Skocz do zawartości

PSX Extreme 219


Oceń okładkę PSX Extreme 219  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 219



Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #219

 

001okl_219.jpg

 

Listopadowy numer dostępny od 28.10 (środa)

Prenumerata - wysyłka 25.10 (niedziela)

 

Nigdy nie zapomnę swojego pierwszego wyjazdu na zagraniczny pokaz gry. Lato 2005 r. – miałem to szczęście, że King Kong powstawał w kultowym studio Montpellier we Francji, pod okiem samego Michela Ancela, który był naszym gospodarzem podczas wizyty. Lądowanie w Paryżu, wieża Eiffla w oddali, gdy ja pędziłem na kolejową stację. Problemy z rezerwacją (jedna pomylona literka), szok komfortu podróży pociągiem TGV (300 km/h) z Paryża na południe Francji (w Polsce nawet nie marzyliśmy wtedy o Pendolino). Wizyta w studiu, spotkanie z Michelem, programistami, dźwiękowcami, granie na Xboksie, pamiątkowa torba i plakat (mam do dziś). Obowiązkowe foty pod wieżą Eiffla w drodze powrotnej, ryzykując spóźnienie na samolot. Wtedy nie wiedziałem, że do Paryża zawitam jeszcze kilka razy i na większym luzie, a przez kolejne 10 lat, jako wysłannik PSX Extreme, odwiedzę miejsca, o których mi się nie śniło.

Teraz sam wysyłam innych zgRedów na takie przygody i mam z tego frajdę. W aktualnym numerze aż dwóch prawiczków zaliczyło swój „pierwszy raz”. Rozbo odwiedził daleką Kanadę, aby w studio Eidos Montreal, jako pierwszy dziennikarz z Polski, zagrać w Deus Ex: Rozłam Ludzkości. Komplet jego wrażeń, także pozagrowych, znajdziecie w naszym obszernym Temacie Numeru. Drugim szczęściarzem był Wojtek z PPE, prywatnie maniak Call of Duty – jego pierwsza zagraniczna wizyta to także Paryż, gdzie sprawdził dla Was nowości w CoD: Black Ops III.

Czy przeczytalibyście takie materiały bez udziału naszego, czyli mediów? Wątpliwe. Nawet gdyby publikowali je sami wydawcy – i tak byście im nie wierzyli, bo przecież nie wierzycie w marketing i PR-owe nawijanie na uszy, prawda? Poza tym co innego oficjalny przekaz, a co innego wrażenia graczy takich jak Wy. Dlatego negowanie sensu istnienia mediów po słynnej wpadce serwisu VG247 to krótkowzroczność. Jasne, ocenianie Uncharted 4 na podstawie dema remastera Uncharted 2 to żenada i wstyd na cały dziennikarski świat. Zwłaszcza gdy ktoś mieni się w tekście fanem serii. Ale to problem wyłącznie ludzi odpowiedzialnych z VG247, którzy zapewne powierzyli to zadanie nowicjuszowi, a gotowy tekst poszedł bez korekty merytorycznej.Nowicjuszami za to na pewno się są Tadeusz „Zooltar” Zieliński i Marcin „Marcellus” Sikora – nasi nowi felietoniści, których niniejszym witam na łamach. Będzie złośliwie, prowokacyjnie, może śmiesznie, ale na pewno bez wstydu.

PS Z następnym numerem dostaniecie Kalendarz Gracza 2016 oraz kilka zmian w layoucie. Zaciekawieni? My też! [Grzegorz 'Butcher' Drabik]


PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

TEMATY NUMERU
Call of Duty: Black Ops III
Deus Ex: Rozłam Ludzkości

CO NOWEGO
Animal Crossing: Amiibo Festival
Far Cry Primal
Ni-Oh

PLAYTEST
Dark Souls III

RECENZJE
Assassin’s Creed: Syndicate
Blood Bowl II
Broken Sword 5: Klątwa Węża
Disgaea 5: Alliance of Vengeance
Dragon Quest Heroes: The World Tree's Woe and the Blight Below
Halo 5: Guardians
LEGO Dimensions
Metal Gear Online 3
NBA 2K16
Project Zero: Maiden of Black Water
Risen 3: Titan Lords – Enhanced Edition
Skylanders: SuperChargers
The Talos Prin(nene)le
Tony Hawk’s Pro Skater 5
Transformers: Devastation
Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a
Wasteland 2: Director’s Cut
WRC 5

