Skocz do zawartości

PS4 - Zmiana układu chłodzenia i obudowy, wymiana pasty itd.


Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem trochę Amazona i Ebaya i nie wiem czemu cenowo wyszłoby mnie to taniej w UK, aniżeli Gelid. Popatrzyłem tu i tam i Termal Grizzly zbiera bardzo dobre recenzje. Co sądzicie?

https://www.amazon.co.uk/Thermal-Grizzly-Pad-Minus-120/dp/B00ZJSBRE6/ref=sr_1_8?ie=UTF8&qid=1543080004&sr=8-8&keywords=thermal+paste+grizzly

 

https://www.amazon.co.uk/Thermal-Grizzly-Kryonaut-thermal-grease/dp/B011F7W3LU/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1543080004&sr=8-3&keywords=thermal+paste+grizzly

Edytowane przez kamilradom1910
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Przede mną chyba powtórzenie operacji w prosiaku. Konsola nie wyje tak jak kiedyś, ale ma już pierwsze oznaki. Wcześniej zastosowałem pastę z Thermal Grizzly teraz pójdę w Gelida jednak.

Zauważyłem że bardziej ją słychać gdy gram z płyty aniżeli w cyfrówki (nie chodzi mi o szum napędu, który jest dość spory, a o szum  wentylatora).

Odnośnik do komentarza

W moim premierowym PS4 fat wymieniałem kilka dni temu pastę na gelid wraz z termopadami i po operacji bajka:)

 

Wcześniej przy RDR czy God od War to był odgłos odrzutowca, który słuchać było za zamkniętymi drzwiami. Teraz przy dłuższym działaniu z grając z płyty i bez przyjemna cisza. 

 

Polecam taki zabieg i przy okazji można oczyścić z kurzu sprzęt, u mnie było tego syfu bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.12.2018 o 19:36, creatinfreak napisał:

Półtorej godziny grania w bfv i nie włączył 3 biegu :fsg: zdecydowanie było warto bo jest o wiele ciszej:banana:

Jakis tutorial gdzieś ;D?

Jakie termopady kupiłeś - możesz dać jakieś namiary.

Czy rozkręcenie prosia przez laika się uda :pawel:? Tam jest jakiś zwykły krzyżak?

Odnośnik do komentarza
 

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7728434717

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7414034335

https://allegro.pl/oferta/nowy-srubokret-torx-t8-security-ps4-do-obudowy-7183035295?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

+zwykły krzyżak i pół godziny roboty. Mój prosiak jest lekko innej konstrukcji (pewnie inna rewizja) i nie miałem śróbki na środku tej blachy. Powodzenia

 

Edytowane przez creatinfreak
  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Witam, właśnie przymierzam się do wymiany pasty oraz termopadów w moim ps4 fat. PS4 chodzi jak odrzutowiec, gdy włączam grę, netflix, a przy RDR2 prosi o wyłączenie konsoli.

Do wymiany zamówiłem Pastę Gelid GC-EXTREME oraz Termopady Gelid 12 w/Mk 1 mm lecz przyszły Arctic 0.5 mm (kolor niebieski). Na forach czytałem, że producent zastosował termopady 1mm.

Czy jeśli połączę dwa kwadraciki 0.5 mm, będzie wykonywało podobną pracę do termopadu 1 mm? 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich serdecznie na forum (1post ;)

Panowie chciałem spytać czy nie posiada ktoś z was jakiegoś poradnika (najlepiej na yt po polsku)
Jak wyczyścić ps4 slim ?

Do pr0siaka jak i fat jest pełno, a do slim kurde nie mogę znaleźć ani jednego.

P.S
Możliwe jest, że gry chodzą wolniej przez to, że konsola się przegrzewa?
Wiem, że na pc to jest możliwe, a czy na konsoli?
(Chodzi mi o mniejszą ilość fps)

W BF5 na 64 graczach po prostu nie da się grać...
Wiem, że to wymagająca gra, ale no kurde bez jaj, na moje oko to tam jest z 15-20fps :facepalm:
Jedynie co mi pozostaje to TDM i Dominacja (max 32gracze 16vs16)
 

Edytowane przez Guli27
Odnośnik do komentarza

ZWYCIĘSTWO!
jeżeli ktoś widzi, że gra mu się przycina (tak jak np. mi Battlefield 5 multi)
To najlepszą opcją, która najbardziej pomaga to
FORMAT SYSTEMU (pozycja nr 7 w trybie awaryjnym)


 

Wymiana pasty miałem wrażenie, że trochę też mi pomogła, lecz nie dam sobie ręki uciąć, ale czyszczenie dysku (ręczne z gier) bądź z samego kurzu czy ta "defragmentacja konsolowa" (pozycja nr 6 w trybie awaryjnym) stwierdzam, że raczej nic nie daje jeżeli chodzi o płynność gry, może w menu było płynniej.


Po wgraniu całkowicie nowego systemu teraz wreszcie ta gra chodzi BARDZO DOBRZE!
Wcześniej w trybach dla 64 graczy nie dało się po prostu grać, mogłem sobie jeździć,chodzić po mapie, ale jak dojeżdżałem do punktu i pojawiały się czołgi, piechota, samoloty to była ścina
Duże dropy fpsów, gra zwalniała i nie dało się normalnie strzelać, teraz tryby dla 64 graczy (nie chodzą jak na ps4 pro), ale naprawdę jest grywalnie, można normalnie celować, strzelać, grać.

Dodam, że tryb dominacji (16vs16) też przyspieszył!

Wcześniej nawet bez akcji na obrzeżach mapy czułem, że nie ma tych komfortowych 45-60klatek, teraz jestem pewien, że są, czuć płynność cały czas, nawet w akcji.

Jeżeli ktoś ma wrażenie, że gry mu się przycinają, a ma slim lub fat to polecam całkowitego formata, dodam jeszcze ważną rzecz.
(na stronie PS) macie instrukcje jak to zrobić, ale jest jeden błąd, dają do ściągnięcia "aktualizację" 6.51, która waży ~500mb i nią nie wgracie systemu.

Musicie pobrać (tam gdzieś niżej była u nich na stronie) wersję, która zajmuje ~1gb

 

Ja konsolę mam z półtora roku, naprawdę mało było na niej grane, łącznie może z ~10-15 aplikacji/gier było zainstalowane od początku i się wydawać mogło, że nie powinna być jakoś "zaśmiecona", a jednak się myliłem, nie wiem jak inne gry, ale skoro ta jest bardzo wymagająca i dostała niezłego kopa to podejrzewam, że w innych też tak może być.

PS
Mam możliwość sprawdzenia dysku SSD, wiem, że one odpowiadają za szybkość wczytywania się map, a nie za fpsy, lecz ja mam cichą nadzieję, że te pare fps podniosą w trybie (dla 64graczy)
Nawet nie chodzi do końca o fpsy, może w największej sieczce, coś cały czas doczytuje w tle i taki ssd może w jakiś sposób pomoże, niedługo sprawdzę i dam znać.

 

 

 

 

Edytowane przez Guli27
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.