Skocz do zawartości

PS4 - Zmiana układu chłodzenia i obudowy, wymiana pasty itd.


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj jeszcze zabiorę CARSy i pojadę do brata. Ciekaw jestem czy jego konsola też tak zacznie świszczeć. 

 

Kobik, słyszałem premierową 360ke i uwierz mi, że moja PS4 jest znacznie głośniejsza. Sam napęd jest cichy. Usunąłem z dysku PESa i odpaliłem grę z płyty - zanim się gra zainstalowała, to napęd pracował z 10 minut. Przez ten czas był całkowicie zagłuszony rykiem wentylatora. Gdyby nie położyć łapy na konsoli by wyczuć wibracje napędu, to bym nie wiedział czy jeszcze pracuje.  

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Najgorsze jest to ze wysylajac na gwarancje mozna tylko liczyc ze sie dostanie cichsza bo oni tam nie piernicza sie w jakies pastowanie ponowne. Moja konsola byla premierowa wiec po gwarancji producenta juz dawno, a gwaranja z tytulu niezgodnosci z towarem i Eurortv mozna sobie miedzy ksiazki wlozyc.

 

Takze ciesze sie ze wyszlo jak wyszlo, troche mialem stracha, ale troche wprawy zlapalem z xboxem 360 :)

 

Mialem Xboxa360 pierwszego i rowniez to byla meczarnia, i tutaj zamiast cieszyc sie z konsoli to ciagla irytacja z swiszczenia :D

Odnośnik do komentarza

Dobra, podjarany optymistycznymi tekstami o zmianie pasty przystąpiłem do działania i ori pastę zastąpiłem Zalman'em STG1.

Efekt? tajfun już po około 2 minutach w menu konsoli, a po około 10 minutach gry następuje kilka pipnięć, pasek mruga na czerwono i konsola się wyłacza.

Kilka fot z wymiany pasty:

 

33ksniw.jpg

 

24g9011.jpg

 

rvykvq.jpg

 

34t7bb8.jpg

 

Obstawiam, że moja konsola ma wadę mocowania radiatora i nie dolega on równo do procesora. Fabrycznie procek był cały zalany pastą, a jak wiadomo tak nie powinno być. Pasty ma być minimalna ilość tak by jej nie wycisnęło z procesora.

Odnośnik do komentarza

Może ten poradnik pomoże. U mnie konsola chodzi cicho, a zrobiłem jak w poradniku i osoba ta miała ten sam problem co ty.

 

https://plus.google.com/+Wojciech%C5%BBardecki/posts/cA1zEuYPq1f

 

 

Edit.

 

UP.

A w sumie to ci wysyłałem ten poradnik widzę na PW :)

Edytowane przez Moldar
Odnośnik do komentarza

Zle polozyles paste to primo !

 

No to poratuj forumowego kolege i powiedz jak mam ją nałożyć  :P

 

Ja to nakładałem za pomocą pędzelka dołączonego do pasty. Równa cieniutka warstwa tak jak zaleca producent pasty.

 

Być może ta pasta się nie nadaje, bo jest ona bardzo rzadka. Może gęsty Arctic Silver 5 byłby tu lepszym rozwiązaniem.

Polećcie też gdzie i jakie kupić te taśmy termo przewodzące na kostki pamięci. Te co są fabrycznie są bardzo małe i może nie odprowadzają dobrze ciepła. (edit: z poradnika od Moldara wynika, że te AAB Cooling będą OK:))

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Ja zostawilem thermopady te co sa sa podobno wystarczajace. Ja kladlem arctic mx-4. Przed nalozeniem obejrzalem kilka filmikow z poradami o nakladaniu past. Do tego problem jest taki ze przy wkladaniu plyty na plate z radiatorem trzeba zrobic to tak aby nie korygowac pozycji plyty i tak aby nie sunac prockiem po powierzchni radiatora. Paste arctic mx- nalozylem mniej wiecej (bardziej mniej niz wiecej) wielkosci i ocjetosci 1,5 tictaca :) punktowo na sam srodek procka, bez zadnego smarowania. Moze byc tez ze zrobil Ci sie pecherz powietrza miedzy radiatorem i prockiem. Pamietaj ze jak clampa mocujacego radiator przykrecasz to sruby wkrecaj po trochu z kazdej strony tak aby rownomiernie rozlozyc nacisk

Nie ma co kombinowac z wymiana thermopadow a przynajmniej nie tak jak jest w tym tutorialu co kolega Moldar wkleil. Lepiej odrazu wyjac wentylator , wyczyscic to samo i radiator

Odnośnik do komentarza

Nie sluchaj tych bredni o zle nalozonej pascie. Nalozyles idealnie. Paste powinno sie nakladac cienka warstwe i jak nie ma sie pedzelka to mozna jak najbardziej dawac jej ziarno na sam srodek aby docisk radiatora ja wtedy sam rozprowadzil. Robia tak zreszta w fabryce dajac odpowiednio duzo pasty dlatego wyplywa na boki. Z ta iloscia pasty to tez jest mit potwierdzony testami, jak dasz za duzo ze wyplynie to sie nic nie stanie i nic sie nie ugotuje.]

