Skocz do zawartości

Shenmue 3


REZOK

Rekomendowane odpowiedzi

Velius---> powiedziałem sobie kiedyś, że jeśli kiedykolwiek dane mi będzie zagrać w Shenmue 3 i poznać zakończenie tej pięknej sagi, opowieści, przygody i podróży, to tylko i wyłącznie w formie limitowanej edycji. Bez względu na to czy będzie kosztować 300, 400 czy 600 zł. Czasami człowiek tak ma, że musi coś mieć, bez względu na koszty.Takim czymś jest dla mnie Shenmue3. Jedna z moich ukochanych gier, jeśli nawet nie ta ulubiona. Zastanawiam się tylko czy w planach jest remasterowanie 1 i 2, bo 2 mam na Xboxa, a dla 1 musiałbym znowu kupować DC.

 

Czekałem na ten moment blisko 15 lat. 15 ciężkich lat. Dopowiadania sobie historii, wyobrażania zemsty ze strony Ryo i chęci pomszczenia ojca. 15 lat wysłuchiwania z różnych stron świata śmiechów, szydzeń i żartów, że fani Shenmue powinni dać sobie siana, bo już nigdy nie będzie im dane zagrać w część 3 i poznać finał. Ha ha ha. Gdzie teraz jesteście znawcy <chwila tryumfu dla wierzącego>.

 

Na KS zebrali już grubo ponad 2 mln. Prawdopodobnie w ciągu pierwszych 24 h dobiją do 3 mln $. Przypuszczam, że do końca akcji do 10-15 mln$. Jeśli Sony dofinansuje projekt, w co nie wątpię, to budżet produkcji zapewne się podwoi albo i potroi. Oby tylko premiera miała miejsce najpóźniej na początku 2017, bo jajko zniosę. Chociaż czekam prawie 15 lat, poczekam jeszcze 2.

Edytowane przez marcinwks
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

ciesze sie ze powstaje Shenmue 3 tylko czy spelni oczekwiania ? obawiam sie ze nie, takie gry szybko obrastaja w miano kultowych i po prostu ludzie beda zbyt duzo oczekwiac od tego tytulu 

 

natomiast czuje calkowite zniesmaczenie i zazenowanie ze odbyla sie zbiorka na kickstarterze, bo za niedlugo gry beda zapowiadac na zasadzie crowdfundingu, a to do niczego konkretnego nie prowadzi, serio juz bym wolal zeby sony wylozylo caly hajs na produkcje

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 

natomiast czuje calkowite zniesmaczenie i zazenowanie ze odbyla sie zbiorka na kickstarterze, bo za niedlugo gry beda zapowiadac na zasadzie crowdfundingu, a to do niczego konkretnego nie prowadzi, serio juz bym wolal zeby sony wylozylo caly hajs na produkcje

Takie czasy i tego typu gry i ich twórcy muszą się ratować Kickstarterem. Ja bym zamiast marudzenia cieszył bym się,że w ogóle jeszcze ktoś chce tworzyć podobne projekty w obecnej branży i tym czym się ona kieruje.

Odnośnik do komentarza

Sony już raczej oficjalnie wspiera finansowo Shenmue, kickstarter był zrobiony w celu sprawdzenia zainteresowania graczy i przekonania osób związanych z marką, nie mogli inaczej, IP nie jest ich (wywiad z Gio Corsim)

Potwierdzenie tego.

 

http://www.twitch.tv/playstation/v/6249998

57:10

 

 

 

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Jest fajny wywiad z Cédriciem Biscay, gdzie wypowiada się, że największym problemem była Sega, która nie chciała widzieć następnej części gry po totalnym fiasku na DC., jednocześnie nie chciała słyszeć o sprzedaży marki, czy współpracy przy produkcji. Dopiero niedawno zgodzili się na udział wszystkich partnerów. Sam Yu Suzuki pertraktował z Sony już od GDC 2014.

Jasno też daje do zrozumienia, że gdyby nie Sony i jego firma (Shibuya Productions; btw. pomagają przy ożywieniu Astroboya, szacuneczek) to po prostu nie byłoby tego projektu (Kickstarter to była głównie zagrywka marketingowa).

(wywiad jest po francusku, więc nie wrzucę go)

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Szkoda tylko że 1 i 2 chca strescic filmikami, zamiast machnac szybko jakas wersje cyfrowa.

 

W sumie w s2 jak grałem na xboxie tez była płytka z filmikiem z pierwszej częsći. I przyznam ze przyjemnie sie oglądało. W sumie to nie był film na zasadzie anime tylko tak jakby wyrywki scenek z jedynki ułożone w spójną całośc. 

Odnośnik do komentarza

na stronce projektu pojawil sie FAQ, który wreszcie prostuje kilka mitow ktore wielu powtarza od kilku dni (ktore tez tu na forum probowalem obalic)

 

- na pytanie czy 2mln zielonych to wystarczajacy budzet dla sandboxa pada odpowiedz, ze oczywiscie, ze nie i projekt ma inne zrodlo finansowania niz samo kickstart

- na pytanie czemu nie ma wersji fizycznej na ps4, a jest tylko na pc pada odpowiedz, ze tyczy sie to tylko bonusow dla kwot, ktorzy ludzie wplacaja

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...