Skocz do zawartości

Ace Attorney 6


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

Zbyt Japońskie? Wiele serii lub danych gier jest dedykowanych odpowiedniej grupie ludzi i całkowicie Cię rozumiem ale problem zlokalizowania gry bo występuje prawdziwa historyczna postać Japońska? To jest dla mnie zwyczajny pretekst.

Man ale to jest jeden z przykładów OD KONSUMENTA. Tak jak napisałem: warto poczytać kilka komentarzy od fanów serii (chociażby na dedykowanym subreddicie), którzy znają japoński i przeszli DGS. Da się wyczuć generalny konsensus, że efektywna lokalizacja będzie trudna.

 

Po prostu Capcom zrobiło się leniwe i szuka łatwego i szybkiego zysku.

Jak praktycznie każda korporacja.

 

zainwestowali by bardziej w serię Phoenix Wright to teraz byśmy dostali The Great Ace Attorney. Chyba że Capcom chce wybadać grunt 6-tką i sprawdzić czy seria również nabywa nowe rzesze fanów.

Jakby nie patrzeć PW nie jest aż tak zaniedbywany: większość gier została zlokalizowana i wydana w EU/US.

 

P.S. Najlepszym chyba przykładem lenistwa Capcomu jest seria RE gdzie od lat czekamy na 7-mą odsłonę RE a dostajemy remastery lub nawet remake 2-ki lub pół produkty na Unity albo co lepsze porty 4-rki,5-tki i 6-tki bo jeszcze nowi użytkownicy konsol nie grali w te gry.....

No ja po tym ścierwie jakim była 6tka na 7kę z pewnością nie czekam.

 

Żeby było jasne - też bym cholernie chciał, żeby DGS został zlokalizowany, uwielbiam oryginalną trylogię od Takumiego. Ale kumam dlaczego w Capcomie podjęto taką decyzję, a nie inną - nawet jak mi się ona nie podoba.

Odnośnik do komentarza

DD nie dorównuje geniuszowi produkcji które stworzył sam Shu Takumi (sorry ale taka jest prawda poziom spraw, postaci oraz tekstów to zupełnie inna liga jak zajmuje się tym sam Takumi). 

 

@Chmurqab 

Ja Ciebie doskonale rozumiem i ogólnie rozumiem podejście Capcomu. W końcu to megakorpo które nie ma ochoty w ostatnich latach ryzykować jak to było jeszcze na poprzedniej generacji bo widać że silnik pantha rhei (czy jak on się nazywał) nie wypalił, deep down zaginął bez śladu a obecnie jadą praktycznie tylko na serii MH, próbują rozwijać serię Ace Attorney (czekam na animca jak cholera) i męczą tego biednego Residenta i choć 6-tka była totalnym gniotem tak pierwszy Revelations dawał naprawdę radę (szkoda tylko iż 2-ce znacznie bardziej do drętwoty w postaci 6-ki niż starych odsłon a bardzo liczyłem że będzie na odwrót). Tak czy siak żeby nie było 6-kę na pewno obczaję (ale dopiero po PRxProf Laytion).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

DD nie dorównuje geniuszowi produkcji które stworzył sam Shu Takumi (sorry ale taka jest prawda poziom spraw, postaci oraz tekstów to zupełnie inna liga jak zajmuje się tym sam Takumi).

Dokładnie te same odczucia. Ogólnie mam wrażenie, że w trylogii Takumiego było więcej "gry w grze" - Dual Destinies było zbyt 'visual novelove'. Inna sprawa, że minęło już trochę czasu od kiedy przechodziłem trylogię i w tym momencie już bardzo mało pamiętam poza ogólnymi wrażeniami.

 

Tak czy siak żeby nie było 6-kę na pewno obczaję (ale dopiero po PRxProf Laytion).

Hehe jesteśmy w tej samej sytuacji :lapka: W sumie chyba odwlekam podejście do Phoenix vs Layton, bo to niestety raczej jedna z ostatnich produkcji Takumiego, w którą będzie można zagrać w zrozumiałym języku :frog:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Możliwe, że wyrwę "szóstkę" na jakiejś promocji, ale po "Dual Destinies", hype na serię już mi opadł. Takie to to jakieś już bezbarwne, drętwe i denerwujące. Tutaj znowu jakaś fiśnięta "wróżka" i "gupi" Apollo.

 

Pograłbym w The Great Ace Attorney, zmiana środowiska intryguje, no ale w Europie się nie doczekamy. Chyba, że po zgonie 3DS-a Capcom jednak łaskawie wyda by coś tam jeszcze zarobić na odchodnym.

