Skocz do zawartości

Dark Souls III


Gość mate5

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.01.2019 o 09:16, Rozi napisał:

1) W trakcie gry znajdujesz Estus Shardy, które umożliwiają ulepszenie ilości użyć flaszki. Ulepszać je możesz u Andrego: https://darksouls3.wiki.fextralife.com/Estus+Shard Ta "niebieska" flaszka służy do odnawiania Focus Points, które odpowiadają za magię: https://darksouls3.wiki.fextralife.com/Ashen+Estus+Flask W Soulsach nie ma farmy fiolek, tylko po kilkunastu (maksymalnie) użyciach Estusa, zostajesz z niczym. Jedynie wizyty przy ogniskach odnawiają je. Można też użyć pierścienia do powiększenia ilości flaszek, a spalanie Undead Bone Shard powiększy ilość HP uzyskanych za jednym łykiem.

 

2) Staty (jak to bywa w całej serii Soulsborne) są zależne od tego, jakim stylem i bronią chcesz przejść grę. Na pierwszą styczność z Soulsami zawsze polecam kombo Strength + Dexterity. Witalność również jest ważna, ale również zależy od Twojego podejścia.

 

3) Pewnie chodzi Ci o wielką kryształową jaszczurkę? Warto się tam wybrać jak najszybciej, bo zabita wyrzuca item potrzebny do ulepszania broni/zbroi.

 

Punkt nr. 2 to ogolnie kiepska rada. Bronie scalujace z dex/str lub oba (tzw. quality build) maja racje bytu na wyzszych slv, kiedy mozna wpompowac w nie duzo punktow, nie zaniedbujac przy tym innych statow. Dla nowicjusza i osoby malo ogranej najlepsza opcja do conajmniej polowy gry (a nawet dalej), sa bronie z duzym base dmg bez wzgledu na skalowanie, infuzja w RAW i minimum Str/Dex do uzywania broni. Wszystkie punkty mozna wpakowac w hapsy, stamine, udzwig, albo i Int/faith do buffow. Najslynniejszy przyklad do Dark Sword (straight sword). Kiedys OP, teraz wciaz jedna z najlepszych broni. Mimo dobrego scalowania RAW bedzie mocniejszy przez dluuuzo leweli. A najlepsze staty dla postaci melee sa zawsze te same - te co pdnosza czerwony i zielony pasek. W razie jakichkolwiek watpliwosci, bij punkty w HP/Stamine. 

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

Ok, dzięki - tak robię.

Czerwony i Zielony Pasek musi się zgadzać + dex/str.

Najlepiej gra mi się prostym mieczem na zmianę z ogromnym.

Dark Sword mi nie leży do końca bo nie ma pchnięcia pod R2, tylko jakiś swing czy coś;)

 

Ale nie ogarniam tych cudów, czarów i innych do końca - nie interesowałem się tym w ogóle.

Pod meele builda warto używać jakiś czarów a może jakieś buffy?

Mam jakieś rzeczy - cuda, wianki... ale nie mogę ich używać - trzeba do tego w lewej ręce coś specjalnego trzymać?

 

 

Odnośnik do komentarza

Dobra Dragonslayer Armor mną pozamiatał, ze 30 razy...

Aż musiałem zrobić sobie 1 dzień przerwy od DSIII.

 

A potem przeczytałem gdzieś, że postać szybciej rolluje jak ma poniżej 70% udźwigu...

Próbowałem zbijać udźwig do 75% i nie było widać żadnej różnicy między 75% a 98% więc myślałem, że to bez znaczenia.

 

Zbiłem do 68%, wbiłem kilka leveli i ponownie podszedłem do Bossa...

Easy... za 2gim razem padł, ledwo zużyłem 2 estusy, ogólnie z tym szybkim rollem to gra stała się dla mnie znacznie łatwiejsza - bo całą grałem na full udźwigu z wolną rolką - lol.

