Skocz do zawartości

Dark Souls III


Gość mate5

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, standby napisał:

Powoli kończę gierkę. Cudowny tytuł, aż mi smutno że się kończy. Został mi nameless king i ostatni boss...cieszę ze został mi jeszcze bloodborne do ogrzania..  czy Nioh ma podobny gameplay i mechanike?

 

Nioh ma kilka elementów podobnych jak np to, że wracasz po utracone dusze po śmierci lub to, że i soulsy i nioha można przebiec walcząc tylko z bossami.  W Soulsach jak wiadomo jeden otwarty metroidowy region, a w Niohu podział na misje.

Mechanika walki jest inna mimo, że na pierwszy rzut oka wygląda tak samo czyli zalokowanie na celu i uniki. Jednak to imo bardziej ninja gaiden niż dark souls tzn trzymasz blok podczas evade'a i się ślizgasz przynajmniej w light armorze. Movesety broni i agresja ciosów również jak w NG. W niohu jest do wykupienia więcej skilli przez co system jest bardziej skomplikowany ale tylko z pozoru bo np cała grę można przejść jednym ciosem, a każdy boss humadoidalny jest podatny na cheese i różne tanie taktyki. Także samo zarządzanie Ki czyli "niohową staminą" jest dużo istotniejsze niż stamina w soulsach. System walki nioh ma dużo przyjemniejszy i satysfakcjonujący jeżeli korzysta się z wszystkich jego dobrodziejstw. 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Wadą Nioha jest nieco nużący klimat, budowa etapów i grafika średniowiecznej Japonii. Do Yharnam nie mają startu. Po ograniu NG++ i obu DLC jestem na tyle zmęczony taką japońszczyzną, że mam odruch wymiotny gdy widzę materiały dotyczące nowej produkcji From Software. Może mi do premiery przejdzie.

 

Choć jest jeden plus - coś się dowiedziałem na temat ich ludowych wierzeń :)

Edytowane przez friedrich
Odnośnik do komentarza

Tez jestem swiezo bo Zabiciu krola i teraz Cindera. W porównaniu do nameless kinga, lord of cinder to betka.  Piękna gra, wspaniały gameplay, pękło 50 godzin z zycia ale nie żałuję ani jednej minuty. Oprócz smouldering lake, tego bagna przed farron keep to wszystkie miejscówki są za(pipi)iste. Top 3 trudnych bossów to nameless, pontif sulyvhan i lord of cinder, reszta w sumie nie była jakaś bardzo wymagająca. 

No i najlepszy ost ze wszystkich soulsow. 

Odnośnik do komentarza

wczoraj probowalem dwa razy. widze juz, ze nie ma co przed nim zbytnio (pipi)c i raczej warto byc ofensywnym.

 

ma tyle zycia je.baniec, ze walka jest strasznie dluga a umrzec mozna w pare sekund jak sie popelni blad. strasznie to frustruje.

 

w ogole ringed city zaje.biscie mi sie podoba. jedyny minus - ci wielcy goscie co wzywaja lucznikow. no to juz jest zdrowo poje.bane.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Moja taktyka to lżejsza postać (olałem chełm i spodnie). Przy takim bossie i nie można popełnić dwóch błędów pod rząd.
Duży miecz trzymany oburącz (trzeba go dziabąć sporo razy to niech każdy jeden przynajmniej zabiera trochę).
Podstawą jest wiedzieć, po którym jego ataku można karać no i jak zawsze nie być pazernym.

@Ölschmitz czekam na filmik -_-

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, giger_andrus napisał:

Jedynie to, że lubię oglądać jak inni sobie radzą z bossami w całej serii. 

moge podeslac pozniej jak walcze z kalameetem i odcinam mu ogon i podejscie numer milion do manusa.

 

ale w sumie u mnie to troche malo do patrzenia bo akurat w DS1 to latalem z tarcza i praktycznie w ogole nie rollowalem jak ostatni lamus :P

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Nie wiem czy znerfili Aldricha w jakims updacie czy 1,5 miesiaca przerwy od DS 3 dobrze mi zrobilo, ale w koncu go poskladalem solo przy czwartym podejsciu. Strasznie mi krwi napsul.

 

Z miejscowek, ktorych nie mozna ominac, zostaly mi dwie opcje:

 

Spoiler

- Irithyll Dungeon a nastepnie Profaned Capital

- poknac tancerke i Lothric Castle a nastepnie Grand Archives

 

Z lokacji opcjonalnych pewnie bede chcial zajrzec do 

Spoiler

Archdragon Peak, a jezeli chodzi o pozostale 3 lokacje pokazane jako opcjonalne na ponizszej mapie to zobaczymy :) Nic o nich nigdy nie czytalem ani nie ogladalem raczej filmikow na YT, wiec zero spoilerow.Dks3-progress_map.jpg

 

Za duzo gier do ogrania, a za malo czasu :) FH 4 w Game Passie, Nier Automata do kontynuacji (nie wspominajac ze wszyscy sugeruja drugie i trzecie przejscie!!), w Fife 19 sie przyjmnie pyka (nawet z CPU! nie myslalem ze to kiedykolwiek powiem), a chetnie bym sprawdzil zwykle multi w COD BO 4 (nie mam przesytu bo zazwyczaj gram w BFy) i RDR 2 na horyzoncie. Jak zyc?

Edytowane przez falcon87pl
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Trochę odkopię temat.

Jednak zamiast cisnąć DLC do BB postanowiłem nabyć DSIII bo 79zł za wszystko to wg mnie cena bardzo ok.

 

I od razu pytanie:

Te lokacje z dwóch DLC są dostępne od razu, czy po skończeniu głównego wątku? Jak do nich się dostać?

W jakiej kolejności najlepiej to ograć?

 

Grałem wcześniej w BB i Nioha, w DS tarcza to mus? - czy można wszystko przelecieć na unikach i np.: z bronią dwuręczną?

Odnośnik do komentarza

do pierwszego dlc możesz się dostać dość wcześnie, do drugiego przed finalnym bossem z podstawki bądź po finale z 1szego dodatku. Najlepiej oba robić pod koniec podstawki. 

 

tak można na luzie przejść bez tarczy jak masz obcykane te gry, ale czemu Ty się zabierasz za soulsy jak masz genialne old hunters do ogrania?

Odnośnik do komentarza

Sorry, że post pod postem ale chcę żeby ktoś zauważył:).

 

1)Jak to jest z tymi estusami? Jak mogę zwiększyć ich ilość? Zaczynałem z 3, nie wiem skąd mam teraz 4.

O co chodzi z tą pustą butelką co to mogę wybierać u kowala ile ma być estusów czerwonych i ile niebieskich?

 

Z zabitych wrogów w ogóle nie wypadają estusy? W BB fiolki leciały aż miło.

 

2)W jakie staty najlepiej inwestować?

Idę w to żeby mieć jak najwięcej życia i siły.

 

3)W 1szej lokacji zamiast iść w lewo do 1szego bossa, można iść w prawo jest napis "zawróć" ale jak trochę zaszedłem to w oddali widzę jakiegoś dużego niebieskiego stwora i jakieś świecące itemy do ogarnięcia... trochę się cykam, że pójdę na strzała czy coś, kiedy najlepiej tam wbić :}?

 

Mam wrażenie, że w DSIII jest trudniej na początku niż w NIOH, BB.

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...