Skocz do zawartości

For Honor


Karas

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś miał kodzik na bąka to please...

 

EDYTA: A chuy tam...zarejestrowałem się na Ubiraku, zobaczymy...moze przysla mi kody. Jak dostane to się podzielę z zainteresowanymi.

Muszę przyznać,że gra mnie coraz bardziej intryguje:

 

Widać,że popracowano nad animacją. Jedna z nielicznych obaw dotyczy tego co najważniejsze, czyli systemu walki. Obawiam się,że to będzie taka prosta siermiężna klikanina a la Diabolo. Walimy walimy walimy w przycisk, aż kolo padnie lub my zostaniemy uglebieni. Jeśli system będzie konkretny tj jakieś nakierowywalne bloki, inteligentne comba (nie maszowanie!), a przede wszystkiem countery to może być to całkiem strawna szpila. Grafa mi się podoba...

Edytowane przez Czezare
Odnośnik do komentarza

Na PS4 dziala az milo. Pogralem jakas godzine, zagralem 3 duele, 2 dominacje i gra mnie bardzo pozytywnie zaskoczyla, myslalem ze bedzie tylko chaotyczne klepanie sie w 4 vs 4 i pizda do kolegow, ale okazuje sie ze jest jeszcze tryb Duel 1 vs 1 [swietny] oraz 2 vs 2 (jeszcze nie testowalem).

 

0 lagow, system walki bardzo przemyslany [choc ewidentnie tworzony z mysla o graniu 1 vs 1 niz 2 vs 1], matchmaking dziala szybko, no jestem zaskoczony, na tyle ze kupno tej gry na premiere wraca do moich mysli. Zobaczymy jak dalej bedzie mi sie gralo.

 

A na koniec 3 filmiki, 1 to bardzo krotki montaz jak glownie jednego typa zabijalem w dziwnych okolicznosciach, 2 to wlasnie PvP 1 vs 1 gdzie zrobilem typkowi perfect duela wiec tez jest krotki, a 3 to jeden caly mecz dominacji bez zadnego edytowania materialu wiec nalezy do dluzszych (polecam zaczac ogladac od 3 minuty).

 

 

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Na PS4 dziala az milo. Pogralem jakas godzine, zagralem 3 duele, 2 dominacje i gra mnie bardzo pozytywnie zaskoczyla, myslalem ze bedzie tylko chaotyczne klepanie sie w 4 vs 4 i pizda do kolegow, ale okazuje sie ze jest jeszcze tryb Duel 1 vs 1 [swietny] oraz 2 vs 2 (jeszcze nie testowalem).

 

 

 

4vs4 właśnie jest chaotyczny mocno, nie dość, że lata pełno mobków, które może i padają na strzała, ale lubią kąsać w najmniej odpowiednich momentach. Ciężko też oczekiwać tam po graczach zasad fair play - wielokrotnie podczas walki z jednym typem, nadbiegał jego ziomek i radośnie walił mi w plecy, a jak piszesz, w pojedynkach 1vs2 nie bardzo da się tu coś ugrać. Najbardziej podpasowały mi duele 1vs1 bądź 2vs2, ale już teraz widać, że będą to raczej niszowe tryby, bo większość graczy, przynajmniej na PC, oblega 4vs4 i serwery już sobie nie radzą, gdyż w ciągu ostatniej godziny byłem nagminnie rozłączany z niemal każdej rozgrywki.  :/ 

 

Sam system też zaskoczył mnie na plus. Spodziewałem się co najwyżej kalki festiwalu QTE a'la Ryse, tymczasem mam wrażenie, że mamy tu system "easy to learn, hard to master"  system kontr i bloków wymaga refleksu i skupienia, a do tego postać którą gramy potrafi bardzo mocno zaważyć na przebiegu starcia. Klasy są mocno zróżnicowane, acz jak na razie najbardziej podeszli mi chyba wikingowie, a najmniej samurajowie.

 

Gierka podoba mi się na tyle, że prawie na pewno biorę na premierę. Tym bardziej, że pełna wersja oferować ma w dodatku pełnoprawnego singla z chapterami dla każdej frakcji, bossami i cut-scenkami.  :thumbsup:

Oby tylko gry nie rozwaliły mikrotransakcje, bo z tego co widzę wszelkiego stuffu do unlocków jest cała masa - od elementów ekwipunku podnoszących statystyki, bo pierdoły, jak typowe ozdobniki pancerza.

 

PS: grającym na PC polecałbym używać pada. Na myszce i klawiaturze niby da się grać, ale ewidentnie czułem, że nie pod to combo zaprojektowano system walki, choć to moje subiektywne odczucie.

PS#2: Motyw muzyczny z menu bardzo przypadł mi do gustu.   :banderas:

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Pograliśmy wczoraj we dwóch na party i po 2h mam mieszane uczucia, rozgrywka jest uproszczona tak aby była łatwa i przyjemna, a jednocześnie wymagała troche skilla przy pojedynkach. Jest parowanie ataków trzymając L2 i kierunek analoga, osłona tarczą, jest kilka rodzajów ataków R1 i R2 + połączenie z np. kwadratem, szarza tarczą, pozniej można chyba jeszcze odblokować inne ataki.

