Skocz do zawartości

Jurrasic World


Rekomendowane odpowiedzi

o kur.wa zdechłem XD

 

 

Samo JW było nawet ok, ostatnia walka to niezły disney, mogły sie jeszcze pałkami styknąć w ramach przyjacielskiego pożegnania XD Myślałem, że będą lepsze efekty specjalne, ale jak widać nie da się chyba już nic wymyśleć, żeby dinusie wyglądały jeszcze lepiej. Chyba, że ktoś by w starym stylu zrobił kukiełki xD Masa stereotypów i bzdur, flm jest mega poprawny politycznie, wszędzie gdzieś przewija się czarnuch, azjata, albo ciapaty hindus. Film którym może się jarać dzieciarnia, reszta będzie się brandzlować jeśli są mega fanami Jurasic Park i chcą powrótu do dzieciństwa. Jest kilka bekowych zdarzeń, jak na przykład

nieoczekiwana śmierć asystentki, kto by przypuszczał? Albo śmierć tego ciapatego latającego helikopterem, hahaha

Jak już się coś zaczyna dziać to już się kończy i człowiek nie zdąży nawet się wczuć. Nawet dobrze się bawiłem, ale nie będę kupował płyty, ba nawet nie obejrzę drugi raz na TV xD Były fajne momenty, ale nie chce mi się o tym pisać, bo film jest i tak bardzo średni, a podjarka z Waszej strony nie wiem skąd się wzięła. Lubię dinozaury, jako dzieciak miałem świecący szkielet w ciemności z gazetek, okulary CZYDE do gazetki, gumowe dinozaury i ich nazwy znałem na pamięć, ale i tak film mną nie pozamiatał. Polecam jako kino familijne, pozdro. A i zapomniałbym o tym co ktoś już wspomniał. Piętno Aliens, znowu daje się we znaki. Ktoś zrzyna motywy z tego filmu i myśli, że będzie fajnie, ale nie jest.

 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 294
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie przypierdalam się o niego tylko. Prawie, co chwila na ekranie jest albo czarny, albo inny niż biały. Mogę to zrozumieć, że Park ściągnął ludzi z całego świata i dlatego tak jest. Kobieta, murzyn, dziecko czyli niezły standard przewijający się w większości filmów poprawnie politycznych Holywood. W jedynce JP jakoś nie musiało być co rusz na ekranie kogoś innej rasy. Mam to gdzieś i wywołuje to u mnie tylko uśmieszek. A jak ktoś tego nie widzi to niezła beka z niego. No, ale takie są filmy na które pójdzie masa dzieciarni, w Avengers Czasie Ultrona też to widać. Zdziwiło mnie jedynie, że to nie Japończyk finansuje ten cały park, tylko siedzi w labolatorium, bo stereotypem jest, że hindusów obsadzają w filmach klasy B w rolach mądrych naukowców, którzy pouczają naiwnych białych,  a Japończycy to Ci co zazwyczaj są przy kasie.

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza

Wciskanie na siłę ludzi innej rasy, bo tak wypada, bo tak trzeba wg przewijających się stereotypów, to jest właśnie rasizm. Gdyby głównym macho w filmie był czarny to bym nie miał nic przeciwko, tylko zdziwiłbym się, bo utarło się niestety, że tylko białym przypadają takie role.

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza

innych mówisz? od tej jedynej słusznej panującej białej? weź już może nic nie pisz Bo tylko będziesz się dalej pogrążał. albo załóż osobny temat w którym z sobie podobnymi wsiurami będziecie wypisywać podobne bzdury bo czytanie tego w każdym temacie o nowym hollywoodzkim filmie zaczyna być męczące.

Odnośnik do komentarza

Najlepiej do 'pieprzenia' z tym :shotgun:

 

Chociaż mnie też ten trend zaczyna męczyć, ale nie dlatego że są ludzie innej skóry niż moja, tylko taka usilna dywersyfikacja.

Typu, że w teamie musi być białas, murzyn, azjata, latynos.

 

W wielu serialach też to na silca upychają.

 

Jeszcze brakuje mody na indian, niestety Chakotay ze Star Trek: Voyager

 się nie przyjął bo był najgorszą tam postacią.

Odnośnik do komentarza

Przecież ten naukowiec Azjata grał  w pierwszej części tę samą postać.  Irrfana Khan, również szanuję, bo to dobry aktor . BTW proponuję przejechać się do Londynu i zobaczyć ilu Hindusów dorobiło się ogromnych majątków. Pewnie w USA jest podobnie. Z tym  wciskaniem innych ras  w JW też się nie zgodzę. Główna para bohaterów - biała, dzieciaki - białe. A tło to tylko tło. I tak większość kolorowych kończy jako lunch dla i-rexa .

