Skocz do zawartości

Jurrasic World


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 294
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

ja też pamiętam jak byłem na jedynce w kinie, miałem wtedy z 10-11 lat. pamiętam do dziś jak po seansie bałem się w nocy wyjść do kibla bo bałem się że w ciemnym mieszkaniu czają się raptory

 

na jurrasic world pojde do kina, bo mam ochotę.

 

i powiem że jestem w szoku że w ciągu miesiąca będe w kinie 3 razy na fajnych filmach - a przynajmniej avengers2 i mad max były świetnymi filmami do kina. i pewnie JW też bedzie spoko mimo niesmaku z powodu tresowanych raptorów.

 

normalnie do kina chodze raz w roku - na LOTRa albo hobbita (wyjątkiem było 300 - z 5 razy w kinie oglądałem , w tym dwa razy jednego dnia)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Na to, żeby iść na 1 do kina błagałem mame i tate przez miesiąc nawet im laurki narysowałem. Niestety nie poszliśmy. 

 

1 i 2 były super, ale 3 niestety psuje odbiór tego jako całość. 

Odnośnik do komentarza

Moje krótkie podsumowanie: RE-WE-LA-CJA! Fani będą zachwyceni nawiązaniami do jedynki, a niefani powinni być zadowoleni z tego, że ciągle coś się dzieje. Z pewnością idę do kina jeszcze raz. Na koniec jeszcze mały spoiler dotyczący teorii o tresowanych, posłusznych raptorach i telepatycznym wydawaniu rozkazów przez indominusa:

 

 

no oczywiście nic takiego nie ma miejsca

 

Odnośnik do komentarza

Na koniec jeszcze mały spoiler dotyczący teorii o tresowanych, posłusznych raptorach i telepatycznym wydawaniu rozkazów przez indominusa:

 

 

no oczywiście nic takiego nie ma miejsca

 

 

jak nie ma jak wszyscy widzieliśmy gang squad raptorów towarzyszących gł. bohaterowi na motorze w czasie polowania. dzikie raczej nie były.  :problem:

Odnośnik do komentarza

Nie no film zły nie jest, ale daleko mu do ideału. Niestety CGI nie robi wrażenia i trochę przegrywa z leciwą już przecież jedynką, jest to wysoka półka, ale jednak widać niedociągnięcia, a sceny gdzie dwójka bohaterów stoi i patrzy w dal a przed nimi widoczek z chamskiego green screena powodują zgrzyt zębów. Andy Dwyer ma rolę polegającą na zmartwionym wyrazie twarzy i sypaniu one-linerów, nie popisał się, choć sceny z nim i raptorami trzymają w napięciu. Fajnie zaczyna się robić dopiero w połowie, gdzie po małym twiście z indominusem (nie widziałem trailerów więc to dla mnie był twist) akcja nabiera rumieńców. Wtedy też mamy jedną z lepszych scen czyli

nocny rajd raptorów przez las, ujęcia z kamer żołnierzy, krzyki, noktowizja, świetnie się to ogląda. Największa petarda czyli t-rex świetnie zostawienia na koniec. Trochę szkoda, że taka krótka walka finałowa (już Godzilla dłużej walczyła), ale pospolite ruszenie raptorów i ostatnia scena z niespodzianką z wody robią robotę.

Cieszą nawiązania do jedynki, świat parku jest przedstawiony fajnie (jak w disneylandzie), mamy złego naukowca, złego grubego, jest znany motyw muzyczny, wszystko wydaje się być na swoim miejscu. Ale jednak aż takiej satysfakcji jak pierwsza część ten film nie daje. Mimo to na 7/10 zasługuje.

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

 

Na koniec jeszcze mały spoiler dotyczący teorii o tresowanych, posłusznych raptorach i telepatycznym wydawaniu rozkazów przez indominusa:

 

 

no oczywiście nic takiego nie ma miejsca

 

 

jak nie ma jak wszyscy widzieliśmy gang squad raptorów towarzyszących gł. bohaterowi na motorze w czasie polowania. dzikie raczej nie były.  :problem:

 

Oswojone i posłuszne też nie. Jakbyś oglądał to byś wiedział. :problem:

 

W ogóle możecie mi wytłumaczyć jakim cudem

 

przez cały film ta babka biegała w szpilkach kur.wa po parku? Jak można taki absurd wsadzić do filmu. :/

Jeszcze jak uciekała przed T-Rexem to kwikłem. xd

 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

 

Na koniec jeszcze mały spoiler dotyczący teorii o tresowanych, posłusznych raptorach i telepatycznym wydawaniu rozkazów przez indominusa:

 

 

no oczywiście nic takiego nie ma miejsca

 

 

jak nie ma jak wszyscy widzieliśmy gang squad raptorów towarzyszących gł. bohaterowi na motorze w czasie polowania. dzikie raczej nie były.  :problem:

 

 

No ale może obejrzyj film to dowiesz się o co chodzi :sorcerer: Swoją drogą w ogóle jak zwierzę stworzone i tresowane w parku ma być niby dzikie? Motyw z raptorami naprawdę trzyma się kupy i jest jednym z ciekawszych w filmie, bo towarzyszy mu fajny twist.

Odnośnik do komentarza

 

 

Swoją drogą w ogóle jak zwierzę stworzone i tresowane w parku ma być niby dzikie?

bo jest z definicji za glupie by moc byc wytresowane? wytresuj sobie muche albo dzdzownice.

gady w skali ludzkiej maja mozgi wielkosci orzechow. jedza i sraja.

eh serio, gang raptorow, z jakim by to twistem nie zakonczyl, czy to obrobil bank, czy zrobil napad na baze wojskowa, to nadal (pipi)a kiton, ktory po prostu trzeba gorzko przelknac i udawac, ze jest sie w kinie dla czegos innego.

Edytowane przez Najtmer
Odnośnik do komentarza

Ale ty widziałeś ten film czy tak sobie teoretyzujesz? Jeśli nie widziałeś to nie masz pojęcia o co chodzi, i że ten motyw na sens. Już od pierwszej części raptory były ukazane jako najbardziej inteligentne dinozaury polujące w grupie i tutaj ten motyw jest zwyczajnie pociągnięty dalej. Nie ma żadnego wydawania rozkazów, ani innych cudów.

 

Poza tym, z takim podejściem to od samego początku trzebaby udawać, że jest się w kinie dla czegoś innego bo to jest film, który już w samych założeniach nie ma sensu, - stosując Twoją retorykę, stwórz sobie dinozaura z zatopionego w bursztynie komara. A tak w ogóle to raptory w rzeczywistości były tylko trochę większe od indyków i miały pióra więc cała seria jest bez sensu. To jest film sci-fi, a nie dokument o życiu gadów.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.