Skocz do zawartości

Ace Attorney 6


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ale 9 to przegięcie pałki na tak spraną formułę. Poszanowania trochę dla pięknej dziesięciostopniowej skali ocen.

To przeczytaj recenzję zamiast patrzeć na ocenę. Może 9 wystawił megafan serii. Dla mnie wszystkie Phoenixy to 9+ mimo, że to nie takie samo 9+ jak na przykład dla Wiedźmina. Wiedźmina poleciłbym w zasadzie wszystkim, Phoenixa nie

 

 

Strach tu coś napisać jeśli co drugi ma avatar z gierki a co trzeci nick i ocenia wszystkie odsłony na 9+ xD

 

Gierka ukończona, jest to kolejny dobry Ace, tylko tyle i aż tyle. Mix wszystkiego co już było, raz przynudza i denerwuje robieniem z gracza idioty, za kolejnym posiedzeniem cholernie wciąga, zaskakuje. Ot, kolejny Phoenix Wright. Odtwórcza i bez błysku postaci Karmy czy Ganta (DS) z pierwszej odsłony. Muzycznie również nie ma startu do dwóch pierwszych części. Czas na większe zmiany w systemie rozgrywki, ocena 6,5/10. Jeśli jesteś psychopatycznym fanem serii to dorzuć do mojej oceny oczko czy nawet półtorej, a najlepiej 3,5! Zatwardziali fani wiedzą co robić, bardziej przypadkowym odbiorcom marki nie polecam za taką cenę i jedynie w cyfrowym wydaniu.

Edytowane przez Arm9_Team
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Skończyłem i mam bardzo mieszane uczucia. O ile pierwsza, trzecia i druga połowa piątej sprawy dają radę, o tyle reszta jest nijaka i w zasadzie wrzucona na siłę. Nowy motyw z seansami jest fajny i dobrze się wpasowuje w rozgrywkę, jednak biorąc pod uwagę to, że to już n-ta część, mogliby postarać się o coś więcej.

 

PS Z tego, co widziałem, pierwszy DLC-ek jest bardzo krótki, więc chyba poczekam na jakąś promocję.

Odnośnik do komentarza

Jasne :). Piszę z komórki, więc z góry przepraszam za literówki. Gdybyście mieli jakieś pytania, piszcie :).

 

Napiszę o początku gry oraz o głównej osi fabularnej. Postaram się uniknąć spoilerów.

 

 

2,5 sprawy (1., 3. i druga połowa 5.) dzieje sił w krainie, z której podchodzi Apollo, a gdzie od 2 lat przebywa Maya, pogłębiając swoje umiejętności. Fabuła kręci się wokół rodu królewskiego oraz rodziny Apollo. Jego przybrany brat jest prokuratorem. Jego przybrany ojciec za młodu był prokuratorem, ale 23 lata temu został posądzony o zabicie swojej żony, która była wówczas królową. Uciekł do podziemi, gdzie szykował rewolucję. Dlaczego? Przy okazji tej starej sprawy zostało ustanowione prawo, które stanowi, że karze podlega nie tylko skazany, ale również jego obrońcy. Dhurke zarzeka się, że jest niewinny i próbuje odbudować państwo prawa. W tym czasie jednak urosło przekonanie, że obrońcy są z natury zły. Phoenix, który wybrał się z wizytą do Ku'hrain (nazwę piszę z pamięci), niemal natychmiast trafia do sali sądowej, gdzie ma bronić niesłusznie oskarżonego 9-latka. Poznaje reguły panujące w lokalnym sądownictwie, w tym przeprowadzane przez księżniczkę seanse, które pokazują ostatnie chwile zmarłego oraz odczucia różnych zmysłów. Zadanie nie jest łatwe, zwłaszcza przy udziale nieprzychylnie nastawionego społeczeństwa, ale bohater wygrywa sprawę (z Painem ;) ), a młodzieniec zostaje uniewinniony.

 

Niestety, druga i czwarta sprawa to raczej oczko w stronę fanów aniżeli historie, które wnoszą coś do fabuły - w drugiej główną rolę gra oskarżona o morderstwo Trucy, a w czwartej Athenie pomaga Simon. Żeby tego było mało, w czwartym rozdziale widzimy tylko to, co dzieje się w sądzie - nie ma żadnego śledztwa, co wobec faktu, że jest to przedostatni rozdział, stanowi spory zawód; sama sprawa też nie powala.

 

Edytowane przez Di
Odnośnik do komentarza

Ema pojawia się często, Edgewortha jest mało, Mayi więcej, Trucy gdzieniegdzie się przewija, Simon jest tylko w 4. chapterze (wydaje mi się, że ten chapter powstał tylko po to, żeby Simon trafił do gry), Payne jest w pierwszej sprawie, a Pearl jest raptem kilka(naście) minut. Pierwsze skrzypce grają: Apollo, Phoenix, Athena oraz Nahyuta.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...