Skocz do zawartości

Mafia III


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość suteq

Mi się rzuciła w oczy bardzo duża szczegółowość świata oraz fakt, że na ulicy jest różnorodność pojazdów, każdy pojazd jest inny, nic się nie powtarza.

Dokładnie.

Tylko strzelanie niech poprawią bo wygląda trochę komicznie względem GTA 5. 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie to jest najbardziej oczekiwana premiera przyszłego roku. Pierwszą i drugą część ograłem już kilkakrotnie ale za każdym razem mam podobne odczucia - majstersztyk! Klimat wylewający się z ekranu okraszony muzyką, która stanowi zwartą część gry. Historia opowiedziana w obu częściach potrafi zachwycić i zaskoczyć bardziej od niejednego filmu czy książki, delikatne przeplatanie się pierwszej części w drugiej, kilka smakowitych nawiązań tylko dla prawdziwych fanów. Odpalając Mafię zupełnie nie ma dla mnie znaczenia grafika, mechanika czy inne tego typu pierdoły. Mafię odpalam po to żeby zagłębić się w niesamowitą historię, która stanowi o jej sile - celowo nie piszę o tej grze jako o serii - pierwsza część jest zgoła inna od drugiej, trzecia będzie też mocno indywidualna. Zmienili się twórcy, zmieniły się czasy w których została osadzona gra - wreszcie co najbardziej na razie mnie intryguje (irytuje?) to główny bohater, który zdecydowanie odstaje od moich wyobrażeń przed ujawnieniem pierwszych materiałów z nadchodzącej części. Ja jednak im ufam. Ufam im i tyle. Jimi Hendrix? The Animals? Nowy Orlean? Bagna? Jestem zrobiony. :-)

Edytowane przez Folion
Odnośnik do komentarza

Mafia to jedna z moim ulubionych serii,ale bez dobrej mechaniki to by nie byly tak dobre tytuly.

Zeby poziom byl utrzymany  wszystko musi zagrac jak nalezy.

Dla mnie najwazniejsze zeby trojka nadal miala swoja wlasna tozsamosc bez ogladania sie na nic nie wnoszace sandboxowe badziewia.NIech to bedzie tytul,ktorym sie nie rzyga tylko trzyma za morde od poczatku do konca.

Cieszy mnie,ze bedzie Vito i bedzie mozna kilka spraw bardziej naswietlic a jesli chodzi o glownego bohatera to bycie po tej drugiej stronie barykady to zawsze cos troche innego.

Czytalem ostatnio zapowiedzi i coraz bardziej sie przekonuje.Rozne zakonczenia w zaleznosci od czynow graczy,pewne elementy ktore mozna ominac w zaleznosci z ktorym z naszych porucznikow bedziemy w lepszej komitywie.

Wzgledna realnosc tez by byla mile wydziana szczegolnie w obrebie misji,zeby bylo mozna uwierzyc ze takie akcje mozna zrobic naprawde.

Dla mnie jako fana najbardziej wyczekiwana multiplatforma,ale raczej poczekam na recenzje/opinie bo mam troche obaw.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
Gość _Be_

Szkoda, że już nie czuć w tym Mafii. I jeszcze to postawienie na gimbusiarskie egzekucje i gra skończy jako kolejny nudny sandbox zawalony ikonkami z podobocznymi misjami. Czy naprawdę branża potrzebuje kolejnej bezpłciowej produkcji?

Odnośnik do komentarza

No ja La Cosa Nostry (i jej satyrycznych odpowiedników) mam dość w grach i popkulturze, to co widziałem napawa mnie optymizmem. Dixie Mafia, Jazz, klimat Luizjany epoki Johnsona/Nixona z Wietnamem w tle.

Jak wypadnie gra, ocenię po premierze - według mnie zapowiada się świetnie. Przynajmniej dalej będzie poważniej, mam już chyba dość grubo ciosanej satyry z GTA (delikatnie mówiąc dopiero gimbusiarskiej - no ale seria mimo tego i tak jest jedyna w swoim rodzaju), czy absurdów rodem z tworów Volition.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

No własnie o tym mówie, że esencją Mafii nie byla satyra tylko dość poważne i stonowane podejście storytellingu. Umiarkowany realizm, całkiem trudny model jazdy, strzelanie, które wymagało wyczucia (Tommy rzucał jak szatan) i tego typu podobne rzeczy (oczywiscie mówie o jedynce bo dwójka odleciała w inne rejony).

I absolutnie niekrytykuje tutaj realiów bo sama miejscówka mi się bardzo podoba, ale po zaprezentowanych materiałach widzę, że to już nie jest to samo. Nowy developer nie rozumie chyba na czym opierała się oryginalna Mafia i robi z tej gry kolejnego sandboxa a przecież obie poprzednie części były raczej liniowymi mafijnymi opowieściami gdzie miasto było tylko częścią gry a nie jej esencją.

Odnośnik do komentarza

ale wiecie że mamy już 2016 i wszystko się zmieniło? priorytety, dostosowanie do gracza i realiów? nostalgia nostalgią ale weźcie poprawkę że wszystko się zmienia z biegiem lat, łącznie z klimatem. 

mi tam póki co podoba się to co widzę. poczekam na obszerniejsze materiały a tym bardziej do października. poza tym mam wrażenie że nadużywacie słowa sandbox. jest różnica między piaskownicą a po prostu otwartym światem.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście i takie zarzuty rozumiem. Nie mniej liczę dalej na utrzymanie poważniejszej tematyki w fabularnej części gry - przynajmniej ten trailer nie wzbudził moich wątpliwości co do tego, że i tym razem tak będzie. Co do animacji walki; we wcześniej pokazywanym gameplayu wszystko było w porządku - brutalnie, bo i mamy za głównego bohatera weterana z Wietnamu, a same egzekucje robione są bez zawahania.

Pod względem gameplayu liczę na coś pomiędzy Sleeping Dogs, a starą Mafią - dla mnie byłby to złoty środek. 

Odnośnik do komentarza

żyj dalej przeszłością i nostalgią to w nic nie pograsz bo to fe, tamto fuj :) ledwo 2 trailery, do tego trochę gameplaya i już elaboraty jaka ta gra będzie gównianym sandboxem mimo że do premiery jeszcze pół roku. bijacz pliz. czepianie się na siłę.

do kolekcji brakuje jeszcze definiowania modelu jazdy po gifach.

panda [*]

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

żyj dalej przeszłością i nostalgią to w nic nie pograsz bo to fe, tamto fuj :) ledwo 2 trailery, do tego trochę gameplaya i już elaboraty jaka ta gra będzie gównianym sandboxem mimo że do premiery jeszcze pół roku. bijacz pliz. czepianie się na siłę.

do kolekcji brakuje jeszcze definiowania modelu jazdy po gifach.

panda (*)

Ty ale miał racje z tym modelem jazdy :yao:

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.