NETWORK
Elite: Dangerous
Flame Over
Minecraft: Story Mode
Penarium
SOMA
The Escapists: The Walking Dead
Wiedźmin 3: Dziki Gon – Serca z Kamienia

POCKET
Lost Dimension
Pumped BMX+
The Legend of Zelda: Tri Force Heroes

HARDKOR
Las samobójców
16 lat basketu
Zgrentgen – Granie czy oglądanie?  
Cosplay szyty na miarę – wywiad
Styliści branży – Gearbox Software
Kartoteka – Chris Avellone
Jessica Curry – wywiad
Gra muzyka
Unplugged – Miejskie i terenowe

RETRO
Trzeba znać
Pegasus zone – Masherskie olimpiady  
Kult plastiku – 3rd Space Vest
Kącik kulturalny – Thank You For Playing: Kultowe magazyny o grach
Moje retro – Kamil Iwanowicz
Comix Zone – Simon Bisley – wywiad
Historia gier wideo w Polsce (cz. XI)
To było grane – Tony Hawk’s Pro Skater

FELIETONY
Z dziennika gracza [Dżujo]
Fabularna tawerna [Zax]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
New Game Plus [Mielu]
Dwóch Zgryźliwych Tetryków [Zooltar/Marcellus]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Okiem maniaka [butcher]

STAŁE RUBRYKI
Co nowego
Ohayo Nippon
Testy
Hyde Park
Dream Extreme
Co ja gram?!
Graczpospolita
Region Filmowy
Listy

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

PRENUMERATA zostanie wysłana w niedzielę, 25.10. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

Zapowiedź nowego numeru również na PPE.pl. Informacje o najnowszym PE znajdziecie także na naszym profilu facebookowym.

cod.jpg

cosplay.jpg

deus.jpg

halo.jpg

project.jpg

retro.jpg

zgrentgen.jpg

Odnośnik do komentarza

PSX Extreme 219   :good2: 

Dla mnie to fajny numer. Popracujcie trochę nad recenzjami. Ostatnio Recenzje gier w PE są chyba tworzone dla gimbazy.

WRC 5 gra dostała aż taką ocenę??  Panowie chyba zapominacie się. Obecnie mamy 2015 a nie 2002- dla przypomnienia.

WRC 5 - Grałem, podziwiałem,testowałem jednym słowem ta gra to żenada. U Mnie WRC 5 z miejsca dostaje 3+ nie więcej.

Co z tego że są całkiem fajne poślizgi. Nie jesteście prawdziwi w recenzjach. Jak za czasów, starych numerów PSX Extreme.

Proszę zmienicie to, a będzie OK :) Oczywiście nie mam na myśli wszystkich recenzji. Żeby Mi ktoś tak nie powiedział :) NO.

Ogólnie jest to ciekawy numer PE w tym roku. (Dla mnie) Czekam na kolejny PE z kalendarzem gracza. Na rok 2015 a mam.  

Dzięki za HARDKOR. Granie czy oglądanie. Jestem tego samego zdania. Gry się nie ogląda, w gry się gra i dopiero ogląda.

Ja nie jestem maniakiem, oglądania gier na YouTube. Podłe czasy nastały dla graczy. Dla -NIE-graczy idealne zagranie hee.

Dlatego też nie gram przez internety, nie interesuje mnie multi i inne głupie dziwactwa. Grałem w Uncharted (PS4) Takie sse.  

PS. Korzystając z sytuacji gorąco pozdrawiam Marcina J z portalu PPE (Jana84)

Paczka wysłana. Marcinie mam nadzieję, że będziesz miał więcej zabawy przy tych grach niż Ja. 