No ale tak to jest jak to się nie wie i nigdzie nie czyta nic praktycznie.

 

Serio niby fajnie, odkrywać, poznawać grę samemu - ale kurde ile można się męczyć ;)

Mam takie podejście, że w większości gier przy 1szym przechodzeniu w ogóle nie patrzę w opisy etc.

 

Niby tu jest NG+ ale dużo bym stracił gdybym nie poczytał...

 

No i te NPCe co wyglądają jak wrogowie to wszystkich morduję jak leci nawet nie czekam czy 1szy zaatakuje - ta gra mnie tego nauczyła:D

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

Szanujmy sie. Nie wiem czemu we wszystkich rankingach Nameless King jest uwazany za najciezszego bossa. On ma bardzo czytelne ataki, duze okna na punish, jest srednio agresywny. Pokonalem go za 4tym razem, a gdybym byl bardziej cierpliwy to by padl za drugim. Dla mnie najciezszy z calego DSIII zostaje Stulejarz. Moze przy tym Namelessie tak latwo poszlo bo bylem przelevelowany ale i tak bardzo latwo unikalem jego atakow. Pierwsze DLC tez zaliczone i na razie przerwa bo jutro kurier przynosi KH3 z perfectblue;) czas na cos lzejszego i przyjemniejszego dla odmiany.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 28.01.2019 o 21:22, michu86- napisał:

Szanujmy sie. Nie wiem czemu we wszystkich rankingach Nameless King jest uwazany za najciezszego bossa. On ma bardzo czytelne ataki, duze okna na punish, jest srednio agresywny. Pokonalem go za 4tym razem, a gdybym byl bardziej cierpliwy to by padl za drugim. Dla mnie najciezszy z calego DSIII zostaje Stulejarz. Moze przy tym Namelessie tak latwo poszlo bo bylem przelevelowany ale i tak bardzo latwo unikalem jego atakow. Pierwsze DLC tez zaliczone i na razie przerwa bo jutro kurier przynosi KH3 z perfectblue;) czas na cos lzejszego i przyjemniejszego dla odmiany.

 

Mnie też denerwują zachwyty nad nim, "najlepszy boss" "lepszy od friede,midira i gaela" co za bzdury. No ale boss niełatwy mimo wszystko :dry:  Osobiście najbardziej spodobały mi się walki:

 

-  Ze Stróżami Otłchłani, nie o trudność tu chodzi a o specyficzność, nadal lepszy boss od 90% w DS2.

- Z Pontyfikiem Sulyvahnem, pierwsze tak mocne uderzenie w podstawce, boss rewelka pod każdym względem.

- Tancerka z Mroźnej Doliny, najlepiej wykonany boss w historii, epicki i  trudny.

-  Czempion Gundyr, najbardziej agresywny boss, pij no tego estusa

- Zbroja zabójcy smoków, bardzo fajny boss, także bardzo agresywny

- Lorian&Lothric, wow,wow,wow, epickość

- Dusza Pogorzelisk, najlepszy finalny boss w soulsach(chyba?) jaki różnorodny wachlarz ataków, co za muzyka, klimat, design, i znowu agresja

- Siostra Friede&Ariandel, epickość, trzecia faza to wyniszczenie, wczoraj boss pokonany po wielu próbach, zero estusów, rozpaczliwe uniki i w końcówce walka cios za cios, zakończone sukcesem, wygrana smakowała cudownie.

- Cierpiący Demon i Demon z Czeluści/Książe Demonów, pierwsza faza łatwa, nawet bardzo, trzecia trudna, bardzo mi się podobała ta walka.

 

Midir i Gael oczekują.

 

 

Kilkanaście screenów zrobionych nieświadomie(prócz trzech z dziś :nyam2:), grane na PS4. NG, zadaję combo 2-4k, 100lvl. Ostre bliźniacze ostrza najmity +10, ulubiony set tancerki, prawe oko pontyfika, pierścień flynna, carthuski mleczny pierścień + pierścień przychylności +3 :banana:.

