Skocz do zawartości

Szeroko rozumiany sludge


Sobies

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jakoś mnie naszło, aby podzielić się z Wami muzyką, którą osobiście odkryłem kilka lat temu i od tamtej pory stanowi w głównej mierze o moim guście muzycznym. Jednocześnie ciekawi mnie, czy jest tu ktoś, kto słucha podobnej muzyki i zna może jakieś inne ciekawe zespoły.

 

Najlepsza definicja czym jest sludge to chyba zdanie z wikipedii:

 

 

Sludge metal generally combines the slow tempos, heavy rhythms and dark, pessimistic atmosphere of doom metal with the aggression, shouted vocals and occasional fast tempos of hardcore punk.

 

Co ciekawe "My" jako Polacy mamy niesamowicie mocnego przedstawiciela w tym gatunku, którzy koncertuje na całym świecie. Jest to pochodzący z Gdańska - Blindead.

 

To według mnie ich najdoskonalszy kawałek - kwintesencja czym właśnie jest sludge:

 

 

Ale nie zawsze musi być to długi wstęp - można od początku zacząć z "przytupem". To jest kawałek z ich początków - (pipi) uwielbiam go :)

Ale żeby nie robić zbytniej reklamy tylko naszemu przedstawicielowi, oto kilka innych kawałków, które od lat słucham i są w mojej ocenie epickie. 

 

Tu macie ciekawy kawałek od szwedzkiego zespołu Cult of Luna - Vicarious Redemption

 

I na koniec moja "wisienka na torcie". Zespół "no name", odkryty przeze mnie przypadkiem. Jak usłyszałem ten kawałek kilka lat temu tak do dziś odpływam przy nim. Grown Below - My Triumph. Posłuchajcie tego (pipi)nięcia od początku, a potem zasmakujcie się w tej muzyce od 2:58 minuty. MAJSTERSZTYK

 

 

 

To oczywiście tylko kilka przykładów zespołów jakie słucham. Najczęściej te perełki odkrywam kompletnym przypadkiem przeglądając YT i jego propozycje. Ciekawi mnie czy ktoś z Was słucha podobnej muzyki. Jeżeli tak to jestem ciekawy Waszych typów :)

Edytowane przez Sobies
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No, Blindead fajny, ale zbyt dużo sladżu tam nie ma.

Bardziej miejscami atmospheric sludge i progressive, no ale to taka hybryda gatunkowa jednak.

 

Co do sludge i atmospheric slugde to jedną z moich ulubionych kapel jest niemiecki The Ocean:

 

 

Ogólnie to rozprawiają się o przeszłości planety Ziemi.

 

Super zespół kurwo, polecam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

W 100% zgadzam się z Wami. Dlatego nie bez powodu dodałem w tytule "Szeroko rozumiany". Sludge można miksować i przedstawić na nieskończone ilości opcji. Niewątpliwie jeżeli miałbym bardziej sprecyzować swój gust to chyba powinienem to nazwać atmospheric sludge metal + doom. Co by nie pierrdolić to i tak najlepsze są jakieś dziwne miksy wszystkiego :D

 

Najlepszym przykładem niech będzie Crib45 (Finlandia). Nie zapomnę jak pierwszy raz to słuchałem: "Hmm... wtf?, co to za popierdółka?...oh my god...kończąc stwierdzeniem - AT THE EDGE OF HUMANITY!!!" :)

Polecam! (i nie przewijajcie, niech ta piosenka sama Was zaskoczy)

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...