Edytowane przez Tankietka
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Czekam, ale tak czy siak poczekam sobie na soczystą promocję aby pokazać Crapcomowi że czas najwyższy się ogarnąć i ponownie wydawać gry w pudełkach na Zachodzie bo widzę cięcie kosztów jest ale tam gdzie nie trzeba. Zresztą dopiero co kończe PW vs Prog Layton i zasysa mi się Dual Destinies tak więc Phoenixa mam pod dostatkiem (ale demo pobiorę jak tylko wyjdzie). 

Odnośnik do komentarza

Jest dwóch kolesi Shu Takumi i Takeshi Yamazaki. Ten pierwszy to bóg AA, był directorem oryginalnej trylogii, potem stworzył genialny Ghost Trick. Jest też odpowiedzialny za Layton vs AA i Dai Gyakuten Saiban.

 

Yamazaki trochę pomagał przy trylogii, a potem, zaczął robić swoje rzeczy tj. dwie części AA Investigations. Jako, że Takumi był zajęty PL vs AA to Dual Destinies też zlecono Yamazakiemu i on też będzie odpowiadał za Spirit of Justice.

 

W zasadzie można powiedzieć, że Takumi to taki Hayao Miyazaki ze studia Ghibli, a Yamazaki to Isao Takahata. Pierwszy to legenda z ogromnym talentem, drugi robi dobre rzeczy, ale przez tego pierwszego za bardzo nikt o nim nie pamięta.

Pomiędzy tym wszystkim jest Apollo Justice, za którego trochę odpowiada Takumi, ale tak naprawdę nigdy nie chciał go robić więc wyszło jak wyszło  :shieeet:

Odnośnik do komentarza

Jestem przekonany, że lwia część fandomu preferowałaby żeby Spirit of Justice w ogóle nie robić, a za to dostać lokalizację DGS. Najlepiej byłoby mieć oczywiście jedno i drugie, ale nie ukrywam, że jakbym miał wybierać to nie wahałbym się ani przez moment.

Odnośnik do komentarza

Nie tylko Ty, modliłem się aby wydali DGS bo klimat wylewał się z tych trailerków ale nie bo po co, wymyślić bzdury typu "gra za bardzo Japońska" to oni nie powinni dostawać gier za bardzo zachodnich albo słowiańskich bo przecież to jest dokładnie to samo. Zamiast tego dostaniemy kolejnego prostego tasiemca. Fakt Dual Desitinies jest fajny i dopracowany ale do bólu prosty, brakuje "tego czegoś" co sprawiało iż oryginalna trylogia kazała wymyślić szare komórki. No ale cóż lepsze to niż całkowicie nie otrzymywać kolejnych części na Zachodzie. Czekam na demko a potem na dobrą promocję. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

US Gamer: "Chociaż ostatnie kilka części wydawało mi się rozczarowujące i nietrafione, Spirit of Justice zrobiło wiele, bym odzyskał wiarę w serię. O ile mechanizmy serii są generalnie na miejscu od 15 lat, Spirit... to pierwsza część od Trials and Tribulations, która nie sprawia wrażenia, że błądzi bez celu tylko po to, by wydłużyć przeterminowaną serię. O ile Dual Destinies było niepewnym rebootem, w końcu Capcom ustabilizował tożsamość dla serii pod nieobecność jej twórcy"

 

" (...) Świetny świat, fantastyczne tajemnice, zapadające w pamięć postaci i przemyślany motyw całej gry sprawiają, że to obowiązkowa pozycja dla każdego interesującego się tym typem gry". (...) Gra zajmuje 25-30 godzin. (...) "Gra jest przepiękna. Animacje postaci nadają im charakteru, a piękne tła robią dobry użytek z efektu 3D".

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

W pierwszym tygodniu stroje DLC mają być za darmo dla osób, które kupiły grę. Czy są już dostępne? Nie mogę ich znaleźć w eShopie.

 

A w międzyczasie wracam do gry. 3 lata czekania na pełnoprawnego Phoenixa... No i w końcu jest! :banderas:

Na eShopie jest tylko info, że Costume Bundle jest za 0zł a na samym dole info, ze nie mozna tego kupić przez eShop więc nie wiem gdzie to cholerstwo mozna znaleźć. Może po ukonczeniu gry bedzie opcja ściągniecia? W poprzednim chyba tak odblokowywała się opcja uzywania innych kostiumów.

Edytowane przez pawelgr5
Odnośnik do komentarza

Ale 9 to przegięcie pałki na tak spraną formułę. Poszanowania trochę dla pięknej dziesięciostopniowej skali ocen.

To przeczytaj recenzję zamiast patrzeć na ocenę. Może 9 wystawił megafan serii. Dla mnie wszystkie Phoenixy to 9+ mimo, że to nie takie samo 9+ jak na przykład dla Wiedźmina. Wiedźmina poleciłbym w zasadzie wszystkim, Phoenixa nie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...