 

DARK-SOULS-III-The-Fire-Fades-Edition-20 DARK-SOULS-III-The-Fire-Fades-Edition-20 DARK-SOULS-III-The-Fire-Fades-Edition-20 DARK-SOULS-III-The-Fire-Fades-Edition-20 DARK-SOULS-III-The-Fire-Fades-Edition-20 DARK-SOULS-III-The-Fire-Fades-Edition-20 DARK-SOULS-III-The-Fire-Fades-Edition-20 DARK-SOULS-III-The-Fire-Fades-Edition-20 DARK-SOULS-III-The-Fire-Fades-Edition-20 DARK-SOULS-III-The-Fire-Fades-Edition-20 DARK-SOULS-III-The-Fire-Fades-Edition-20 DARK-SOULS-III-The-Fire-Fades-Edition-20 DARK-SOULS-III-The-Fire-Fades-Edition-20 DARK-SOULS-III-The-Fire-Fades-Edition-20 DARK-SOULS-III-The-Fire-Fades-Edition-20 DARK-SOULS-III-The-Fire-Fades-Edition-20 DARK-SOULS-III-The-Fire-Fades-Edition-20 DARK-SOULS-III-The-Fire-Fades-Edition-20 DARK-SOULS-III-The-Fire-Fades-Edition-20 DARK-SOULS-III-The-Fire-Fades-Edition-20 DARK-SOULS-III-The-Fire-Fades-Edition-20 DARK-SOULS-III-The-Fire-Fades-Edition-20 DARK-SOULS-III-The-Fire-Fades-Edition-20 DARK-SOULS-III-The-Fire-Fades-Edition-20 DARK-SOULS-III-The-Fire-Fades-Edition-20 DARK-SOULS-III-The-Fire-Fades-Edition-20 DARK-SOULS-III-The-Fire-Fades-Edition-20 DARK-SOULS-III-The-Fire-Fades-Edition-20 DARK-SOULS-III-The-Fire-Fades-Edition-20 DARK-SOULS-III-The-Fire-Fades-Edition-20 DARK-SOULS-III-The-Fire-Fades-Edition-20

Edytowane przez Joos
uzupełnienie + screeny
  • Plusik 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, michu86- napisał:

Ah ta tancerka była idealna dla mnie. Siedziałem cały czas za filarem i wychylałem tylko na 1 hita.

Czasami jak wzięła większy zamach to i przez filar przenikały jej ostrza - ale ze spokojem opanowałem.

 

Ja tak lubię na Janusza bezskillować - o ile się da : D

 

Tancerka to coś więcej niż boss, serio :wub:

 

2 godziny temu, Ukukuki napisał:

Ja uwielbiam ostatniego przeciwnika. Ilu graczom pomogłem go pokonać :banderas: Siedziałem tam godzinami i pomagałem. Dla mnie najlepszy boss w serii. Było w tej walce coś fajnego do czego chciało się wracać. Klimat i bezradność tych oszołomów. 

 

Którego ostatniego bossa masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, michu86- napisał:

Ah ta tancerka była idealna dla mnie. Siedziałem cały czas za filarem i wychylałem tylko na 1 hita.

Czasami jak wzięła większy zamach to i przez filar przenikały jej ostrza - ale ze spokojem opanowałem.

 

Ja tak lubię na Janusza bezskillować - o ile się da : D

Chyba juz dawno spaczowali, ale mozna ja bylo bezskilowac niezeleznie od progresu uciekajac tylko a npc phantom powoli urywal pasek bleedem

 

Joos - opis pasuje do podstawki i ringed city, ale obstawiam drugie

Up - obejrzalem pol  gaela i poza rolowaniem na wariata oraz polskim tlumaczeniem to nie pokazales nic nadzwyczajnego 

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...