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

Tylko teraz popatrz na współczesne filmy Bollywood- tam ciągle hindusi to 100% obsady.

Niestety USA, UK czy np Francja ma większy odsetek imigrantów niż Indie czy Pakistan. Wiadomo, że jak w Anglii masz lekarzy czy prawników z Indii, to z czasem jakiś hindus trafi i do filmu pt Jurassic World ;)

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

Nie sledze dobrze tego watku z hindusem, ale jesli w filmie jest on bogatym do zarzygania biznesmenem, to ta postac zostala tam umieszczona tylko dlatego, zeby zablokowac bollywodzki "remake" i moc ich w razie czego podj.ebac do sadu, ze skopiowali (bo wiadomo hindusi sa pazerni na kase i glowny bogaty nie moze u nich byc innej rasy). Mam nadzieje, ze pomoglem.

Odnośnik do komentarza

Nie przypierdalam się o niego tylko. Prawie, co chwila na ekranie jest albo czarny, albo inny niż biały. Mogę to zrozumieć, że Park ściągnął ludzi z całego świata i dlatego tak jest. Kobieta, murzyn, dziecko czyli niezły standard przewijający się w większości filmów poprawnie politycznych Holywood. W jedynce JP jakoś nie musiało być co rusz na ekranie kogoś innej rasy. Mam to gdzieś i wywołuje to u mnie tylko uśmieszek. A jak ktoś tego nie widzi to niezła beka z niego. No, ale takie są filmy na które pójdzie masa dzieciarni, w Avengers Czasie Ultrona też to widać. Zdziwiło mnie jedynie, że to nie Japończyk finansuje ten cały park, tylko siedzi w labolatorium, bo stereotypem jest, że hindusów obsadzają w filmach klasy B w rolach mądrych naukowców, którzy pouczają naiwnych białych,  a Japończycy to Ci co zazwyczaj są przy kasie.

 

W pierwszej części było mniej-więcej 6 aktorów, w tym Samuel L. Jackson, ten Azjata, którego nie udało Ci się rozpoznać w Jurrasic World, no i kobieta. Był też grubas, więc wyrównuje się z Hindusem.

 

Same stereotypy też Ci się chyba trochę mieszają.

Odnośnik do komentarza

a w JP2 biały jeff goldblum miał czarną córkę więc wiecie...

Tumblr_m969xooxGY1r4qmoto9_r1_1280.jpg

 

w ogole to niby ta różnorosność niektórym sie wydaje jako poprawnosc polityczna na siłe, a może chodzi o to że porpostu w usa różnoroność jest spora więc amerykański film tez odwzorowuje tą różnorodność.

tak jak w wiedźmińskim świecie murzyni są niespotykani i wsadzenie ich do gry było by złamaniem realniów świata to w amerykańskich filmach branie samych białych by nie odpowiadało realiom

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Byłem dzisiaj na 3D i w filmie było zaledwie kilka scen które były faktycznie w 3D.
Sam film ogląda się bardzo przyjemnie jeśli nie zwraca się uwagi na głupoty, takie 5/10 i polecenie na luźny wieczór.
Najlepszy z tego wszystkiego jest dill który już wam objaśniam. W czechowicach takiej mieścinie koło Bielska-Białej otwarto centrum handlowe które praktycznie nie prosperuje poza klubem Jacka Stachurskyego. Samo multikino na początku świeciło pustkami wiec obniżyli cene biletu do 15zł dla dorosłych. Dodatkowo aktualna jest promocja środy z orange i tym sposobem dzisiaj w 2 osoby płaciliśmy 18zł za 2 bilety i do tego dostaliśmy na własność google 3D nówki z folii które można wykorzystać w przyszłych seansach i nie dopłacać 1,5 do pary  :cebula:

Edytowane przez Dud.ek
Odnośnik do komentarza

Byłem dzisiaj na 3D i w filmie było zaledwie kilka scen które były faktycznie w 3D

 

czyli standard, człowiek idzie na seans 3D i przez 1.5 godziny męczy się w okularach oglądając rozmazane, przyciemnione gunwo, żeby zobaczyć w trakcie całego seansu jakieś 2-3 minuty scen gdzie widać 3D.

 

dlatego ja zawsze wybieram seans 2D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...