem całości ale prawdopodobnie po chwilowej pierwszej turze podobnej do starej walkie potem wystawia więcej ciała z ziemi i reszta walki to zupełnie inna bajka)

 

 

ciekawa akcja ja jestem na tak

nie wiem jednak czy jest to całkowicie finałowy boss czy tylko "jakiś boss" pod koniec gry

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

byłem dzis w jakimś małym sklepie z grami w złotych tarasach i wywiązała sie rozmowa o MH bo gość chciał mi wepchnąć gałke w dupe (sprzedać tego sticka do 3dsa)

no i mowie ze nie chce bo pewnie z żalem ale kupie new 3dsa jeśli MHX wyjdzie u nas, a on mówi że wyjdzie O_o

to sie pytam że skąd to wie bo śledze temat i nie zauważyłem żadnej informacji itp

no niestety nie podał żadnych konkretów więc to pewnie tylko jego domysły a nie żadne sprawdzone info.. cóż

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Witam. Nie wytrzymałem i gram już w mhx. Na razie zrobiłem wszystkie questy 1* i zabiłem pierwszego Urgenta czyli tego pierzastego Maccu klona Jaggiego.

Co się rzuca w oczy to grafika i płynność. Lokacje są bardziej szczegółowe ale za to gra nie chodzi tak płynnie jak MH4u czy 3u - czuć od razu, że jest zablokowane na 30 fpsach. Niewiem po co ta zmiana na gorsze kosztem jakichś tam efektów graficznych na które mało kto zwraca uwagę na nintendo. Gram na o3dsie i te 30 klatek czasami potrafi chrupnąć. Jednak da się grać przyzwoicie nie ma lipy jak np w przypadku Hyrule warriors. Jedyne czego zazdroszczę posiadaczom n3ds to tego, że posiadają 2 dodatkowe buttony lr do których można przypisać skille. Ja niestety muszę je uruchamiać na ekranie dotykowym.

Ogólnie pierwsze wrażenie na minus przez tę płynność. Może się przełamie w końcu na PSP MHy były zablokowane na 30 i nikt nie zwracał na to uwagi. 

Aha Transation patch jest już w wersji 10 i tłumaczy praktycznie wszystko oprócz dialogów. Od początku można grać kotem i ma się dostęp zaraz po paru questach do wszystkich wiosek. No i te artsy i style kozacki pomysł ilość buildów i stylów gry wzrasta o 1000% odrazu. Pozdro.

Odnośnik do komentarza

co to za patch? jakiś piracki jak sie domyślam? masz japońską konsole czy co? ogolnie jak to zrobiłeś że grasz? bo chcetnie tez bym pograł ale nie uśmiecha mi sie kupowanie japońskiego 3dsa

 

zobaczcie sobie co w japonii sie odwala

 

możecie przewinąć pierwsze dwie minuty bo tylko dojazd jest pokazany

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Mam 2dsa europejskiego zdowngrade'owanego do 9.2 z utworzonym emunandem i emunand updatowany normalnie do 10.5.

Ale gry z innych regionów bez problemu można odpalać na najprostszym hacku nawet tzw browserhax, że wchodzisz przez przeglądarkę jednym linkiem i jesteś w homebrew menu. Odpalałem tak np Code of Princess z usa czy Kokuge z jap.

Najlepiej jak już odpali się te homebrew menu to po prostu zrobić tego downgrade'a. Scena 3ds ruszyła ostro i jest kilka różnych CFW i sposobów na je wgrywanie. Dla ludzi co nie piracą istniej np NTR Custom software którego ideą jest tylko odpalanie importów np mhx normalnie aktualizujesz i grasz online.

 

Co do MHX tłumaczenie działa mi na obrazie gry i najnowszej aktualizacji 1.2 normalnie jest online i można pobrać wszystkie DLC. Wiem, że tłumaczenie działało też z oryginalnymi cartami do aktualizacji 1.2 i pewnie wkrótce będzie znowu.

 

Sam MHX co ciekawe zapisuje sejwy TYLKO na karcie pamięci bez różnicy czy gra się z kartridża czy z wersji eshop.

Na 100% wyjdzie ulepszona wersja tego MHX bo potworów i questów jest strasznie mało. ( dla mnie i tak za dużo w dodatku artsy i nianta którym jeszcze nawet nie grałem)

 

Wrzucam kilka fotek z translacji:

Tu artsy chyba wszystkie przetłumaczone.

