Skocz do zawartości

Sea of Thieves


Daddy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, eX4cT_PL napisał:

To musi być świetna i porywajaca gra patrzący na ilość opinii z bety w tym temacie.

 

 

Z Asaxem juz stwierdziliśmy ze crap na 8 i w ogóle nie ma co grać bo questy sie same nie przechodzą.

 

 

Gra sie przyjemnie, a pierwsze dwie godziny to uczenie sie podstaw mechaniki gry.

Edytowane przez zloto
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

mi się nie podoba. jest tam co do roboty? jakieś questy or somfink? niby trzeba skrzynek szukać, a coś poza tym? grałem chwilę, popływałem stateczkiem, wlazłem na jakąś wyspę na której nic nie było, znalazłem kilka beczek i skrzynię, którą chciałem zapakować na okręt, ale okazało się, że zatonął, bo przy przybijaniu do brzegu za mocno zahaczyłem o ląd xd pojawiła się jakaś syrena, która miała mnie zrespić na okręcie, ale wyrzuciła mnie na innej wyspie na której też nie było nic do roboty. przypomina mi to trochę wrażenia innych z no mans sky, sam nie grałem, więc porównania nie mam

a samo pływanie mi się mało podoba. walka też raczej będzie cienizną, co prawda z nikim nie walczyłem, ale samo machanie szabelką i strzelanie szału nie robią, a walki okrętów z tą obsługą pływania ... no nie wiem, nie umiem sobie tego wyobrazić w taki sposób żeby to było fajne

Odnośnik do komentarza

Pograliśmy wczoraj  trochę i ze względu na NDA niewiele mogę napisać,  ale bardzo podoba mi się klimat w tej gierce budowany przez uczucie immersji, grafikę i ogólny sound design.  Wyczuwalne są podobieństwa do BOTW, if You Know What I Mean.

 

Wciąż mam obawy co do zawartości, ale samo Rare zaznacza że alpha służy przestowaniu podstawowych mechanik, a te moim zdaniem działają bardzo dobrze i wystarczy wokół nich dodać odpowiednią liczbę różnych aktywności, questów, interakcji i wyjdzie z tego naprawdę dobra gierka. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, _Be_ napisał:

NDA XD

ziobro już namierza asaxa xD 

1 godzinę temu, maciekww28 napisał:

Ile czasu dajecie tej "gierce" ?

3 miechy od premiery i zdycha śmiercią naturalną?

2 miechy, wygląda ładnie ale sama rozgrywka wydaje się bardzo uboga, gdzie są jakieś ciekawe questy, bossowie, rozbudowanie gry które przyciągnie czymś więcej...chociaż stawiam że gra może być popularna dla youtuberów...tfuu!

Może po finansowej wtopie Rare zrobi coś normalnego.

 

i to jest beta na 2-3mc przed zakończeniem prac a nie alpha, nie łykajcie bajek.

Edytowane przez Daddy
Odnośnik do komentarza

Witam, mój pierwszy post tutaj. Teraz do rzeczy. Po kilku godzinach uroczego, słodkiego klimatu, gra przypomina teraz darkzone z Division. Pływam samotnie i to nie bardzo ma teraz sens, bo od razu pojawia się piracka ekipa i łoi mi dupsko. Zdecydowanie giereczka ma potencjał w multi, ale nie w singlu. No i tu mam pytanie do was, czy jest jakaś forumowa grupa piratów? Może klub na xbox live z Polakami? Sami angole i hamburgery pływają po morzu, żadnego ziomka nie można znaleźć.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj 20 minut uciekałem przed wrogim Galeonem który pokusił się na mój lootbox ukryty pod pokładem :obama: odparłem nawet jednosobowy abordaż wystrzelonego z armaty pirata. 

 

Ogólnie całej grze towarzyszy fajne nieustanne napięcie. Za każdym razem jak wracam z questa to zastanawiam się czy ktoś może nie zajumał już mojego statku z całym moim dobytkiem. Wracając do przyczółku w celu spieniężenia skarbów wypatruję się nerwowo obcych statków na horyzoncie. W nocy gaszę latarnie na statku aby nie zwracać na siebie uwagi.

 

Jednocześnie gdy zauważymy statek sami musimy cały czas roztrząsać i analizować, czy warto angażować się w konflikt i ryzykować stratę skarbów czy może warto zaryzykować i wzbogacić się jeszcze bardziej. Autentycznie gracze jak i prawdziwi piracie to ludzie bez honoru i zasad kierujący się jedynie bieżącymi korzyściami. Ta nutka niepewności, również buduję fajny klimat i sprawia że każde spotkanie innego gracza w przeciwieństwie do gier typu Division, Destiny itd. jest inne i podnosi ciśnienie. Zdarzało mi się że inni gracze mierzyli do mnie z pistoletów, ale chwile po tym jak upewniali się że nie mam złych zamiarów wyciągali kufel rumu i głośno pozdrawiali. Zdarzało się, tak jak dzisiaj, że zauważony musiałem uciekać przez kilkanaście minut, cały czas ostrzeliwany. 

 

Kolejnym fajnym elementem jest brak levelowania w tradycyjnym tego sensie, dzisiejsze gry MMO przyzwyczaiły nas do tego że gracz z niższym doświadczeniem nie ma szans z doświadczonym graczem dysponującym lepszymi statystykami i uzbrojeniem. Tutaj przeciwnie, wszystko zależy od nas, współpracy drużyny i objętej taktyki i naszego sprytu dzięki czemu starcia z innymi graczami są niesamowicie emocjonujące. 

 

Ogólnie bazowa mechanika gry (nie wierze że to piszę) jest zrobiona świetnie. Rdzeń w tej grze już jest, mam nadzieje że Rare obuduję go właściwie. Marzy mi się aby świat miał w sobie więcej życia (dzika fauna, większa ilość przeciwników),  większa różnorodność questów, więcej graczy na jednej mapie, no i przede wszystkim (na to nawet nie liczę) chciałbym zobaczyć fabularyzowane questy, rozbudowany lore świata. Może jestem staroświecki ale lubię jak do działania motywuję mnie nie tylko wypełniający się pasek progresji, ale gdy mam pewną motywację fabularną. 

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

No, słyszysz asax? Przestań grać i przestań cieszyć się grą, wszyscy użytkownicy tutaj co nie grali wiedzą od Ciebie lepiej, że nie może Ci się podobać. Przestań w ogóle mieć swoje zdanie na temat gry, w którą grasz!1 Hivemind już wydał wyrok.

 

Forum PSX Extreme - no fun allowed™

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...