Skocz do zawartości

3DS Scena, Underground. Piraty i BM = Warn


Rekomendowane odpowiedzi

Co!? Można coś takiego zrobić? Czy to znaczy, że mógłbym na przykład mojego Acekarda 2 uruchomić na 3DS?

 

Znalazłem coś takiego: http://gbatemp.net/threads/twl-slot-1-launcher-first-custom-dsiware-app.414501/

Jasny gwint, Acekard 2.1 daje się uruchomić według tego :o. Ja pier,dolę jaka ta konsola jest niesamowita.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

No tak, funkcjonalność tych programatorów nie jest zablokowana bo one idealnie działały zawsze, po prostu w konsolach z upgrade'ami firmware'ów Ninny stara się je wykrywać i blokować po identyfikatorze katra. Nic więcej.  A jak już rozwalony system to możesz tą blokadę zdjąć. Są jakieś ograniczenia w NIEKTÓRYCH gierkach + dodatkowe zabezpieczenia które wymagały patchowana samej gry albo np. włączenia cheata (Mario And Luigi: Bowser Inside Story) ale dotyczyło to 90% wszystkich kartów na rynku.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Powiem wam, że jestem pod wrażeniem tego, jak rozdziewiczyli 3DSa. Czuję nad nim, po wgraniu CFW, pełną kontrolę. 

 

A ten freeshop to już jest szczanie nintendo w twarz xD. Jak oni to zrobili :obama:.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Słabe jest w Ninny pod względem netu, w ogóle Japończycy nie rozumieją do końca tego, nie wiedzą że trzeba się zabezpieczyć. Nawet jak wejdziesz na jakieś japońskie sklepy internetowe to do dziś niektóre wyglądają jak u nas we wczesnych latach 2000. Wszyscy idą do przodu a oni nie bardzo. Przy PS3 strumień danych był kodowany jakimś tam certyfikatem, jak się udało dobrać do bebechów, to okazało się, że do sklepu PSN twoje dane poza tym SSLem lecą czystym tekstem w formie XMLa - imię;nazwisko;numer_karty;kod_cvv;. Potem okazało się, że są tak rzeczy zapisane na serwerach, wyciek pamiętacie. Kojarzycie takie coś z MS?

 

Generalnie, eShop ma tylko zaszyte URLe do plików (adresy). To tak, jakbym ci podał link do filmu na netflixie, a ty po kliknięciu odpalasz film bez konta :-) To taki poziom. Nie umieją, nie rozumieją (za uczciwi może są) i nie chcę pytać innych o pomoc, dopiero teraz zaczynają. Zauważ, że na każdej konsoli Ninny da się grać na sieci na CFW. Na Xboxie oryginalnym czy X360 Live sprawdza tyle rzeczy, że nie ma takiej opcji, jedynie na X360 przy zmodowanym napędzie i to tylko dlatego, że to normalne PCtowe napędy to udało się to jakoś rozpracować. Ale jak zagrałeś przed premierą albo na płytce nie zgadzającej się z retailem ze sklepu to ban w ryj i koniec. I też bany są rozdawane w tzw "falach" żebyś nie był pewien za co dostałeś, nie wiadomo do końca za co jest do dziś ;-) Oni po prostu się uczą i nie dają piratom polatać. Ale w piraty z dysku to chyba do dziś nie pograsz a tu qwa we wszystko ;-) I tylko na bazie dat zbanowali (i to nie na stałe) jakichś graczy z pokemonami nowymi. Ale NIC WIĘCEJ ten ich soft nie sprawdza. A przypisanie do konsoli dodatkowo sprawia, że wszelkie próby będą skazane na porażkę bo nie mają zapewne bazy ze wszystkimi idkami bo już dawno się za to zabrali. A nie zabrali się. Jedynie trochę lepiej zabezpieczyli New3DSa (chodzi mi o dostęp do firmware'u) ale co z tego, jak się da zrobić downgrade ;-) Na Vicie np. nie ma takiej opcji i nie ma opcji, żebyś zagrał w grę podpisaną kluczem na wyższy firmware niż masz w konsoli. Na PS3 tak można bo wyciekły klucze SONY, do Vity nie wyciekły. Gdyby nie ta kradzież kluczy to dużo rzeczy też na PS3 nie byłoby możliwe. Więc nawet słabe w tym wszystkim Sony jest lepsze niż Ninny :-)

 

Taka sama sprawa jest z WiiU - jest program do ściągania gier z ICH SERWERÓW tylko nie z poziomu konsoli. No ale... co to za problem zrobić to na PC? I zainstalować z karty SD?

 

W zabezpieczaniu swojego interesu to lepszy jest nawet piracki, polski Chomik, nie ściągniesz bez konta.

 

SORRY za długi post

TL;DR

 

Generalnie - w zabezpieczeniach Ninny ssie pałę.

