Skocz do zawartości

Rare Replay


Daddy

Rekomendowane odpowiedzi

Ta kolekcja ma shadery, wyższa rozdzielczość itp. czy to tylko jedna wielka pikseloza na ekranie jak w większości nieudolnie przenoszonych gier na dzisiejsze nowsze konsole np. giery z psx bez hd na PS3. Jeżeli ta to już 100 raz lepiej dorwać jakiś emulator np. retroarch lub ewentualnie podłączyć do tv crt.

Edytowane przez Kyokushinman
Odnośnik do komentarza

Wrzucenie odpowiedniego shaderka i podniesienie rozdzielczości to nie wielki problem dla nowej konsoli MS. Większość emulatorów je posiada, na takim retroarch stare giery nigdy nie wyglądały tak dobrze i na dodatek na full screenie. Tutaj w kolekcji mam wątpliwości i raczej bez pikselozy lub paćki się nie obejdzie.

Edytowane przez Kyokushinman
Odnośnik do komentarza

Na potrzeby tej kolekcji zremasterowali jedynie Grabbed by the Ghoulies.

 

Banjo Kazooie N&B (2008) oraz Viva Pinata (2006) prezentują się po prostu cudownie. Ciekawe jak dopasione graficzne produkcje wyplułoby to studio pod koniec żywota X360,  oczywiście zakładając że nadal by robili pełnoprawne gry, a nie kinectowy szajs.

Odnośnik do komentarza

Chyba że skorzysta się z cofania czasu i nieskończonej ilości żyć. Inaczej wciąż jest bardzo hardkorowo. BTW Wam też nie uruchomił się czwarty etap w Battletoads? Przechodziłem tunel (trzeci etap) i znikąd przerzuciło mnie do piątego...

 

Co do całej kolekcji - udało mi się wygrać kod na wersję cyfrową, ale po kilku godzinach gry stwierdzam, że Rare Replay jest warte pełnej ceny. Dużo świetnych gier, które słabszą grafikę nadrabiają znakomitym gameplayem. Wcześniej miałem znikomy kontakt z grami Rare i to był duży błąd. Cieszę się, że mogę go naprawić :)

Odnośnik do komentarza

Chyba że skorzysta się z cofania czasu i nieskończonej ilości żyć. Inaczej wciąż jest bardzo hardkorowo. BTW Wam też nie uruchomił się czwarty etap w Battletoads? Przechodziłem tunel (trzeci etap) i znikąd przerzuciło mnie do piątego...

 

Co do całej kolekcji - udało mi się wygrać kod na wersję cyfrową, ale po kilku godzinach gry stwierdzam, że Rare Replay jest warte pełnej ceny. Dużo świetnych gier, które słabszą grafikę nadrabiają znakomitym gameplayem. Wcześniej miałem znikomy kontakt z grami Rare i to był duży błąd. Cieszę się, że mogę go naprawić :)

A przypadkiem nie trafiłeś teleport? Co dwa levele są i można się teleportować o dwa. Pamiętam że w orginale własnie tak doszedłem do 9 levelu.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

 

Chyba że skorzysta się z cofania czasu i nieskończonej ilości żyć. Inaczej wciąż jest bardzo hardkorowo. BTW Wam też nie uruchomił się czwarty etap w Battletoads? Przechodziłem tunel (trzeci etap) i znikąd przerzuciło mnie do piątego...

 

Co do całej kolekcji - udało mi się wygrać kod na wersję cyfrową, ale po kilku godzinach gry stwierdzam, że Rare Replay jest warte pełnej ceny. Dużo świetnych gier, które słabszą grafikę nadrabiają znakomitym gameplayem. Wcześniej miałem znikomy kontakt z grami Rare i to był duży błąd. Cieszę się, że mogę go naprawić :)

A przypadkiem nie trafiłeś teleport? Co dwa levele są i można się teleportować o dwa. Pamiętam że w orginale własnie tak doszedłem do 9 levelu.

 

dokładnie, są to warp-pointy

Odnośnik do komentarza

Nie pierwsza gra rozgromiona przez Bootsiego :-) Uwielbiam go oglądać.

 

A co do tematu to Nuts & Bolts grubo klatkuje przy większej ilości obiektów na ekranie, a Viva Pinata mi co chwilę audio wyłącza, wyjście na sekundę do menu xboxa i powrót do gry naprawia to ale wkurzające jest.

 

Nie mniej jednak to najlepszy zestaw wszechczasów, przebija nawet Orange Box.

Odnośnik do komentarza

No i jak oceniacie kolekcję? 30 gier, spora część z ery zatwardziałego piksela, kilka nowszych. Gaming się nie zestarzał? Jak się gra w te stare (RC Pro-AM, Slalom, Jetpack - lubię takie retro) czy nowsze (Perfect Dark, Conker, Killer Instinct) i te z poprzedniej gen (Banjo, Viva Pinata - tej to nie kumam gry - była w GwG)? Rozumiem, że Battletoads miecie dalej?

 

Przyznam, że poza wspomnianym VP i GoldenEye (które było mega) nie grałem w gry Rare. Kolekcja kusi ceną i liczbą tytułów, ale i niepokoi jeśli chodzi o dzisiejszy odbiór tych produkcji i oczekiwania jakie mamy w stosunku do nowych gier. Wychowałem się praktycznie od początku gamingu (ścieżka raczej komputerowa) od jakiegoś klona Atari 2600, C64 po Amigę itd, więc tematy retro bardzo lubię i szanuję.

Jakieś ogólne wrażenia? Warto czy nie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...