Skocz do zawartości

Fotel do 1000zł


ppibo1

Rekomendowane odpowiedzi

Ze 4 lata temu kupiłem Markusa w wersji skórzanej i uważam, że były to za(pipi)iście wydane pieniądze :lapka:

Niektórzy preferują tańsze wersje materiałowe, ale ja bym się nie zamienił. Nie wiem, może jestem dziwny, ale nawet latem dupa mi się do skórzanego siedziska nie przylepia :dunno:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Niedawno zakupiłem słynnego Markusa, trochę impulsywna decyzja, bo byłem nastawiony na opcję budżetową, tak do 300 zł, ale popróbowałem co mieli w Ikei i jak zasiadłem na nim, to pomyślałem "jebać biedę", niech stracę to pięć stówek. Kupił mnie chyba regulowanym pochyleniem (którego koniec końców przestałem używać xd) i ogólną wygodą. Jednak siadanie na parę minut w sklepie to co innego, niż testy w warunkach domowych: po paru dniach zacząłem odczuwać, że wcale nie jest taki cudowny (dosyć twarde podłokietniki, na dłuższą metę powodujące dyskomfort, sztywne ustawienie poduszki pod głowę i "wygięcie" pod lędźwiami, wymuszające określoną pozycję) i uruchomiły się dylematy, czy w tej cenie nie znalazłbym czegoś lepszego. Z drugiej strony mam dość szukania, wybierania i kminienia, a mimo wszystko sprzęt jest spoko, no i liczę na to, że oprócz wygody zapłaciłem też za trwałość (gwarancja 10 lat lol), bo przerabiałem już budżetówki, które po dwóch latach się sypały.

 

Cóż, w ostateczności zawsze mogę skorzystać z nowej polityki sklepu i do roku oddać towar :nosacz3:

Odnośnik do komentarza

Też miałem brać Markusa, ale w pracy dostałem fotel na zamówienie z firmy Artex. Fotel nazywa się Bejot Jott, co może z nazwy się trochę nieciekawie kojarzyć forumowiczom, ale to jest nadfotel. Reguluje się wszystko, siedzisko przód-tył, kąt oparcia, siła wychylenia do bujania, wysokość podłokietników i nawet podpórka pod lędźwie. Nawet kółka jakoś tak gładko chodzą po podłodze i fajnie się jeździ. Koszt to 1200 zł, ale póki co, uważam, że warty ceny, więc sprawiłem sobie też taki do chaty. Są też jeszcze wyższe modele.

1 minutę temu, krupek napisał:

 

 

Edytowane przez krupek
Odnośnik do komentarza

Ja już kilka miesięcy użytkuję Marksa. Kobiecie tak się spodobał mój, że następnego dnia kupiłem drugi. Może podłokietniki faktycznie są twarde, ale w ogóle mi to nie przeszkadza w pracy\rozrywce. Jeżeli nie zacznie niedługo skrzypieć, śmiało mogę ten model polecić. Dwa wygodne fotele za tysiaczka.

 

Zastanawiam się tylko, czy "gamingowy" fotel byłby wygodniejszy, ale do tego designu w ogóle nie mogę się przekonać. 

Edytowane przez Kosmos
Odnośnik do komentarza

Pomijając wspomniany odpustowy wygląd, to mam wrażenie, że w dużym stopniu cena gejminowych foteli jest zawyżona przez, no właśnie, ich "gejmingowość". Jak w tym memie z akcesoriami Razera. Na plus na pewno regulowane poduchy pod głowę. Na minus, przynajmniej dla mnie, obicie ze "skóry", z którym zazwyczaj się spotykam na ekspozycjach.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, kotlet_schabowy napisał:

Pomijając wspomniany odpustowy wygląd, to mam wrażenie, że w dużym stopniu cena gejminowych foteli jest zawyżona przez, no właśnie, ich "gejmingowość". 

Mnie zastanawia, po co większość foteli jest kubełkowa. Żeby jeździć na nich do kuchni, albo kibla i nie wypaść na zakręcie?

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Dołączyłem do sekty św. Markusa i wrażenia ogólne bardzo pozytywne, komfort nieporównywalny ze starym wygniecionym fotelem z auchan, ale nurtują mnie 2 rzeczy: 

 

1. Udało się komuś coś zrobić z tym stukaniem mechanizmu blokującego bujanie przy opieraniu się? Mnóstwo ludzi na to narzeka, większość twierdzi, że taki urok mechanizmu i trzeba się przyzwyczaić, ale niektórzy twierdzą, że da się to wyeliminować odpowiednim ustawieniem tego jebadełka regulującego poziom oporu w trybie bujania. Udała się komuś ta sztuka?

2. No właśnie, ta "gula" pod siedziskiem regulująca opór u was też wyłazi z mechanizmu tak jakby pod kątem? Wszystko działa jak należy, ale pytam, bo przy montowaniu mechanizm jebnął mi o podłogę, a swoje waży xd W ogóle cięższych tych elementów się nie dało zrobić? Podtrzymywanie jedną ręką siedziska z zamontowanym mechanizmem podczas przykręcania do oparcia to był jebany koszmar.

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.03.2021 o 22:14, Tokar napisał:

Dołączyłem do sekty św. Markusa i wrażenia ogólne bardzo pozytywne, komfort nieporównywalny ze starym wygniecionym fotelem z auchan, ale nurtują mnie 2 rzeczy: 

 

1. Udało się komuś coś zrobić z tym stukaniem mechanizmu blokującego bujanie przy opieraniu się? Mnóstwo ludzi na to narzeka, większość twierdzi, że taki urok mechanizmu i trzeba się przyzwyczaić, ale niektórzy twierdzą, że da się to wyeliminować odpowiednim ustawieniem tego jebadełka regulującego poziom oporu w trybie bujania. Udała się komuś ta sztuka?

2. No właśnie, ta "gula" pod siedziskiem regulująca opór u was też wyłazi z mechanizmu tak jakby pod kątem? Wszystko działa jak należy, ale pytam, bo przy montowaniu mechanizm jebnął mi o podłogę, a swoje waży xd W ogóle cięższych tych elementów się nie dało zrobić? Podtrzymywanie jedną ręką siedziska z zamontowanym mechanizmem podczas przykręcania do oparcia to był jebany koszmar.

 

Ad 1: nic z tym nie próbowałem robić (choć kusiło mnie rozebrać i złożyć całość od nowa), uznałem, że "tak ma być" i wychodzi na to, że chyba się nie myliłem. Faktem jest, że jest to denerwujące i w sumie może spróbuję coś tam pogmerać.

 

Ad 2: tak ma być.

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 29.05.2020 o 12:13, maciucha napisał:

mam taki fotel od 6 lat i jest ok, tylko dokupiłem poduszkę pod lędźwia

https://www.ikea.com/pl/pl/p/millberget-krzeslo-obrotowe-bomstad-czarny-90339412/

Skrzypi po czasie? Muszę w końcu krzesło wymienić, a okoliczności niezbyt pozwalają na wielkie rozeznanie po sklepach. Za kilka stówek jestem w stanie zaryzykować zakup w ciemno, ale ostatnim razem się zdecydowałem na taki zakup, to krzesło zaczęło skrzypieć już następnego dnia. Nie szło wytrzymać i poszło do reklamacji.

 

Ewentualnie może ktoś zasugeruje coś niewielkiego do biurka z PC? Może być bez podłokietników, a najlepiej gdyby można je było swobodnie odchylić do tyłu w każdej chwili, bez rozkręcania.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...