Brak Mi ostatnio dobrych gier.

No HALO 5 ZAMIATA. Ale czy naprawdę tak zamiata? Oczywiście muzyka zamiata. Wczoraj kupiłem sobie HALO 5 oraz XO.

Dziwne rzeczy w Polsce dzieją się. Kupując konsolę, miła Pani spytała Mnie, czy bierzemy konsolę na raty.

Hmm? A co, a czemu, a po co, ale że co? czy wyglądam na głupka? Przy okazji kupiłem sobie jeszcze kilka gier na konsolę.

Do dziś uważam że Najlepsze!! zakupy robi się po......

PS. HIV wariacie!! :)

Może wyślę Ci zdjęcie mojego :) pierwszego pokoju gracza, do kolejnego zacnego numeru PE.

Chciałbym pokazać jak się gra w gry. Wystarczy zobaczyć kolumnę centralną (dialogową)

4 sztuki hi-endowych 30 centymetrowych bestii. Do tego jeden z najlepszych na świecie głośników (22 cm)

i falowód + konstrukcja w odgrodzie. 100dB Szerokość -1,60 Wysokość-50cm Głębokość-50cm Waga-150kg

W następnym tygodni ruszają testy. To jakie muszą być Nowe subwoofery. Ta pasja wykończy Mnie.

Można posiadać pokój marzeń dla gracza jeśli posiada się wiedzę :) A przy okazji dobrze się na tym zarabia.

Pozdro dla Tomasza z Warszawy.

Zwrotnica poprawiona. Paczka wysłana. Jeśli stać cię na kolumny za 100 tyś, to wiesz już o co chodzi :)

Nie zbiedniejesz :) Wiesz gdzie należy przelać kasę Tomaszu. Do zobaczenia na AudioShow!! hej wariacie!

Chciałbym już posiadać PS5 albo zagrać w The Last Guardian. Wszystko jedno. 

A teraz Idę ciąć drewno na zimę!

Manhunt.

Do następnego numeru  PSXExtreme :) Czekam na kalendarz :) 2016

Pozdro. 

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, fajny miks Microsoftowych exów. Mnie tam nie przeszkadza taka forma reklamy. A propos, bardzo mnie ucieszyła reklama Zeldy na 3DS, no i oczywiście recenzja. Duży plus za ocenę Asasyna, gimbusy będą was hejtować na fejsiku :) Przeczytałem jeszcze recenzję "Thank you for playing" Walkiewicza i szczerze mówiąc nie zrozumiałem co autor ma na myśli. Przeczytam drugi raz ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Autoklasyka- ale z ciebie Cześnik Raptus- ADHD+ rozwolnienie twórcze.

Pijesz tak wcześnie rano (też tak chcę)

Współczucie dla partnerki, jak będziesz starał się o potomka :). No offence

 

Dzięki wielkie za miłe słowa  :)  Powiem Ci nie jedna chciałaby takiego wariata  :) Ogólnie jestem typem samotnika. Jak Howard Phillips Lovecraft. 

Oczywiście w pozytywnym znaczeniu. Ale lubię dobre imprezy , mój brat bliźniak już nie. Kończąc mój wpis zostawiłem sobie rodzyna od Hiv'a:)

A co niech i On też ma coś od czytelników  :)

HIV rządzi  :) HIV napisał  :) cytuję...

"Kozaków po dostatkiem sezon w pełni. Oto druga generacja gier na konsole VIII generacji ,więc spodziewajcie się dobra wszelkiego.

MISTRZ!  :) WRC 5 to też druga generacja gier, na nowe konsole. Strach pomyśleć jaka będzie trzecia generacja gier   :rofl:

Wiadomo HIV ma swój klimat. I już nie wygląda jak Jezus. Za to go kocham. No chyba że HIV miał myśli HALO 5.

Kocham PSX Extreme i tych wariatów. Jak zwykle BIG BOSS (Butcher) i jego najnowszy felieton niszczy system. Gracz który wie co i jak.