 

EDIT

P.S. Czy posiadanie jeszcze Sky3DS+ ma sens? Czy daje to jakieś dodatkowe plusy? Zastanawiam się, czy nie ożenić tego wynalazku. Pozostaje pytanie - jak konwertować format *.3ds na *.cia dla Lumy? Widzę poradniki - czy zawsze wymagane jest PC? Widzę program Decrypt9WIP który czyta jakąś listę wygenerowaną skryptem lub programem na PC. Tu mam poradnik: https://github.com/maorninja/Follow-up-Guide/wiki/Convert-.3ds-to-.cia - ktoś to robił? Nie ma krótszej drogi do tego? Będę wdzięczny za pomoc. Poradnik ma ponad pół roku a ostatnio duuuuużo się działo.

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wszystko jest w fomracie cia.

A co pan poczebuje? Wszysko jes.

Sprzedaj tego Sky3DS+. Ja swojego sprzedałem po tym, jak wypuścili ulepszoną wersję+, a resztę klientów, którzy kupili kart za 350 zł - olali.

Byłem stratny, ale się nagrałem - no i ostatecznie to kart przydał mi się do wgrania Cubic Ninja i tyle.

Odnośnik do komentarza

NemoKOF chyba prościej się już nie da ( Poradnik w miarę aktualny bo z Wakacji 2016 )

 

https://github.com/maorninja/Follow-up-Guide/wiki/Convert-.3ds-to-.cia

 

Wrzuciłem do niego link też. Ok, czyli na samym 3dsie się nie da, chodziło mi o potwierdzenie. Dzięki byki.

 

Grzybiarz - sprzedam. Mam wersję Plus, może ktoś się skusi. Też stratny będę.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Podkręcone CPU pomaga w mniejszym lub większym stopniu w każdej grze, no ale nie oszukujmy się, z reguły pozwala uzyskać betonowe 30fpsów co nie. I nagle pojawia się Rayman 3D, czyli port dwójki.

 

Rayman bez kręconego procesora 25-30fps (ale bliżej 25 niestety, chrupie jak szatan)

Rayman z kręconym procesorem... 60 stałych fpsów

 

Gra się wspaniale, nagle szybki port na 3dsa stał się bardzo kompetentną wersją. 

Odnośnik do komentarza

Ta konsola w wersji New kosztuje całkiem sporo jak na te śmieszne bebechy.

 

New 3DS specs:
- ARM11 MPCore 4x @ 268MHz (one reserved for OS)
- 4x VFPv2 Co-Processor (vector processors, like SPEs in PS3)
- 256MB FCRAM
- 10MB VRAM
- Dedicated Hardware Video Decoder
- Seemingly no change to the GPU, clock rate and all

For comparison, the old 3DS specs:
- ARM11 MPCore 2x @ 268MHz (one reseved for OS)
- 2x VFPv2 Co-Processor
- 128MB FCRAM
- 6MB VRAM
- PICA200 GPU @ 268MHz

 

Wasze nieużywane telefony z szuflady czystą mocą zjadają tą konsolę na śniadanie. Nintendon't!

No ale z drugiej strony - nie ma tylu fajnych gier na nic innego. Dla mnie same Karty, Smash, 3D World, Kirby to powód żeby kupić tego szrota. I to sprzęt na którym gram najczęściej.

 

EDIT: Jeszcze dodam, że nie miałem przenośnej konsoli Nintendo od pierwszego GameBoya którego kochałem jak własne koty. Sprzęt nad sprzęty. Teraz, jak czasem patrzę ile mnie ominęło to mi się łezka w oku kręci. Po latach plejsteszonów i innego szrota powrót do Nintendo (to samo mam z WiiU - GC i Wii prawie nie używałem) jest jak przytulenie się do mamusi przez 3latka ;-) Jak odpalam sobie Mario Galaxy i macham tym idiotycznym kontrolerem to nie mogę potem patrzeć na te wszystkie szczelanki czy inne badziewia ;-)

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj instalowałem na 2DS-ie dla znajomego. Wgrałem mu również DQVII (a właściwie samo się wgrało z FreeShopu, lul) i faktycznie troszkę to zamula na oldzie w porównaniu do New z odblokowaną mocą. Dragon Quest XI na starych to chyba będzie mała masara.

 

 

PS : Znajomek mi wali teraz smsy w stylu "k***a, jak to możliwe, o ja cię p*****lę, co za boskie możliwości".

Edytowane przez Arm9_Team
Odnośnik do komentarza

Odpaliłem właśnie swojego Acekarda 2.1 na n3DS z 11.2 :pawel:

Najlepszy programator na DS-a działa w końcu z moją kochaną konsolką <3.

Mówiłem już, że ten sprzęt jest niesamowity?

 

Gdyby jeszcze tylko dało się zrobić ikonkę która odpalałaby grę prosto z programatora, ale to już wymyślanie jest. I tak jest zaje,biście.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...