Skocz do zawartości

H.P. Lovecraft


Gość Frostbite

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie kończę Zgrozę w Dunwich i już nie umiem się doczekać dnia, w którym obok postawię nowe, piękne tomisko.

Dzisiaj skończyłem W górach szaleństwa i zdecydowanie jest to jego najtrudniejsze opowiadanie, jakie czytałem do tej pory. Ilość opisów wręcz przytłacza.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

:banderas:

 

Preorder zamówiony, ale żeś mi chłopie umilił życie tym newsem!

 

 

edit: dlaczego jak się napisze kol.orem, to zmienia na kosrolm? XDDD

 

kosrolm

 

kolorem

 

kolorem

 

wtf

Edytowane przez Rozi
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

@up
 

Z Vesper także jest genialne wydanie Poego, w jednym, albo w trzech tomach. Polecam gorąco

 

 

Oczywiście mój egzemplarz już już jest:

KuzTqVJ.jpg

 

Nawet przerwałem czytanie Ranta (chociaż nie lubię przerywać, ale tutaj głód Lovecrafta był za duży). Osobiście bardziej lubię opowiadania dziejące się w 'realnym' świecie, ale i tutaj takie dostałem. Rycina w starym domu <3

Odnośnik do komentarza

McDrive mi wskazał- zbiór Poego w twardej też kupiłem(chociaż mam dwa mniejsze tomiki z tego zbioru, kupione w jakichś tanich książkach we Wrocku), Sarnath oczywiście w twardej, a oprócz tego zamówiłem jeszcze siedem :dafuq:  innych książek w ich sklepie na allegro, zamykając się w 215zł z wysyłką. Pochwalę się w odpowiednim temacie, bo same klasyki.

Odnośnik do komentarza

Też się czaję na skompletowanie Poego, Draculę i Frankensteina. Bo powiedzmy sobie szczerze - Maciej Płaza dał nową jakość tłumaczeniom. Nie wiem jak jest w pozostałych tytułach, ale lovecraftowskie rzeczy czytajmy tylko tłumaczone przez niego. 

 

Dunwich mam w miękkiej, to Sarnath też takie wziąłem. Dbam o książki, więc zniszczeń się nie boję.

Odnośnik do komentarza

Właśnie Draculę i Franka wziąłem, oprócz tego Jekylla i Hyde'a, Golema(niewiadoma, ale opis na lubimyczytac.pl zachęca), Doriana Graya i parę lektur szkolnych, które uznałem za warte przeczytania, może nawet lepiej, że teraz. Swoją drogą Vesper wydaje bardzo ładnie te lektury, od nich mam też Przygody Barona Muchausena, które chyba pozostaną w mym topie najbardziej pozytywnie porytych książek.

Edytowane przez gkihdghdhj
Odnośnik do komentarza

Co do Poego to sposob jego pisania niszczy. Jestem w trakcie czytania zbioru opowiadan wydanych przez Vesper. Nie wierze, ze on nic nie bral. Pomysly i sam sposob opisu sytuacji budzi groze. Na nowy zbior opowiadan Lovecrafta troche musze poczekac. Nie bede ich czytal na raz. Jutro ide po odbior 2 egzemplarzy. 1 to wymarzony prezent dla 

wroga, zeby mu psyche zryc.

 

Odnośnik do komentarza

Akurat Conana (i Howarda w ogóle) to polecam brać z Rebisu, książki mają miękką oprawę i chyba więcej historii (w Rei dają chyba tylko te, które zostały wydane za życia Howarda, a Rebis też szkice, niewydane i zredagowane przez innych ludzi) + każda ma mistrzowskie ilustracje od ludzi zajmujących się komiksami.

conan_mark_shultz_3.jpg

Na plus Rei oczywiście cena, ich pustak (bo na cegłę to za duże w formacie i grubości) kosztuje tyle co jeden z trzech tomów Rebisu, ale za to od tych drugich można kupić też do kompletu zbiory o Kullu (protoplaście Conana) i Solomonie Kane'ie. Taka moja opinia, mam oba wydania (Rei pierwsze, z mieczem na okładce, od Rebisu wszystko Howarda) i jednak uważam, że Rebis>Rea, a gdyby wydali w twardej, to to by nie była opinia, a fakt.

 

A żeby nie było totalnie offtopu- był już jeden temat o Lovecraftcie: http://www.psxextreme.info/topic/60688-atomowy-chaos-i-osmiornice-z-glebin/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...