Skocz do zawartości

For Honor


Karas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 194
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Luknij na priv, u mnie na liscie pokazuje, ze juz Cie zaproszono, wiec albo juz ktos to zrobil albo nie dostales jeszcze maila od Ubi

Beta juz sie instaluje. Tak jak wyjasnilem Tobie na privie wyglada na to, ze kod do poprzedniej alphy/bety sprzed kilku miesiecy jest wazny rowniez na ta aktualna, ostateczna bete. Wystarczylo wejsc do sekcji "Do instalacji" i voila! Beta na X0 wazy troche ponad 26 GB...

Odnośnik do komentarza

No i jak sie Wam gra? Mi calkiem calkiem, nie powiem. Gra ma olbrzymi potencjal do dobrego multi, co beta pokazuje dosc wyraznie. Jest tylko jedno male ale: poczatkujacy moga sie latwo zniechecic, poniewaz niektorzy wymiataja i tym samym pomiataja niegramotnymi i nieogarnietymi graczami. Glowna moja rada dla takich wlasnie grajkow, czyli absolute beginnerow: przejscie podstawowego tutoriala z bety, ktory odpala sie na samym poczatku absolutnie nie wystarczy! Trzeba wejsc w dana postac i dokopac sie do dosc dobrze zrealizowanych filmikow instruktazowych i zobaczyc zarowno podstawowe jak i eksperckie ciosy/zachowania danego woja. Kazdy z nich ma inne, wlasciwe tylko dla siebie zagrania. Bardzo fajna sprawa. Po kazdej rundzie wygranej czy przegranej cos tam zdobywamy, a to jakis helm z lepszymi statystykami, a to stylisko do broni, czy tez nowe ostrze. Warto tez w to wchodzic i zmieniac. Zdublowane czesci nalezy rozkladac i zbierac na cos lepszego. Tyle tytulem pierwszych wrazen i porad. Jutro pociagne ta bete doglebniej...

Edytowane przez Czezare
Odnośnik do komentarza

To teraz ja sobie pozwolę na kilka zdań jako osoba, która dostała wczoraj kod do bety od znajomego w robocie któremu w ten weekend nie pasowało ogranie tytułu. Grą kompletnie się nie jarałem więc podchodziłem baaardzo neutralnie do gry wiedząc o niej jedynie, że walczy się w niej rycerzem/wikingiem/samurajem.

 

Pierwsze co akurat mnie boli (czyli dla 99% Was ta uwaga raczej nie dotyczy) to fakt, że w większości walk połączenia z innymi graczami mi wyświetla na czerwono. Czyli sprawa jest prosta - mam wysoki ping a w tej grze ma to kolosalne znaczenie. Ja w swoim za(pipi)u kawałek za miastem muszę się męczyć 4 mb/s internetem więc jestem w pewnym sensie na straconej pozycji od początku.

 

Brakuje w tej grze 60 fps/s. Wtedy w mojej ocenie byłby sztos dekady. Jak narazie rozegrałem 4 meczyki z czego 3 wygrałem. Spróbowałem po kolei trybu 1vs1, 2vs2 3vs3 i 4vs4. Mi osobiście najbardziej pasuje 1vs1 (większa świadomość, że ping będzie mniejszy + nikt mi się nie wpieprzy w walkę). W tym trybie gra się świetnie. Jesteś tylko Ty i przeciwnik - lepszy wygrywa, koniec kropka. Czezare celnie wskazał na tutorial. Przejście początkowego tutka to jest nadal zero wiedzy o grze/postaci. Od początku rozegrałem wszystko się się dało i poznałem kilka ciekawych chwytów (parowanie jest świetne!). 

 

A sam mechanizm walki - trzeba się przyzwyczaić. Praktycznie przez całą walkę trzymasz L2 (tryb gardy) a prawa gałka odpowiada za trzy kierunki trzymania gardy (lewo/prawo/góra). Przechodzenie w czasie walki jest płynne, fajnie się blokuje ataki. Trzeba uważać i nie stać jak kołek non stop i blokować bo typ może Cię popchnąć, wybić z równowagi i wtedy przyje...e Ci 2x mocny atak, który praktycznie zabiera 50% hp. Czego mi w walce najbardziej brakuje (albo jeszcze tego nie ogarniam?) to fakt, że tu nie ma staminy. Po ostatnim graniu w Nioh gdzie człowiek co chwila spogląda na pasek staminy - tu mamy raczej sielankę. 

 

Co by tu jeszcze napisać... baaardzo mi się podoba personalizacja postaci. Ekwipunek dzieli się na głowę/klatkę/ręce i broń. Broń dodatkowo modyfikować można na głownię/jelec/rękojeść. Każda część ma jakieś statystyki + różnią się wyglądem. Tu pewnie będzie duże pole do popisu. Daję tu ogromny plusik. Oczywiście można też personalizować zbroję wizualnie Można modyfikować materiał zbroi, kolor hełmu/barków... no można wiele :)

 

Każda frakcja ma 3 typy wojowników, co w sumie daje 9 postaci do wyboru. Ja na starcie wybrałem zwykłego rycerza z 2H mieczem i masteruje jego skille. Korci mnie wziąć Skrytobójce (babeczka z 2 sztyletami), ale to później.

 

Jeszcze co do samej gry. Jest coś ala "daily questy". Wykonujesz jakieś zadania i otrzymujesz exp/kasę. Większość z Was zapewne wie, że mapa świata jest w ciągłym ruchu i terytoria się zmieniają w zależności od walk (jeżeli dobrze zrozumiałem tutorial, to ta mapa jest międzyplatformowa!)

 

Dobra to tak w telegraficznym skrócie. Gra mnie zaintrygowała. System walki jest ciekawy i trzeba się go poduczyć. Same bitwy są satysfakcjonujące i dają masę frajdy. Jako osoba, która jeszcze wczoraj o grze nic nie wiedziała - jestem baaaaardzo pozytywnie zaskoczony. Idę grać dalej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.