Skocz do zawartości

Horizon: Zero Dawn


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że obecnie najlepszą opcją jest chyba Complete Edition w pudełku, którą kumpel ostatnio wyrwał za 155zł. Sam dodatek to raczej mieszane uczucia - raczej nudny, powtarzalny, krótki, z mało interesującym wątkiem głównym, ale za to z najpiękniejszym śniegiem w historii elektronicznej rozrywki - Krew i Wino to to nie jest :)

  • Plusik 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o podstawke to jesteś zadeklarowanym fanem wiec taka ocena dodatku nie brzmi zbyt zachecajaco, bo z tego w zasadzie wynika, ze najbardziej robi graficzka.

Z drugiej strony uwielbiam zimowe klimaty w grach, a w większości gier zamiast "prawdziwego sniegu" jest tylko biala tekstura, wiec mimo wszystko bym sobie z checia pobrodził w śniegu do pasa. Jestem ciekaw czy podejdzie mnie ten tytuł, bo jakos nie byłem na niego nagrzany(tylko OG dinozaury)  przy zapowiedziach ani później, a z wojenki na forum ciężko wyciagnac wnioski. Klejnot generacji czy tylko ubi gierka z kozacka grafiką? Wiele nie oczekuje, ale chciałbym się pozytywnie zaskoczyć.

 

 

P.S. Dajcie  znac jak z tym poziomem trudności tak żeby było w sam raz. Z perspektywy średnio zaawansowanego gracza, nie zadnego hardkora, co gra na AKUMU w TEW.

Odnośnik do komentarza

Masz rację - jestem fanem podstawki, dla mnie to GOTY 2017 (choć TEW2 też jest bardzo blisko), ale też nie jestem fanbojem i piszę jak jest. Nie mam zamiaru ślepo czegoś chwalić, bo wypada itp - w porównaniu do głównego dania, dodatek jest dla mnie zawodem i tyle.

 

Jeśli chodzi o poziom trudności, to ja grałem na Normal i bawiłem się dobrze - to nie jest Dark Souls, żebym szukał wyzwania (zwłaszcza, że system walki wręcz ssie i starcia są trudniejsze niż faktycznie być musiały).

Odnośnik do komentarza

Mi tam siadł dodateczek elegancko, questy ok, postacie jakby bardziej wyraziste od tych z podstawki no i bardzo mnie zaskoczył swoją długością bo mimo że na mapce obszar nie wygląda na duży to jest tam sporo do roboty, a i wątek główny starczył mi na sporo grania. 

 

Na hardzie imo będzie Ci się spoko grało. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A mnie questy w dodatku się podobały :)

 

Przeszkadzało mi natomiast jak cholera, że "wątek główny" w dodatku był pod zadaniami pobocznymi. A grze nie przeszkadza to, żeby było więcej niż jeden quest główny, więc nie wiem dlaczego twórcy się na to zdecydowali. Niby pierdoła, a drażniła mnie strasznie :D

Odnośnik do komentarza

Ja sie napalilem na gre na ultra hardzie i w pewnym momencie odpuscilem. Jest to wykonalne przy pierwszym podejsciu, ale strasznie bolesne (a przy tym nie nagradzane w zaden sposob np lepszym expem). Zrzucilem poziom na harda i poziom radosci z gry wzrosl niesamowicie. Przestalem powtarzac walki przez pojedynczy blad, pojawily sie paski z hp przeciwnikow - cos co niesamowicie mnie irytowalo. Mysle, ze teraz znajac juz mechanike gry moglbym sobie na pozwolic na przelaczenie na ultra hard, ale odradzam ten poziom kazdemu kto robi pierwsze podejscie do gry.

Odnośnik do komentarza

Mam kilka pytan:

-Można skupić sie na glownym watku i dokonczyc wszystkie poboczne/znajdźki po ukończeniu gry? Bo chyba nie wszystkie poboczne są zaznaczone na mapie i trzeba samemu dotrzeć do zielonego wykrzynika, a nie chciałbym czegos pominąć.

