Skocz do zawartości

Awarie, usterki, niedomagania


Gość osiol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Podejrzewam, że moja tak dziś wygląda u kolejnego właściciela xd U mnie na osiedlu kiedyś stało pikaczento i miało zeżarte nadkole w taki sposób, że wyglądało jakby jakiś amstaff gryza z nadkola wziął.

 

W Outlanderze też mi już konkretnie zaczyna wyłazić. Auto jeszcze 10 lat nie ma, takie zaje.biste blachy robią.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ostatnio najechałem na solidną śrubę i wbiła mi się w koło dosyć mocno. Udałem się do wulkanizatora, wyciągnął śrubę i jak zaczęło lecieć powietrze to szybko zakleił czymś i opona niby sprawna i gotowa do dalszego użytkowania (po mieście ok, trzyma powietrze). Mnie jednak coś nie pokoi, czy takie rozwiązania są trwałe? Przedemną trasa długości 950km i to głównie na autostradach, boję się, że może coś się podczas jazdy stać bo 140km/h przez kilka godzin robi też swoje. Myślałem o założeniu nowego kompletu na przód i wyrzuceniu tej naprawionej. Co o tym myślicie? :)

Odnośnik do komentarza

Było zapytać wulkanizatora o trwałość tej łaty. Ja w sumei teraz sobie przypomniałem, że zrobiłem ~5000km na łatanych obu oponach na przedniej osi w Octavii i nie było żadnego problemu. Myślę, że to jest taka technologia łatania, że trzeba by ja mocno zmęczyć by pękła. Moim zdaniem im wyższa prędkość jazdy = tym większe ciśnienie w oponach = tym lepsze działanie łaty.

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, szejdj napisał:

Było zapytać wulkanizatora o trwałość tej łaty. Ja w sumei teraz sobie przypomniałem, że zrobiłem ~5000km na łatanych obu oponach na przedniej osi w Octavii i nie było żadnego problemu. Myślę, że to jest taka technologia łatania, że trzeba by ja mocno zmęczyć by pękła. Moim zdaniem im wyższa prędkość jazdy = tym większe ciśnienie w oponach = tym lepsze działanie łaty.

Lol no ale jak lata wg Ciebie ma limit 5000 to slabo i lepiej od razu wymieniac opone.

 

Halyyna na tej lacie powinnismy jeszcze przejechac 200 km zapinaj dzieciaki.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Raport z dziś;

 

- amortyzatory tylne do wymiany 

- tulejka tylnej zwrotnicy do wymiany

- klocki tył do zrobienia

- jakieś przedmuchy się pojawiły

 

Ale ogólnie, podczas tych 8k km tylko rzeczy eksploatacyjne, które wcześniej nie był zrobione przez poprzedniego właściciela, dlatego myślę, że póki co jest ok.

 

Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio pojechałem Miatą na przegląd i - jak się spodziewałem - nie dostałem pieczątki, bo palą się kontrolki od airbagów i ABS :) Teraz na biega jeżdżę po Warszawie i szukam kogoś kto mi wymieni czujnik ABS i znajdzie problem z poduszkami. Jak się nie uda to niestety, albo kasowanie błędów albo przegląd po znajomości, bo na naprawę usterki mam tylko 14 dni a jak podjechałem do gościa co się specjalizuje w MX5 to powiedział, że we wrześniu będzie miał chwilę. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Kasowanie usterki nic nie da - ABS jesli usterka zniknie sam powinien sie skasowac po przejechaniu kilku metrów, a skoro nie gasnie to problem ciagle istnieje.  Blad poduszek moze byc spowodowany tym, ze ktos rozpial wtyczki airbagow np przy fotelach podczasz prania tapicerki, bez odlaczania akumulatora. Jesli kupiles auto z airbagiem zapalonym to pewnie mial gonga i sterownik zapisal aktywacje systemu. 

 

Odpiecie kontrolek lub zmostkowanie z kontrolka oleju nic nie da - one zapalaja sie i gasna w roznych odstepach czasu.

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza

No właśnie, i weź tu kupuj auto od niemca. Aż mi się przypomniał typ, niby na otomoto z zielonej góry, potem że niby z soli, a okazuje się że sprowadza auto dla kogoś z podlasia - trochę śmierdzi wałkiem. I niby to auto odkupił od niemca, który cały czas garażował auto. Auto aż się lśniło i miało lepszy lakier, niż nowsze auto starszego. Wystarczyło pojechać na myjkę i wszystko się zmyło i było w ch.uj rys.

A co do historii pojazdu to wielka niewiadoma, co innego w kluczyku (tam są zapisywane przeglądy/serwisy), a co innego na stronie do sprawdzania historii pojazdu.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Pajda napisał:

Kasowanie usterki nic nie da - ABS jesli usterka zniknie sam powinien sie skasowac po przejechaniu kilku metrów, a skoro nie gasnie to problem ciagle istnieje.  Blad poduszek moze byc spowodowany tym, ze ktos rozpial wtyczki airbagow np przy fotelach podczasz prania tapicerki, bez odlaczania akumulatora. Jesli kupiles auto z airbagiem zapalonym to pewnie mial gonga i sterownik zapisal aktywacje systemu. 

 

Odpiecie kontrolek lub zmostkowanie z kontrolka oleju nic nie da - one zapalaja sie i gasna w roznych odstepach czasu.

 

No samochód miał gonga - było naprawiane przednie lewe koło, ale poduszki obie są, więc albo były wymienione albo nie aktyowowały się. Tak czy tak kontrolki się świecą obie. OBD nie pokazuje żadnych błędów airbagów. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.