Skocz do zawartości

hav7n

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.12.2018 o 09:54, ASX napisał:

Tak swoją drogą, to moje ulubione forum. brak tu miejsca na jakiekolwiek bardziej złożone i ambiwalentne odczucia i opinie. Albo nakręcamy karuzele w jedną stronę i  solidne dobre gierki wynosimy do rangi mesjaszów albo nakręcamy tę yebaną karuzele w drugą stronę i normalne gierki mieszamy z goownem (vide np. Battlefield). Nigdy się nie zmieniajmy. 

 

Jeśli patrzysz przez pryzmat CW albo jakichś śmieciowych, nic nie wartych wypowiedzi niektórych użytkowników no to może tak, ale wydaje mi się, że można tutaj jeszcze znaleźć ciekawą dyskusję jak dobrze poszukać. Rzadko, bo rzadko, ale pierwsze co to warto nie brać sobie do serca uwag konsolomaniaków i nie ulegać presji (niezły mindfuck to zdanie co, hehe).

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 160
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Ok, jednak po przespaniu się z tematem dziś ostatni boss pękł za pierwszym razem. W calaka nie będę szedł, bo o ile ostatnie osiągnięcie za przejście gry na 'hardzie' musi być satysfakcjonujące, tak nie mam ochoty na masochizm, rzucanie cooorvami i wolę ograć przez ten czas coś innego. FENOMENALNA giera, kto nie zagra ten trąba.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
1 minutę temu, ping napisał:

Ja nie lubię wszystkich jutuberów po równo.

Hmm nie wszyscy są źli, ale niektórzy chcą aktorzyć a nie mają do tego w ogóle dobrego podejscia i wychodzi taki chuywie co potworek jak quaz. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Oglądając recenzję na YT i średnią ocenę nie zdecydowałbym się na kupno tej gry ale przypomniałem sobie, iż mam darmowe 2 tygodnie Passa więc zapisałem się, zainstalowałem Ashen i... wsiąkłem. Grafika specyficzna - myślałem, iż mnie odrzuci ale jednak ma swój urok. Rozgrywka bardzo soulsowata - część wrogów widoczna, część stara się atakować z zasadzki. Na szczęście nie ma obskakujących wokół przeciwników pojawiających się znikąd (gdzieś widziałem taką krytykę) - tzn. gnając na ślepo można się wpakować w sam środek wrogiej wioski no ale kto w soulsy leci na ślepo :) Świetny i klimatyczny patent z rozbudową naszej mieściny przez jej mieszkańców. Klimatyczna muzyka. Broni niby trochę jest ale ulepszając podstawową (krótką i długą) jeszcze jej nie zmieniłem bo znajdowane szału nie robią. Ogólnie mocna czwórka i zdecydowanie gra warta polecenia choć tak raczej 140zł niż niemal 190zł jak jest chyba obecnie.

 

A - na szczęście w opcjach można wyłączyć "ludzkiego" losowego pomocnika - akurat trafiałem na takich co mnie poganiali a ja lubię zwiedzać :) Teraz biegam z pomocnikiem SI i jest świetnie.

Edytowane przez friedrich
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
17 minut temu, friedrich napisał:

Ogólnie mocna czwórka i zdecydowanie gra warta polecenia choć tak raczej 140zł niż niemal 190zł jak jest chyba obecnie.

Fajnie, że nie trzeba się dzięki Philowi tym przejmować :ragus:

Odnośnik do komentarza

Jestem teoretycznie przed walką z trzecim bossem - w podziemiach (ew. po podziemiach bo jeszcze do niego nie dotarłem). Ale chciałbym wcześniej znaleźć narzędzia gościa na literę "F" :) Pytanie:

 

Spoiler

Droga do narzędzi jest zatarasowana zwaliskiem - obejść się nie da, najbliższe ruiny także nie pomagają - jedynie lekko na północ od kamienia podróżnego znalazłem jaskinię z wrednymi upiorami o czerwonych oczach. Ale tam też w środku jaskini nie znalazłem przejścia. Da się ominąć zwalisko nie walcząc z bossem? A jeśli tak to jak?

 

i drugie pytanie:

 

Spoiler

Na północ od naszej wioski jest jaskinia. Dotarłem do jej centrum i znalazłem platformę z prostokątnym basenem z czerwoną cieszą i pionowym słupem tej cieczy. Coś można z tym zrobić?

 

Edytowane przez friedrich
Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Skończyłem dzisiaj z blantim i muszę powiedzieć, że grało mi się dobrze jednak gra w kilku aspektach kuleje i można było zrobić pewne rzeczy lepiej. Całość w coopie z wszystkimi misjami pobocznymi i masą eksploracji zajęło nam 14 godzin co jest dobrym wynikiem jak na indyczka.

