Skocz do zawartości

NieR: Automata


amsterdream

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne, pamiętam temat Bulletstorma z poprzedniej generacji który sprzedając się w milionie sztuk okazał się marketingowym niewypałem. Nie wiem dokladnie ile wydawca musiał sprzedać żeby wyjść chociaż na zero ale wydaje mi się że ok 2mln. 4mln RE7 też dla Capcomu nie były jakimś mega wynikiem. Dlatego 2.5 mln NierA na 2 platformy to wg mnie wynik dosyć mizerny chociaż gra jest mocno specyficzna i do mainstreamu raczej nie należy.

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Ryo-San napisał:

Dziwne, pamiętam temat Bulletstorma z poprzedniej generacji który sprzedając się w milionie sztuk okazał się marketingowym niewypałem. Nie wiem dokladnie ile wydawca musiał sprzedać żeby wyjść chociaż na zero ale wydaje mi się że ok 2mln. 4mln RE7 też dla Capcomu nie były jakimś mega wynikiem. Dlatego 2.5 mln NierA na 2 platformy to wg mnie wynik dosyć mizerny chociaż gra jest mocno specyficzna i do mainstreamu raczej nie należy.


Wiesz Ryo - co wydawca to jednak inne oczekiwania. EA to taka pazerna świnia, że ich i 5 milionów nie zadowoli, podobnie zresztą jak Capcom czy SquareEnix, które też narzekało na Tomb Raider bodajże... Dużo z tych oczekiwań ma wiele wspólnego z kosztami marketingu, które zwłaszcza w przypadku EA bywają niebotycznie napompowane (jakby ktoś potrzebował milion reklam nowej FIFY czy Battlefielda, żeby podjąć decyzję o zakupie), więc później jest płacz, że "koszt gry" się nie zwrócił.

Jeśli chodzi o Bulletstorm to sami byli sobie winni, wypuszczając je do sklepów w dniu premiery Killzone 3 (które grą jest praktycznie w każdym calu gorszą, ale rozpoznawalna marka robi swoje). Podobnie ostatnio zrobili z Titanfall 2, rzucając je na pożarcie pomiędzy swojego flagowego FPSa i największą konkurencję (no ale to było wykalkulowane pod przejęcie Respawn i możliwość zaprzęgnięcia kolejnego studia do prac nad następnym tytułem ze stajni Star Wars).

W przypadku tak niszowego tytułu, jak NieR Automata, robionego przez najemników z Platinum Games, nie obarczonego praktycznie żadnym marketingiem, wynik 2,5 mln może być powodem do zadowolenia.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

przecież nier jak wyżej nie miał prawie żadnego marketingu, gierka miała być bardziej w kierunku fanów wcześniejszego niera czy drakengardów, na bank ogólne oczekiwania to był 1 milion sprzedanych kopii i już wtedy otwierali szampany, a że grą zainteresował się też przy okazji mainstrem, w tym osoby które nie dają rady przejść jej na normalu to dobiło do 2,5 baniek :reggie: 

Odnośnik do komentarza

No i masz ... siedzę w pracy i myślę o Nierze. To gra z tej właśnie kategorii. A jestem dopiero "po pustyni". 

 

Taro stworzył ten niepowtarzalny feeling. Nie wiem jak to określić. Mam tak tylko przy małej grupce wybranych produkcji ... pojawia się jakaś nostalgia z czasów młodości i chyba smutek...

 

Wiedziałem, że będzie mi się podobać i to bardzo.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...