Skocz do zawartości

3DS Scena, Underground. Piraty i BM = Warn


Rekomendowane odpowiedzi

Nemo, Ty chyba masz zwykłego 3DSa i używasz retroarchowego emulatora snesa?

Dziwią mnie tez te gierki z NDSa w eshopie, te DSiware. Takie Wario Ware to przecież to samo co było tam. Podobno jest jakies narzędzie do odpalenia gier z ndsa, ale gierki maja mieć max 4MB - to by tłumaczyło skąd akurat takie małe crapy na eshopie. Nie ma jakiegoś konwertera z nds do cia?:)

Odnośnik do komentarza

Nemo, Ty chyba masz zwykłego 3DSa i używasz retroarchowego emulatora snesa?

Dziwią mnie tez te gierki z NDSa w eshopie, te DSiware. Takie Wario Ware to przecież to samo co było tam. Podobno jest jakies narzędzie do odpalenia gier z ndsa, ale gierki maja mieć max 4MB - to by tłumaczyło skąd akurat takie małe crapy na eshopie. Nie ma jakiegoś konwertera z nds do cia? :)

 

Z tego co mi wiadomo to problem polega na tym, że gry z DSiWare są trochę inne niż te z DSa, to znaczy za ich uruchamianie odpowiada inny firmware. Ten DSowy ma zablokowany dostęp do karty SD, więc na razie jedyna metoda to flasharty (chociaż ktoś na gbatemp nad tym pracuje i jest już jakiś progres https://gbatemp.net/threads/ds-i-mode-hacking-progress-thread.413015/page-213

 

edit: A jednak już odpalanie części gier jest możliwe, tutaj lista kompatybilności https://docs.google.com/spreadsheets/d/1M7MxYQzVhb4604esdvo57a7crSvbGzFIdotLW0bm0Co/edit#gid=0

Edytowane przez _Shaman_
Odnośnik do komentarza

Nemo, Ty chyba masz zwykłego 3DSa i używasz retroarchowego emulatora snesa?

Dziwią mnie tez te gierki z NDSa w eshopie, te DSiware. Takie Wario Ware to przecież to samo co było tam. Podobno jest jakies narzędzie do odpalenia gier z ndsa, ale gierki maja mieć max 4MB - to by tłumaczyło skąd akurat takie małe crapy na eshopie. Nie ma jakiegoś konwertera z nds do cia? :)

Jest problem z sejwami często, coś tam jest, ale w związku z faktem, że możesz odblokować stare karty to lepiej po prostu mieć w konsolce jakiegoś R4 za 20 zł i mieć w doopie. To nie jest koszt jak przy Sky3DS a wszystko działa tiptop.

 

Ja MIAŁEM pierwszego DSa ale był dla mnie nieco za mały więc zmieniłem jakiś czas temu na New3DS XL i ten z kolei jest troszkę za duży ;-) No ale mocy ma więcej, RetroArch mam wrzucone, bo nie ma Super Mario RPG normalnie w eShopie bo gra miała customowy chip w środku. RetroArch sobie z tym radzi, 60 fpsów jest.

 

@Meanthord - tylko gry z 3DSa mają 3D. Ja i tak od dawna nie włączam w sumie tego efektu. Na pierwszym 3DSie to w ogóle, ciągle go jakoś przekrzywiałem i była padaka. Na New3DS jest lepiej ale bardziej mnie to męczy. Na filmy 3d do kina też już nie chodzę, TV mam bez 3d. 3d sucks! ;-)

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Skubańcy nie dają za wygraną. Niby można apdejtować do 11.3 ale ja się wstrzymuje. Nie ma sensu póki co. Homebrew nie działa, trzeba czekać na nowe payloady.

 

I jak napisał Shaman, na 11.3, teraz znowu nie da się wgrać kustomowego CFW. Safehax/Fasthax/Dsiware downgrade poblokowane.

Edytowane przez Arm9_Team
Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze nie aktualizowałem ale podobno na 11.3 działa na razie wszystko oprócz homebrew channela (którego ja wykorzystywałem tylko do robienia screenów). Pewnie minie jeszcze trochę czasu zanim nowe 3DSy będą miały wgrany najnowszy soft.

Na 11.2 już nie działa eshop, ale online jak najbardziej (testowałem na MK7), freeshop też działa :D .

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wcześniej też patche pobierałem z freeshopu. W ogóle pokazało mi że mam "DLC" do themesów. I... zaczęło pobierać chyba wszystkie motywy z eshopu. I co dziwne - eshop teraz tak się zachowuje, jakbym faktycznie kupił te rzeczy na eshopie, bo mogę już je stąd normalnie pobierać.


Oczywiście było to przed nowym softem, bo teraz pewnie nie mam dostępu do sklepu Nintendo.

Odnośnik do komentarza

Wcześniej też patche pobierałem z freeshopu. W ogóle pokazało mi że mam "DLC" do themesów. I... zaczęło pobierać chyba wszystkie motywy z eshopu. I co dziwne - eshop teraz tak się zachowuje, jakbym faktycznie kupił te rzeczy na eshopie, bo mogę już je stąd normalnie pobierać.

FreeShop generuje tickety że gra należy do Ciebie dlatego Eshop też myśli że te gry kupujesz. Jak skasujesz grę i ticket to Eshop będzie wołał o kupno gry.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No to jest ta padaka z przypisywaniem do konsoli. Na normalnie zabezpieczonych konsolach, gdzie czyta czy masz to na koncie nie ma tak łatwo (wszystko oprócz Nintendo tak działa, Steam, PSN, XLive).

Jakiś używacie SD w swoich konsolach? Miałem 32GB SD Evo Samsunga, włożyłem 64GB Sandisk Ultra Pier(pipi)erdu i mam wrażenie, że konsola dłużej się włącza. Może źle ją sformatowałem aczkolwiek robiłem to pod linuxem. Zmierzę jeszcze czas dokładnie na obu kartach bo może mam tylko takie wrażenie. Podacie swoje typy?

 

@Grzybiarz - może chodziło patche do gier na kartach? Nie wiem - nie sprawdzałem. Na większości systemów patche i konto online są niejako rozłączne. Nie musisz mieć konta ani nawet najnowszego firmware'u żeby ściągać patche do gier.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Nemo, czytałem, że nawet na 32GB karcie już wolniej chodzą rzeczy - ikony wolniej się wczytują na starcie. Ja używam 16GB jakiejś z Media Markt, ale jak zrobię kolekcję gier z GB GBC GBA SNES NES - to chyba powiększę o kolejne 16GB :)

Jeżeli chodzi o Allegro, to raczej loteria - pełno podróbek i ciężko wychwycić ewentualnego bubla.

ps. 20inchDT: Sandisk to dobra firma, pamiętam ją jeszcze z czasów PSP - już wtedy polecano karty tej firmy.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...