 

Jest kilka umiejetności do odblokowania w miare zdobywania levelu postaci, zasada jak w Division, bomby dymne, oślepiające które naprawde fajnie działają (widać tylko biały ekran jak sie dostanei czymś takim). 3 klasy frakcji, samuraj z kataną, warior z kulą zawieszona na łańcuchu i wielki posturą wiking z bronią typu lanca z zasięgiem na kilka metrów. Pozniej w equip można będzie chyba dobierać inne bronie, jest menu strojów (ramiona, rece, klata, nogi inne) ale na staracie można tylko kolor i herb zmienić.

 

Rozgrywka jest mało dynamiczna, czuć mase postaci są ociężałe i ciężkie, fajnie wyglądają starcia 20 vs 20 gdzie wpada sie w środek i wycina kmiecieni.

 

Graficznie jest bardzo ładnie, na PS4 to chyba 1080p i Ubisoft wycisnął chyba wszystko co potrafił z tej konsoli. 30 fps i chyba ze spadkami czasami dość boli, gra w której wygrana zależy od płynności, kto pierwszy uderzy, ogólnie wymagany jakiś tam skill powinna mieć 60 klatek, aby było jak najpłynniej, wolałbym już słabsza oprawe w tym przypadku.

 

Graliśmy we 2 tryby 2v2 i 4v4, gdzie dobierało nam 2 innych graczy do teamu, matchmaking działa dość sprawnie nie było długiego czekania, alfa 2 razy mi sie zwiesiła w menu, ale technicznie ogólnie jest ok.  Przy starciach 4v4 na party jest dużo fuuun, pościgi za kimś gdzie jeden blokuje mu droge drugi wsadza siekiere w plecy albo egzekucje 3 na 1 :D 

Podsumowując - grze bardzo brakuje 60fps, ale na to nie ma co liczyć bo to Ubisoft, nie każdemu też podejdzie klimat rycerzy, to jednak trzeba lubić. Gra sie podoba, kiedyś może kupie, ale nie jest to dla mnie na pewno Day1.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Właśnie dostałem kod do alphy na XOne bezpośrednio od Ubi, więc mogę podzielić się dodatkowymi trzema zaproszeniami :) Chętnych proszę o kontakt poprzez prywatną wiadomość i podanie pseudo z UPlay.

 

@Czezare - zobacz czy też nie dostałeś kodu na maila, podobnie jak Ty zarejestrowałem się na stronie kilka dni temu, a mimo tego dostałem kodzik. Jeśli nie dostałeś, wiesz gdzie uderzyć :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kod juz mam. Nie obylo sie bez problemow z uwagi na to, ze zamiast kodu dostalem od Ubi blank e-mail. Gdyby ktos mial podobny klopot do mojego to tu jest rozwiazanie:

 

https://support.ubi.com/en-US/News/000025364/For-Honor-Closed-Alpha

 

Vexilium, bardzo Ci dziękuję :thumbsup:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Po paru dniach testów mogę powiedzieć, że gra się w to nawet przyjemnie, tym bardziej jak już człowiek ogarnie combat system na tyle, że nie wygrywa już tylko dzięki szczęściu. :P Jednakowoż boję się, że gra nie ma czegoś, co przytrzyma graczy na dłużej. Jak już pisałem - główny tryb 4vs4 jest chaotyczny i niestety mocno powtarzalny. Różne mapy nie zmieniają zbytnio doznań. Brakuje też emocji, jakiegoś napięcia podczas starć, znanych chociaż z grania w R6: Siege. Nic nie dodaje tu świeżości. :/ Na "mapie" z wyborem trybu gry w menu, widać wprawdzie dwie zablokowane pozycje, gdzie obstawiam jakieś clan warsy i rankedy. No ale nie wiem - oby coś wymyślili, o szkoda by było, gdyby gierka szybko umarła.  Same unlocki\dropienie lootu i wbijanie leveli raczej na długo nie pomoże.

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Pograłem w ta Alphę z różnych przyczyn bardzo krótko, ale to wystarczyło,żebym tą pozycją się zainteresował, mam na myśli pełniaka. Gra wygląda świetnie, rusza się płynnie, a z matchmakingiem nie było żadnych problemów. Grałem na XO.

Przeszedłem jeno tutorial i zagrałem pięć duelików w sieci, z których dwa wygrałem, a trzy wtopiłem. Bilans ujemny, ale to w głównej mierze przez to,że koleś kilka rund wygrał bardzo łatwo po prostu jadąc mnie z bara i zrzucając w przepaść. W samej walce na miecze i topory to nawet byłem od niego minimalnie lepszy. Nawiasem mowiac to jak uchronic sie przed wlasnie takim atakiem wyrzucajacym z areny? 

System walki nieco chaotyczny, ale wazne jest to ze mimo wszystko wymusza metodycznosc i uwazne obserwowanie adwersarza. Najwazniejsze jest, ze walki sa emocjonujace do samego konca. W jednej potyczce to myslalem, ze mi klamot z klatki piersiowej wyskoczy :)

Ja biore ta gre na celownik i bede bacznie obserwowal co sie wokol niej dzieje...

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

 

 

Mam jedno wolne zaproszenie, jakby co napiszcie na priv nick z konta Ubisoft Club to podesle zapro w tym ustrojstwie do znajomych a pozniej do bety

Priv...

Zapomniałem dodać, zapro mogę podesłać tylko dla PS4. Przynajmniej tak wynika z FAQa Ubi:

 

1558059e48a521d09aa0b55ea335e76d.jpg

 

Cóż...szkoda :(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...