 

Podobnie cienka warstwe na calej powierzchni kladzie sie w przypadku pasty Liquid Pro. Uzywalem arctica, Noctuy, Zalmana i Gelida niezliczona ilosc razy i jak trafiasz na kogos kto ci wkreca, ze "nie mozna tak, trzeba tylko tak" to przynajmniej wiesz ze taka persona nie ma zadnego wiekszego doswiadczenia z pastami i chlodzeniami. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Bizon - " Robia tak zreszta w fabryce dajac odpowiednio duzo pasty dlatego wyplywa na boki"  Jestes pewny, ze nadmierna ilosc pasty jest nieszkodliwa ?


Dobra bo nie chce mi sie czekac na odpowiedz... oczywiscie nie ma problemu jak jest to pasta nieprzewodzaca pradu...



Wiec tak jak pisalem, obawiam sie Michał102, ze zrobil sie gdzies pecherz powietrza i stad ten problem, ale widze, ze jest tu Fachowiec, wiec on lepiej podpowie. Edytowane przez gnom
Odnośnik do komentarza

Pęcherz się nie miał prawa zrobić. Pastę nałożyłem bardzo starannie, samą płytę osadziłem z idealną precyzją tak, by nią nie "szurać" próbując osadzić w obudowie.

Pierw wsunąłem sobie ją do końca stroną z portem HDMI, a następnie stronę z USB osadziłem na dół i płyta wskoczyła idealnie. Clampa też dokręcałem starannie po troszku z każdej strony.

 

Być może moja pasta jest lipna, bo mam ja już kilka lat. Została mi z czasów kiedy to ostatni raz modernizowałem kompa, a było to coś koło 2010 roku.

Odnośnik do komentarza

Patrze na filmik i rzeczywiście, coś tam zrobić się mogło.

Nic to, przyjdzie pasta, walnę kropkę i zobaczymy co będzie:)

Te thermalpady też chyba wymienię dla św. spokoju. Kupię 16 sztuk 15.15.1mm. Tylko chyba wezmę takie bez kleju, bo w razie co tego potem nie rozerwę jak mocno załapie.

 

http://allegro.pl/aab-cooling-thermopad-tasma-1mm-przewodnosc-7w-mk-i4887506770.html

Odnośnik do komentarza

Oczywiscie ze nei ma problemu z wieksza iloscia pasty a w zadnej fabryce na ziemi nie daja fabrycznie pasty przewodzacej prad tylko tanie gluty, czasami nawet gume na mniej obciazone chipsety.

Zalmaan mozna profilaktycznie zmieniac co 1/1,5 roku bo on wysycha i traci wlasciwosci ale to i tak bardzo dobra pasta.

 

Co do filmiak wyzej to nie mam pojecia kto uzywa karty kredytowe w ten sposob. Jezeli rozprowadza sie paste po calej powierzchni to nie w formie warstwy na kilak mikrometrow, ze ona jest prawie przezroczysta tylko daje sie wyrazna, rowna warstwe na calym procesorze, i radiator i tak ja wyciska na boki i tak. Smarowanie procka jak jakas kanapke z maslem tez nie ma sensu bo to tylko strata pasty. Kiedy dawno temu jeszcze grube warstwy gorszych past mogly izolowac dodatkowo cieplo ale przy obecnych temperaturach procesorow i tempie w jakim te temperatury sie zmieniaja oraz ogromnych radiatorach z heatpipe to izolacja praktycznie nie ma juz wplywu na temperatury bo teraz wiekszosc procesorow ma na sobie czapki, niektore pod czapka maja znowu paste, a drozsze modele sa lutowane.

 

Jezeli nie zamowiles jeszcze pasty to kup najlepsza dostepna czyli Gelida albo co bardziej polecam, Liquid Pro ale bardzo mozliwe ze cieklego metalu sie przestraszysz wiec wez Gelid Pro. Gelid jest producentem i te Zalmany, Noctuy i Arctici sa robione i tak przez nich tylko z innym skladem.


No i nawet jakbys mial pecherz powietrza to bys tego nie zauwazyl na odczycie temperatury. Musialbys polowe procesora zostawic nienasmarowana aby zauwazyc realny wplyw takiej sytuacji na temperatury w idle i stresie.

Odnośnik do komentarza

Tak jeszcze patrze po tych filmikach i może lepsza będzie metoda na "X"?

Te pasty i tak ponoć prądu nie przewodzą, więc jak troszkę wyleci za brzegi procesora, to może nic się nie stanie:)

Aplikacja na kropkę nie pokryje całej powierzchni procka, a jak się nawali za dużą kropę, to znów sporo pasty wyciśnie na boki. 

 

Zachciało mi się grzebać w konsoli, to teraz mam  :teehee:

 

Fanek, tak, musisz pozrywać plomby. Ogólnie calusieńką konsolę trzeba rozebrać by się dostać do płyty głównej.

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Michał102 ja zrobilem na duża kropkę, moze i cos wycieklo - nie wiem nie sprawdzalem bo odrazu msuailbym zrobic to na nowo - fakt za pierwszym razem bylem przekonany ze ze duzo, wiec wyczyscilem i nalozylem drugi raz. 

Teraz, serio sie boje ze cos popsulem, gralem w COD:AW gdzie gra w lobby i wyjscie do Menu PS4, dawala efekt odrzutowca, po wymianie konsola zachowuje sie jak w samym idlu w menu PS4. Dotykam obudowy jest ciepla, ale wtedy tez byla. Nie mam profesjonalnego termometru abym mogl cos porownac. Puszczam zreszta konsole w idlu, z odpalonymi grami i wyjsciem do menu; zeby sobie pracowala zobaczyc co sie bedzie dzialo, ale od wczoraj po wymianie nic sie nie zmienilo.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...