 

Co mi się podobało:

- dosyć interesująca i tajemnicza historia, którą chce się śledzić a co chwilę spotykane postaci poboczne dostarczają kolejnych informacji na temat świata gry

- różnorodne lokacje spowite gęstym i mrocznym klimatem gdzie wielokrotnie można było podziwiać ładne widoki (chociaż ostatnia lokacja jest beznadziejna)

- walka dająca dosyć sporo możliwości, która żywcem została wyjęta z soulsów jednak czasami jest to lekkie drewno

- wymagający poziom trudności gdzie nie biegnie się na pałę, a 2-3 przeciwników może sprawić niemały kłopot

- projekty bossów, którzy są unikalni a dwóch sprawiło nam niemałe problemy jednak ostatni jest absolutnie najłatwiejszym z całej gry 

- rozbudowywanie wioski przez pchanie fabuły do przodu, fajnie to wyglądało gdy się wracało a domki były w bardziej zaawansowanym stadium niż przed opuszczeniem wioski 2h wcześniej

- animacje są w porządku ale trzeba się do nich przyzwyczaić 

- czytelna i prosta w konstrukcji mapa, ogólnie menu jest raczej przyjemne w użytkowaniu

 

Co mi się nie podobało:

- brak możliwości sprzedaży zbędnych przedmiotów, a oferty kupna skorii są totalnie bezsensowne (np. 3k za 3,5k :pawel: )

- miałem wrażenie, że przeciwnicy odrobinę oszukują sięgając mnie w sytuacjach kiedy byłem pewien, że nie powinni

- grając bronią dwuręczną zdarzały się momenty, że ciężko było mi wymierzyć zasięg ataków; nie wiem z czego to wynika ale w soulsach takich problemów nie miałem nigdy

- głupio, że moje ataki nie powodowały tymczasowej blokady ataków zwykłych przeciwników, o dziwo w drugą stronę już było okej :reggie: 

- przeszukując naszą skrzynkę w ogóle nie widać jakie właściwości mają przedmioty więc chcąc sprawdzić na szybko czy jakaś broń nie jest lepsza muszą ją wrzucić do ekwipunku i stamtąd sprawdzić, strasznie uciążliwe

- multiplayer i sposób łączenia się to jest top kek w 2019 roku, czy twórcy gdzieś tłumaczyli dlaczego wybrali takie rozwiązanie?

- rozłączanie gry, a przede wszystkim wywalanie do dasha; mnie wywaliło raz, blanta dwa razy i po wczytaniu nie respi przy ostatnim kamieniu tylko w głównej wiosce więc jak odkryliśmy jakiś punkt bez możliwości teleportu to musieliśmy powtarzać całą lokację

- sporadyczne błędy w postaci mobków w ścianach lub mobkach totalnie zlagowanych dla jednej ze stron

 

Pewnie jeszcze bym coś znalazł ale na obecną chwilę nie mogę sobie przypomnieć. Ogólnie to dobra gierka przy której spędziłem bardzo mile czas i nie żałuję ani minuty. W grze nie da się nudzić ale szkoda, że w wielu elementach brakuje szlifów. Warto, ale jak już to tylko w coopie w party. :usmiech: 

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
10 godzin temu, suteq napisał:

brak możliwości sprzedaży zbędnych przedmiotów, a oferty kupna skorii są totalnie bezsensowne (np. 3k za 3,5k :pawel: )

No ale to miało sens, jak miałeś scorii sporo ale nie na tyle żeby ci starczyło ci na jakiś upgrade to mogłeś zamienić ją na duże worki i nie ryzykowałeś utraty jej w trakcie walki 

 

10 godzin temu, suteq napisał:

(chociaż ostatnia lokacja jest beznadziejna)

Pałac? Czy lokacja z ostatnim bossem?

Odnośnik do komentarza

Czy w jakimś miejscu jest do znalezienia rzeczywiście konkretnie dobra broń jedno lub dwuręczna? Latam od samego niemal początku z tą samą pałą oraz toporem dwuręcznym ulepszonym obecnie na plus 3 i to co odnajduję do tej pory:

 

Spoiler

po trzecim bossie i niemal cały przebyty wąwóz z drewnianymi platformami

 

szału nie robi. Niestety nie pojawia się nigdzie przy broni plus 0 jak będzie wyglądała na plus 3 i dalej - a raz się naciąłem - więc ciężko też inwestować w ciemno.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.