-Czego warto pozbywać się u kupcow, a w co warto inwestować?

- Dotarlem do pewnych ruin w głębokiej dziurze( z woda), ale żeby je otworzyć prawdopodobnie potrzebuje jakiś elementow, zgaduje ze na tym etapie(12level) nie  mam możliwości ich dostać?

Odnośnik do komentarza

- tak, możesz po skończeniu porobić znajdźki czy inne poboczne aktywności.

- z automatu możesz sprzedawać przedmioty opisane jako "sprzedaż za okruchy". Skóry i kości zwierząt są potrzebne do ulepszeń zasobności amunicji i sakiewki. Części maszyn do zakupu broni i strojów, jak chcesz kupić jakiś przedmiot to ustaw sobie zadanie na niego i kontroluj co Ci jest potrzebne, a co można opchnąć.

- z tym miejscem jest związana 

Spoiler

misja, którą ukończysz dopiero pod koniec gry. Potrzebujesz zebrać 5 ogniw, które są dostępne z lokacjach związanych z fabułą. Jak któreś pominiesz to zawsze można wrócić i zebrać później.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pozna godzina zrobiła swoje, nie zauwazylem tych transportowych ponizej. Statystyki tez sprawdzalem i myslalem, ze wylistowane sa tam wszystkie maszyny. Jak sie okazalo pojawiaja sie tam dopiero po pierwszym zabojstwie, trochę zmylilo mnie to. Winny anbarasu byl smigacz, platyna juz wleciala i mogę w końcu zabierac sie za frozen wilds ;)

 

@Square dzieki, nie wiedzialem. W sumie troche tych platyn wbilem i nie ukrywam, ze ta informacja przydalaby mi sie od poczatku zabawy z ps4 ;p

 

Edytowane przez Rillas
Odnośnik do komentarza

Hej. Jak to jest z kompatybilnością tej gry? 

 

Jak grałem w podstawkę, gdzie mam płatynke, a chciałbym kupić dodatek, to czy mogę zainwestować w wersjie goty? Czy w takim przypadku trofea oraz save będą kompatybilne z podstawowa wersja gry?

 

W innym wypadku będę musiał kupić podstawkę i dodatek osobno. Dajcie proszę znać, jak to wygląda. Jeżeli ktoś sprawdzał. 

Odnośnik do komentarza

Tu masz dokładną rozpiskę

Cytat

Are save games from Horizon Zero Dawn compatible with Horizon Zero Dawn: Complete Edition?

Save games from Horizon Zero Dawn are compatible with Horizon Zero Dawn: Complete Edition, but only if both games are from the same region. The exception is Latin America – save games from the Latin American edition of Horizon Zero Dawn are not guaranteed to be compatible with Horizon Zero Dawn: Complete Edition in every Latin American country.

Below is a list of title IDs for the standard edition of Horizon Zero Dawn and the corresponding compatible title ID for Horizon Zero Dawn: Complete Edition, broken down by region. You can find the title ID on the disc or on the side of the packaging; it starts with ‘CUSA’ followed by five numbers.

Europe:

  • Standard Edition: CUSA01021 > Complete Edition: CUSA10211
  • Standard Edition: CUSA07319 > Complete Edition: CUSA10212
  • Standard Edition: CUSA07320 > Complete Edition: CUSA10213

Asia:

  • Standard Edition: CUSA05682 (manufacturing ID: PCAS-02043, PCKS-92029, PCAS-02050, PCKS-92033) > Complete Edition: CUSA10218 (manufacturing ID: PCAS-05046 / PCKS-10029)

Japan:

  • Standard Edition: CUSA05661 (manufacturing ID: PCJS53022 or PCJS53019) > Complete Edition: CUSA10234 (manufacturing ID: PCJS66013)

America:

  • Standard Edition: CUSA01967 > Complete Edition: CUSA10237
  • Standard Edition: CUSA07326 > Complete Edition: CUSA10237*

(*Latin American title ID. May not work in every country.)

https://www.guerrilla-games.com/play/horizon/faq

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...