Skocz do zawartości

ReCore


Gość DonSterydo

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno skończyłem wersje Definitive Edition, ponad 50 prismatic cores, 23 godziny na koncie.

 

Przez caly ten czas bawilem sie bardzo przyjemnie, bardzo dobry wymagający gameplay, elementy metroidvanii, zróżnicowane dungeony, bardzo sympatyczni bohaterowie i post-apokalipsa wyjęta z niedzielnych filmów na Polsacie.

 

Co mi się nie podoba? Ewidentnie czuć tutaj ze zabrakło budżetu aby stworzyć gierkę dorównującej ambicjom twórców. Samo otwarcie i kilka pierwszych godzin daje nadzieje na silnie narracyjna opowieść, ale nagle gdzieś to wszystko ulatuje, a szkoda bo zarówno  Joule jak i roboty są bardzo sympatyczni i gdy z rzadka pojawia się jakaś fabula i interakcje miedzy bohaterami to wygląda to bardzo fajnie i zdecydowanie chciałoby się tego więcej.

Nie podoba mi się również projekt lokacji, o ile gameplayowo dają super rade, to designersko są takie bez duszy, po prostu zwykle platformy do skakania porozrzucane po świecie gry. Mogłyby buc bardziej zakomponowane. To samo tyczy się designu przeciwników. Mam nadzieje ze ewentualny sequel naprawi te niedoróbki bo seria ma ogromny potencjał

 

Co do DE to wprowadza ona kilka gamechangerow poprawiających wrażenia z gry: 1. Nie trzeba już wracać do Crawlera aby zmienić robota czy opróżnić plecak z lootu. 2. Czolg znacznie przyspiesza podróż po ostatniej dużej i pustej lokacji, teraz widać ze był on integralna częścią gry.3. Eden Tower nie wymaga juz dodatkowych rdzeni na każdym pietrze.

 

Ogólnie polecam gierkę, mało jest dzisiaj tak oryginalnych gier

 

parę screenów

 

 

da548b98-98a1-43b7-a8f2-61f0c8d13400.PNG

 

a607a2fc-ea29-41f4-b111-e2604d8cfe7e.PNG

 

b4ff087a-ddd3-4a1a-980a-fa3d5d0da30c.PNG

 

7b37c5e7-293b-46ba-ab50-104d861096d1.PNG

 

 

Edytowane przez asax
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No więc gram sobie w tę gierkę i jest całkiem przyjemnie, ale nasuwa mi się jedno pytanie które zamieszczam w spoilerze.

 

 

Pokonałem Viktora, ale aby kontynuować gra, ta wymaga ode mnie posiadania 30 rdzeni. Ja mam około 20 i szczerze nie chce mi się zdobywać reszty. Wcześniej czytałem, że teraz nie trzeba grindwać rdzeni, więc w jaki sposób mogę pchnąć fabułę dalej?

 

Odnośnik do komentarza

 

Czeka Cię jeszcze 5 pięter Eden Tower (które spokojnie można zrobić w 1,5-2 h. i pojedynek z ostatnim bossem. Wcześniej gra wymagała określonej coraz większej ilości rdzeni po każdym piętrze wieży, teraz gdy raz wejdziesz do wieży nic już Cię nie powstrzymuje aby pokonać ostatniego bossa. Także te 30 rdzeni musisz mieć.

 

 

 

 

BTW grindowanie rdzeni to złe określenie ponieważ zakłada w domyśle nudną monotonną czynność. A zdobywanie rdzeni poprzez odwiedzanie tych różnorodnych i wymagających dungeonów to esencja i cały hmmm rdzeń(?) tej gry. Dość powiedzieć że skończyłem grę z 52 rdzeniami pomimo że tylko 30 było wymaganych

Edytowane przez asax
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki za sprawną odpowiedź. Zasadniczo racja, bo chyba z trzy opcjonalne dungeony zrobiłem, można nazwać "platformowe" etapy, a że gra daje mi silne skojarzenia z Sunsetem, to było całkiem przyjemnie. Od ostatnieg jednak się odbiłem, trzeba było jeździć tank'iem. Mówiąc krótko, sterowanie tym czymś nie jest najbardziej intuicyjne. No nic, trzeba popróbować inne, może będą ciekawsze. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

W końcu udało mi się dorwać tą gierkę jakiś czas temu za sprawą game passa, poza drobnymi problemami technicznymi o których wszyscy pisali generalnie było bardzo fajnie mi w tej gierce. Świetnie się bawiłem, dopóki nie dotarłem do Eden Tower. Zrobiłem tam 1 piętro i generalnie wymiękłem. Nie cierpię tak sztucznego przedłużania gry. To tak jakby twórcom zabrakło czasu na zrobienie pełnoprawnego dungeona i na szybko w pustej przestrzeni zawiesili PIERDYLIARD przeszkód do przeskoczenia, a pomiędzy nimi okazyjnie plansze do strzelania. Zieeeeew... Żal mi tej gierki, zamiast grywalnego średniaka mogła być solidna przygodówka 8/10.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

 

od jakiegoś czasu studio odpowiedzialne za Armature intensyfikuje rekrutacje nad jakimś nowym projektem. Poza tym dzięki twitterowi wiemy że aktorka która wcześniej wcieliła się w Joule prowadzi nagrania mo-cap, a ponadto Spencer i Loftis wielokrotnie podkreślali że jak ważne dla nich jest to IP

 

można więc z pewną ostrożnie zakładać że prędzej czy później dostaniemy kontynuacje, zwłaszcza że jedynka kończy się cliffhangerem. 

 

i szczerze mówiąc bardzo mnie to cieszy bo gra mimo mnóstwo błędów, niedoróbek i widocznych w braków budżecie ma naprawdę duży potencjał.

Od następnej części oczekuje, aby:

 

- miała inny silnik graficzny (Unity na konsolach to porażka),

- położyła większy nacisk na narracje i interakcje między postaciami (w pierwszej części te 2 elementy pojawiają się wyłącznie na samym początku gry i pod sam jej koniec, jakby na resztę zabrakło kasy xD), 

- rozwinęła idee dungeonów,

- nie do końca przypadła mi do gustu walka, mimo iż cały pomysł z żonglowaniem robotami i amunicją jest fajny to chciałbym aby dodatkowo była bardziej manualna,

 

no i to chyba wszystko, reszta może zostać  

Edytowane przez asax
Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Też wam ta gra w hdr wygląda jak (pipi)? Wszystko przejaskrawione, piasek to jedna wielka biała i świecąca plama, a laska wygląda jakby przesadził z solarium? Grałem trochę bez hdr (bo zapomniałem przestawić xboxa na tryb 4k i hdr bo grałem u kumpla na projektorze fhd) i w sdr gra prócz slabszej jakości tekstur wygląda spoko, a hdr jest jakaś tragedia. Dodam, że taka forza, gearsy czy rdr (osxukane) w hdr wyglądają jak życie, tak więc to nie jest kwestia ustawień tv.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...