Ponad 40 lat na karku i całkowicie inne myślenie o grach o wszystkim. Po prostu BIG BOSS (Szeryf) jest tylko jeden w PSX Extreme. (Butcher)

Idę dalej dziabać drewno. Zima się zbliża psia mać.

HALO 5 rządzi. Ale wiadomo to NIE jest pierwsza część  :)

Grajcie!! bawcie się  :) i omijajcie kościoły z daleka, bo to Kolebka wszelkiej niegodziwości. Tak ludzie na wsi gadają  :)

Pozdro hej. 

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

Kilka uwag po przeglądnięciu magazynu:

- oprawa graficzna staje się coraz bardziej sterylna ( Temat numeru , Dwóch zgryźliwych tetryków) ,dominuje czerń i biel , trochę pójście na łatwiznę

-rekordowo dużo reklam. Z punktu widzenia finansów to pozytyw. W związku z tym  widziałbym 108 stron magazynu ( wilk cały i owca cała;).  

-ocena Assassina - surowa- Call of Duty chyba nigdy takiej nie dostał,  nowyTony Hawk  oczko niżej

-mam mieszane uczucia co do akcji reklamowej hitów  XOne.Czytając teksty pisane najwidoczniej przez PR-owów (niepodpisanych) mam wrażenie, że Redakcja lekką ręką trwoni wypracowaną latami markę Rzetelnego , Niezależnego, Opiniotwórczego magazynu PE , na rzecz krótkowzrocznego aliansu z Microsoftem. Udostępniając miejsce dla tego bełkotu, mocno tracicie na wiarygodności. To chyba sytuacja bez precedensu. Battlefield  Hardline miał recenzję i teksty okołogrowe pisane przez Rozbo i Muttiego.  Wszystko dla kasy?. No cóż :(
 

Pozytywy:
recka Halo 5

Tony Hawk

recka Wasteland 2

Felietony jak zwykle dają radę.Tekst na temat lasu samobójców, interesujący

Edytowane przez Tokugawa1982
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Kilka uwag po przeglądnięciu magazynu:

- oprawa graficzna staje się coraz bardziej sterylna ( Temat numeru , Dwóch zgryźliwych tetryków) ,dominuje czerń i biel , trochę pójście na łatwiznę

-rekordowo dużo reklam. Z punktu widzenia finansów to pozytyw. W związku z tym  widziałbym 108 stron magazynu ( wilk cały i owca cała;).  

-ocena Assassina - surowa- Call of Duty chyba nigdy takiej nie dostał,  nowyTony Hawk  oczko niżej

-mam mieszane uczucia co do akcji reklamowej hitów  XOne.Czytając teksty pisane najwidoczniej przez PR-owów (niepodpisanych) mam wrażenie, że Redakcja lekką ręką trwoni wypracowaną latami markę Rzetelnego , Niezależnego, Opiniotwórczego magazynu PE , na rzecz krótkowzrocznego aliansu z Microsoftem. Udostępniając miejsce dla tego bełkotu, mocno tracicie na wiarygodności. To chyba sytuacja bez precedensu. Battlefield  Hardline miał recenzję i teksty okołogrowe pisane przez Rozbo i Muttiego.  Wszystko dla kasy?. No cóż :(

 

1. Oprawa - nowe idzie! Po prostu usuwamy stopniowo niektóre zbędne ozdobniki. Podajesz przykład Dwóch zgryźliwych tetryków - a co byś tam widział? Bo dla mnie kluczowy jest tekst i autor. Patrząc teraz na layout tego felietonu, a Miela obok, to osobiście wolę nową opcję.

2. Reklamy - nadrabiają wcześniejsze nieobecności ;).

3. Asasyn - a skąd to porównanie do CoDa?

4. MS - to są ich strony reklamowe - jedyni dają grafikę na całą stronę, inni np. tekst (chociaż czemu od razu uważasz to za bełkot, to nie wiem...). MS już miał u nas takie strony, jakoś z rok temu przy okazji konkursu na najlepszą recenzję, tyle że wtedy było ich bodaj 3 w środku magazynu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.