Artsy daje nam co jakiś czas taki typ trener i odblokowuje się kilka. Niektóre zdupy bezużyteczne inne kozackie wręcz OP.

IMG_20160131_015022.jpg

 

IMG_20160131_014814.jpg

 

Tu opisy questów każdy quest to co mamy zrobić jest przetłumaczony:

IMG_20160131_015146.jpg

 

Ogólnie translacje na tym etapie co jest umożliwia gre w 100%.

Aha downgrade konsoli na razie tylko możliwe jak ma sie soft do 10.3. Chociaż już może da radę też 10.5. Z 10.5 za to można spokojnie uruchomić haxa z free region launcherem ale wtedy nie bedzie online i aktualizacji.

Odnośnik do komentarza

kurde kompletnie sie nie znam na jakichś downgadach 3dsa ani innych hackach, uzywam konsoli mega sporadycznie, grałem tylko w pare gier, nie wiem czy mi sie chce w to bawić, chociaż w MHX bym pograł oczywiście

 

 

za czasów psp przechodziłem monstery po japońsku, a potem drugi raz z fanowskim tłumaczeniem, ale psp to ogolnie była lepsza konsola do monstera. 3ds to padaka do takiej gry

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

kurde kompletnie sie nie znam na jakichś downgadach 3dsa ani innych hackach, uzywam konsoli mega sporadycznie, grałem tylko w pare gier, nie wiem czy mi sie chce w to bawić, chociaż w MHX bym pograł oczywiście

 

 

za czasów psp przechodziłem monstery po japońsku, a potem drugi raz z fanowskim tłumaczeniem, ale psp to ogolnie była lepsza konsola do monstera. 3ds to padaka do takiej gry

 

1. Bierzesz do ręki 3DSa

2. Robisz Browserhax (3 minuty roboty)

3. Masz konsolę region free

Odnośnik do komentarza

Nie. Region free launcher działa tylko z kartridżem.

 

Polatałem dzisiaj kotami całkiem spoko. Skillowe są. Są misje które można tylko kotem grać po ukończeniu odblokowuje sie jakies składniki do potraw. Kotami warto latać na misje gathering bo nie musza zabierac zadnych kilofow siatek, szybciej zbierają i mają nieskończoną stamine.

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza

Jako że ja akurat myślę ostatnio nad  importem paru gier ekskluzywnych dla Japonii(w tym MHP3rd na psp) to ta informacja o CFW na 3dsa jest dość kusząca...

 

Niemniej spasuję. Schemat jest taki, że masa napalonych Japończyków dostaje co rok, dwa nowego monhuna, a kilku napalonych Europejczyków/Amerykanów- edycję ultimate co 4.

Odnośnik do komentarza

@Yano

Mam w pudełku ale gram na piracie ze względu na możliwość bezproblemowego zaaplikowania tłumaczenia, niestety nie sprzedaje pudła.

 

Jak wyjdzie edycja ultimate mam nadzieję, że szybko po tym zrobią program to transferu sejwa JAP -> EU. Nie powinno być problemu bo jak pisałem sejwy są na karcie a nie kartridżu.

 

Na razie robię te nudne misje zbieram badziew i zabijam znane potwory. Testuje różne style i artsy.

W MH4u Przegrałem 170h godzin lancą na guard, tutaj pasuje mi lanca stylem striker i może tym razem zrobie na evade set.

Styl guild lancy mi nie leży na razie bo trzecie uderzenie w serii jest mega wolne (ale pewnie silniejsze). Za to Striker uderza normalnie klasycznie szybko ale brakuje kilka ciosów np wyskoku po szarży. No i striker jako jedyny styl pozwala założyć na postać 3 artsy. 

 

Z innych broni grałem jeszcze hammer na aerial miażdżąca moc najlepszy czas zabicia potworów wyciągam. 

 

Upgrade broni jest trochę inny podnosimy level broni do np levelu 3 i wtedy pojawia się możliwość zrobienia innej. Po prostu odkrywamy drabinkę levelujac bron.

Odnośnik do komentarza

eh co to sie dzieje...

 

 

 

btw ghjajaabnas - ja mam oryginał mhp3rd HD na ps3, kupiłem na allegro japończyka, ale zwykłego 3rda przeszedłem 2 razy więc wersje na ps3 tylko troche pomacałem, pograłem z 50h jedynie

 

 

W MH4u Przegrałem 170h godzin lancą na guard,

 

 

ja w mh4u mam ok 450h dlatego chetnie bym kupił tego pudełkowca mhx skoro grasz na piracie  ;)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.