Skocz do zawartości

Kino domowe do konsoli czy ma to sens ?


Kogut

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie to jestem mega zadowolony, nie jestem na szczęście żadnym audiofilem bo takowi pewnie by mnie wyśmiali przy zachwalaniu tego zestawu. 

Ale do rzeczy, po pierwsze głośniki wyglądają solidnie, są bardzo dobrze wykonane i spełniają swoja funkcje wyśmienicie. Dźwięk jest mega czysty nawet przy praktycznie pełnej mocy (zupełnie na full nie sprawdzałem bo było już za głośno), no i co dla mnie było bardzo istotne "mocny" z powerem, no i bas to po prostu potęga. Wszystkie wybuchy itd w grach na prawdę kopią dupę, a o tym ile nowych dźwięków w teoretycznie znanych na pamięć utworach odkryłem to nie mówię.

 

Porównanie mam z zestawem znajomego za mega gruby hajs, zwykłe stereo tj. jakiś wzmacniacz harmana plus robione na zamówienie głośniki, całość za 4 cyfrową kwotę i szczerze mówiąc jakbym tyle siana na to wydał to bym się mega w(pipi)ił.

 

Z drugiej strony miałem wcześniej jakieś logitechy 5.1 ale na bank nie z serii Z, jakieś kupione za 300-400zł, wydawało mi się jak jeszcze działały że grają za(pipi)iście itd. niestety dały radę przez nie cały rok i coś w nich strzeliło więc wylądowały na śmietniku. Co było w nich najbardziej w(pipi)iające to wszelkie szumy i jakiś dziwny dźwięk wydobywający się z głośników gdy nic nie grało a one były włączone.

 

Zestaw edifiera to jak teraz jak dla mnie cud miód i orzeszki więc nie będę sie rozpisywał, tym bardziej że nie znam się na audio od strony technicznej, po prostu dla mnie grają za(pipi)iście.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Ktos jeszcze kupil te glosniki ? Jakies opinie i wrazenia ?

Mozesz powklejac foty jak to u ciebie wyglada i co to jest? Jestem w robocie a link nie dziala. Sam bede cos niedlugo macil, wiec zawczasu popytam tu i tam i popatrze. Z tego, co ja wiem to logitech 2.1 robil juz na mnie wielkie wrazenie, jak na taki maly sprzet i koszt. Takze bede sie sklanial ku 5.1 xD Mi trzeba do pleyki i dobrych filmow. Nic ponad to.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

tez od jakiegos czasu mysle nad zainwestowaniem w nowe audio. zestaw 5.1 raczej odpada, bo nie chce ciagnac kabli po pokoju, wiec mocniej mysle nad stereo. ile musialbym wydac, zeby filmy, gierki i muzyke bylo slychac w znosnej jakosci? 300? 500? 1000?

Pomysl nad zestawem yamaha :) srednio jakies 1300 zl

 

http://www.mediamarkt.pl/kino-domowe-yamaha-htr-2067-czarny-prism-audio-tornado-czarny,id-1027181

 

Odnośnik do komentarza

tez od jakiegos czasu mysle nad zainwestowaniem w nowe audio. zestaw 5.1 raczej odpada, bo nie chce ciagnac kabli po pokoju, wiec mocniej mysle nad stereo. ile musialbym wydac, zeby filmy, gierki i muzyke bylo slychac w znosnej jakosci? 300? 500? 1000?

Zerknij tutaj https://youtu.be/Wd2hbfq26eM

Omawiają zestawy używane, ale grające bardzo dobrze. Nowe kosztują więcej. Sporo.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wg mnie zależy czy TV prawidłowo zdekoduje dźwięk, czy do stereo czy DD czy DTS itp. Robiłem u siebie kiedyś takie próby z PS3 -> TV Panasonic ST50 optycznym i dalej TV -> amplituner Onkyo optycznym i z tego co pamiętam ciągle miałem stereo na ampli. Może wtedy coś źle robiłem i trzeba pogrzebać jeszcze w ustawieniach.

Ja jednak wybrałem bezpośrednie podłączenie zarówno PS3, PS4, XO jak i dekodera sat. bezpośrednio opt. oraz PC kablem koaksjalnym do amplitunera.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Rodzice chcą kupić kino domowe. Już dwa razy mieli 5.1 i wszystko musiałem sam montować i rozstawiać, a potem i tak coś tam psuli przestawiając meble i sprzątając i system się zużywał. Tym razem chcę im wybrać jakiś 2.1. NIe są z nich żadni audiofile, ale ja czasami będąc u nich odpalam sobie konsolkę i chciałbym sobie z tego sprzętu skorzystać. Jaki 2.1 polecacie, w jakie firmy celować? Może lepiej 2.0? Amplituner?

Odnośnik do komentarza

Podpowiedzcie mi coś takiego. PS3 podłączam o TV przez HDMI i z TV ciągnę dźwięk kablem optycznym amplitunera.Będzie to tak samo jakbym bezpośrednio kablem optycznym łączył PS3 i amplituner? 

 

Najlepiej bedzie podlaczyc od razu do konsoli zamiast tv , zazwyczaj z tv jak bierze sygnal z konsoli to pozniej sprzet wykrywa to jako stereo a opcja zmiany tego dzwieku w tv na np 5.1 nie zawsze sie pojawia, wiec najlepiej bedzie podlaczyc z konsoli pod wzmacniacz hdmi czy optycznym, wtedy jest pewnosc,ze zawsze bedzie 5.1 czy tam 7.1 itp

Rodzice chcą kupić kino domowe. Już dwa razy mieli 5.1 i wszystko musiałem sam montować i rozstawiać, a potem i tak coś tam psuli przestawiając meble i sprzątając i system się zużywał. Tym razem chcę im wybrać jakiś 2.1. NIe są z nich żadni audiofile, ale ja czasami będąc u nich odpalam sobie konsolkę i chciałbym sobie z tego sprzętu skorzystać. Jaki 2.1 polecacie, w jakie firmy celować? Może lepiej 2.0? Amplituner?

celuj w Yamaha

 

np amplituner

http://allegro.pl/amplituner-kina-domowego-yamaha-htr-2067-czarny-i5825196154.html

 

http://in.yamaha.com/en/products/audio-visual/av-receivers-amps/htr-2067_black_g/?mode=model

 

badz zestaw

 

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kino-domowe-yamaha-htr-2067-czarny-prism-audio-tornado-czarny

Edytowane przez Extrimer
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Bardzo podobny, Yamahy kupilśmy XD Ale dzięki!

Pamietaj, ze yamaha procz pokretel od wysokich tonow i basow ma jeszcze wbudowany equalizer ktory mozna konfigurowac wedlug wlasnych preferencji , to dopiero super sprawa :)

Jak masz dwie przednie kolumny ktore potrafia grac basem (sa wieksze) ustaw je jako duze w sprzecie , a jezeli pozostale sa mniejsze to jako male, to pozwoli dac bas na przednie glosniki a i dodatkowo nie meczyc sprzetu tym,ze pozostale glosniki takiego basu nie wydaja :)

 

Kolejna super sprawa to to,ze mozesz ustawic bas i w subwoferze i w glosnikach przednich, badz na sam subwofer :)

Enhancer dzwieku to tez b . fajna sprawa i dziala naprawde super.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...