Jump to content

SzczurekPB

Horizon: Zero Dawn

Recommended Posts

Niektóre wyglądają dziwnie. Brakuje opcji customizacji, bo np strój Cienia ma zajebiste nakrycie w wersji lekkiej, ale w ulepszonych już nie bardzo.

A co do Shield-Weaver to podczas grania we FW ten efekt nie rzuca się tak w oczy, bo wszystkie stroje są fajnie ośnieżone.

A była jakaś szybka zamian dzień/noc? Bo nie mogę odszukać nigdzie.

• Upvote 1

Dobra pograłem trochę, przypomniałem sobie sterowananie. Jak wpadnie jakieś promo to biorę dodatek. 

No i zapomniałem jak to wygląda, jak to się rusza. Ten hdr w nocy:fsg:

• Upvote 2
  • Like 1

Panowie pytanko

Próby Łowieckie, zadanie z przeszukaniem 4 skrzyń krabów i limit czasowy nie dający za dużego pola manewru. Po zjeździe na linie raz leżą 2 pojemniki, czasami żaden. Czy próbować do skutku, aż po zjeździe liną po prawo będą 3 pojemniki, czy też jest jakiś inny sposób. Chyba żadna próba nie była trudna, ale ta to jest jak automaty do gier na kasę - zawsze przegrasz... 

Pojemniki leżą w dwóch miejscach, plus mogą być podniesione przez Krabołazy więc wtedy trzeba je zastrzelić. Nie miałem z tym większych problemów, ale ze skradaniem to nie wiele ma wspólnego. Ogólnie to ja jechałem środkową lina i leciałem do przodu, tam powinno być kilka pojemników, jak będziesz miał szczęście to kraby nie zdążą ich podnieść ani cię zaatakować. Potem na pełnej lecisz do drugiej kupki i w razie potrzeby zastrzeliwujesz z kraba. Możesz potrzebować do tego kilka prób w zależności od poziomu trudności. Strój do skradania powinien pomóc.

Godzinę temu, Square napisał:

Pojemniki leżą w dwóch miejscach, plus mogą być podniesione przez Krabołazy więc wtedy trzeba je zastrzelić. Nie miałem z tym większych problemów, ale ze skradaniem to nie wiele ma wspólnego. Ogólnie to ja jechałem środkową lina i leciałem do przodu, tam powinno być kilka pojemników, jak będziesz miał szczęście to kraby nie zdążą ich podnieść ani cię zaatakować. Potem na pełnej lecisz do drugiej kupki i w razie potrzeby zastrzeliwujesz z kraba. Możesz potrzebować do tego kilka prób w zależności od poziomu trudności. Strój do skradania powinien pomóc.

Jedyna próba łowiecka, która sprawiła mi tyle problemów. Te pojemniki pojawiają się randomowo, czasami nawet nie ma czeterech (stoja dwa puste kraby po prawej i tyle jak zjedziesz na linie).

Albo wyruchaj system, zmień poziom trudności na najniższy, zalicz próbę (metodą na partyzanta), wróć na domyślny i zapomnij o sprawie, zamiast czekać na ten jeden "szczęśliwy" run.

Been there, done that. Polecam. :lapka:

21 minut temu, Kmiot napisał:

zmień poziom trudności na najniższy

Chyba, że już na nim grą :D

comment_PWZFGgtaX0sSlW5BGuqftlAlHQZZFf15

Nie no, szczerze to bez wyrzutów sumienia zmieniałem poziom na tę próbę z pudłami krabów i dwie próby z dodatku Frozen Wilds, bo IMO są trochę przegięte. Gdyby limit czasowy różnił się w zależności od poziomu to miałoby sens, ale tak to zaliczyć i zapomnieć. Szkoda życia i nerwów.

14 godzin temu, Square napisał:

Chyba, że już na nim grą :D

Zmartwię Cię, nie gram na najniższym (najniższy + :obama: )

A tak serio to chyba tak zrobię z tym odniżeniem poziomu trudności, bo te randomowe dropy w(pipi)iają.

Na ultratrudnym to na początku nowej gry+ zwykłe czujki i złomiarze potrafiły dokazywać. Wydaje mi się że poza wytrzymałością, maszyny mają również poprawioną percepcję. Bez odskoków i szczupaków na boki ani rusz. Ta samoregenerująca zbroja szeleści mocno, dopiero na bardzo powolnym skradaniu walka z zaskoczenia jest w miarę efektywna. Aż strach pomyśleć jak będzie wyglądała walka z behemotami i tymi robalami piaskowymi uff :obama:

O cie hój, sztosiwo :obama: w pierwszej chwili myślałem, że to render. 

• Upvote 1

W dniu 18.11.2019 o 13:54, Rudiok napisał:

w pierwszej chwili myślałem, że to render. 

No ja też, może dlatego, że więcej tam filtrów i efektów, niż naturalności. 

• Upvote 1

Wstyd się przyznać, ale dopiero ograłem Horizona :ermm:

Wspaniała to była gra, nie zapomnę jej nigdy. Zajefajna i bardzo dobrze poprowadzona fabuła z ogromnym potencjałem, kosmiczna i wypalająca gałki oczne grafika, wymagająca walka możliwa na różne sposoby i Aloy, którą kupuje się od pierwszych minut. Poza jakimiś małymi rzeczami (powtarzalne zadania poboczne, mało satysfakcjonujący ostatni akt, nie ma się do czego przyczepić. 

Stuknęło 40 h a ja sobie dalej biegam we Frozen Wilds i trzaskam zdjęcia co chwila. Dawajcie mi kontynuację :banderas:

• Upvote 5
  • Like 2

A ja grałem w Horizona w jednym czasie w Breath of the Wild i gra wydała mi się strasznie, ale to strasznie uboga i sztuczna. Chociaż teraz, z perspektywy czasu, chętnie bym do niej wrócił :)

Duet Ruda + Sylens to najlepsze co tą grę spotkało.

Dodać dobre epickie cutscenki w dwójeczce i pare nowych mechanik, muzyka urywająca jajca i spokojnie Guerilla dałoby radę wyciągnąć z tej marki 10/10 :obama:

Edited by oFi
  • Upvote 2

No jak dla mnie najlepszy tytuł na tej generacji i to jeszcze nowe IP. Gra spodobała mi się od pierwszej zapowiedzi i pomimo słabych niektórych elementów spędziłem w niej mase godzin.

Dwójka jeżeli dobrze podciągną te kulejące rzeczy to będzie wypas.

• Upvote 2