Skocz do zawartości

HALO 5 - Multiplayer: ARENA (ustawki, customy, dyskusje itp.)


Raptor

Rekomendowane odpowiedzi

Korci mnie najbardziej bo pamiętam mase godzin nabitych w Halo 3 tym bardziej że obecnie xbox one nowego idzie dostać za niecałe 200e(slim) a używanego fat-a pewnie i za 100e znajde. Wiadomo że zawsze znajdzie się ktoś do grania jak chociażby odpalając obojętnie jaką część Call of Duty to na każdej platformie pewnie ludzie grają. Bardziej chodzi mi jak to u nas wygląda , za czasów H3 graczy Polskich była masa i łatwo było znaleźć ekipę czy to do przejścia czy grania . Tak jak pisałem grupa na FB wydaje się martwa , dziwią mnie też opinie że halo 5 pod względem multi jest najlepszą odsłoną bo już pamiętam za czasów Reach i Halo 4 było narzekanie na loadout czy też perki/umiejętności.

Odnośnik do komentarza

grupa Halo Arena rzeczywiście wydaję się być martwa, ale społeczność podzieliła się na kilka mniejszych facebookowych grup, która każda swoją grządkę  kopie. Więc tak, Polacy wciąż grają w Halo. Czy jest ich tak dużo jak w latach królowania Halo 3? Nie, zdecydownie mniej. Ale trudno się dziwić, kiedyś dla Halo nie było alternatywy. Dziś jest oprócz Halo jest m.in Destiny, Battlefield.

 

 

Co do jakości Halo 5, to moim zdaniem jest to zdecydowanie najlepsza część. Nie powtarza błędów poprzedniczek - brak Armor abilities z Halo: Reach, Loadoutów i losowego zrzutu broni z Halo 4. Do tego rozwinięto te idee które stanowiły idee Halo 1/2/3 - tj. kontrole mapy, gdzie cała drużyna musi współpracować nad przejęciem kluczowych przestrzeni na mapie i przejmowanie power weapons. 

 

Także gra jest świetna, w zasadzie ocierająca się o ideał. Musisz się jednak przygotować, że wskoczenie do multi będzie bolesne. Gra jest znacznie szybsza od poprzednich części. Poza tym co dla niektórych jest wadą Halo 5  jest bardzo mocno rywalizacyjne zwłaszcza w Arenie. Serio mimo, iż nigdy nie bawił mnie esport itd. to tutaj czuję się jak jakiś zawodnik MLG, mecze CTF toczone po 12 min +dogrywka gdzie wygrywa się przewagą jednej flagi, Strongholds gdzie prowadzenie zmienia się z sekudny na sekunde, spocone dłonie i konieczność współpracy całej drużyny, aby cokolwiek ugrać - to tutaj chleb powszedni. 

 

W Halo 3 również rozegrałem setki godzin, potem przyszło Reach i czwórka które nie potrafiły przykuć mnie na dłużej. Halo 5 jest jednak powiewem świeżości i świetnym rozwinięciem formuły. Tak dobrym, że gdy teraz w ramach MCC odpalam Halo 3 to jestem zdziwiony że mogłem w to grać 

Edytowane przez asax
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No właśnie niektóre mapy są denerwujące bo kolesie zajmą jakiś tam punkt i możesz sobie latać i ginąć np. taki riptide. Wiecie o co mi chodzi.

No i jak kolega będzie grał z randomami to niech się lepiej przygotuje na ich częste ucieczki z meczy. Tydzień temu na 10 gier z 7 pospierniczali kompani z mojego teamu w slayerze. Jest to frustrujące.

Nie wiem jak dla was ale dla mnie ten sezon jest najcięższy z dotychczasowych. Pozostali głównie weterani. A jak patrze po rangach kolesi z którymi gram to chyba nie tylko dla mnie.

Edytowane przez bloody_gipsy
Odnośnik do komentarza

Wystarczy, że przerzucisz się na playlistę socialową. Osobiście ostatnio mocno wsiąkłem w Gearsy 4, więc jak odpalam raz na jakiś czas piątkę, to właśnie sociala, gdzie ludzie grają bardziej po...ludzku, a nie jak roboty <ok>

 

Natomiast podpisuje sie pod tym, że rankingowe rozgrywki to jest rzeź, jak ktoś nowy wskoczy to może się solidnie odbić od ściany, nawet jak grał w przeszłości np. w trójkę. Polecam wtedy własnie zacząć od sociala. 

Odnośnik do komentarza

Prawda jest taka żeby być dobrym w HALO trzeba praktycznie cały czas grac. Mała przerwa w graniu i już skill spada i to sporo. Do tego w tej części strasznie dziwnie mi się celuje, ciężko mi wytłumaczyć o co chodzi ale jest w tym coś dziwnego i nawet oglądając jakieś filmiki z poradami na yt ludzie też to zauważyli. Tak zacząłem kombinować z ustawieniami (których tez trochę nayebali, czułość, wartość przyspieszenia, dead zone i człowiek głupieje) ze po prostu lamilem jak ostatni noob i dostawalem hate message po meczach. Dzisiaj przywróciłem wszystko na domyślne i zwiększyłem tylko czułość na 5 i jakoś nawet szło.

Odnośnik do komentarza

 Do tego w tej części strasznie dziwnie mi się celuje, ciężko mi wytłumaczyć o co chodzi ale jest w tym coś dziwnego i nawet oglądając jakieś filmiki z poradami na yt ludzie też to zauważyli. 

 

może chodzić o tzw. heavy aim, podobno naprawili to w patchu który wyszedł 2 dni temu

https://www.halowaypoint.com/en-us/forums/6e35355aecdf4fd0acdaee3cc4156fd4/topics/halo-5-hot-fix---may-31/36afa419-9d7f-44a8-ad48-a304affcd287/posts

Odnośnik do komentarza

Ostatnio znowu mam dłuższą przerwę od Halo, ale jeszcze kilka miesięcy temu gra na rankingach w Slayerze była bardzo przyjemna... o ile posiadało się niską rangę (brąz lub srebro). W sumie dzięki temu przestałem myśleć o awansie na wyższą rangę, gdyż tam mogłoby być znacznie ciężej. Natomiast bez względu na posiadany kolorek istniał problem wychodzących graczy w trakcie meczu, co często psuło wyrównaną rozgrywkę. Z drugiej strony nawet grając w mniejszości czasami szło coś ugrać, a satysfakcja z każdego zabójstwa była jeszcze większa. No cóż, trzeba będzie kiedyś wrócić do gry :)

Odnośnik do komentarza

Może i tak ale typy co mają po 25 : 3 wprawiają mnie w zdumienie i przerażenie.

swego czasu w trójce miałem tak co mecz, czasem bywało i 'perfection', czyli do zera

a teraz nie gram regularnie i spadłem z formą do takiego...lepszego noob'a

 

to multi jest skillowe i wymaga treningu

najlepsza rzecz w całej serii, ale jednocześnie wysoki próg odstrasza mniej cierpliwych graczy

Odnośnik do komentarza

 

Może i tak ale typy co mają po 25 : 3 wprawiają mnie w zdumienie i przerażenie.

swego czasu w trójce miałem tak co mecz, czasem bywało i 'perfection', czyli do zera

a teraz nie gram regularnie i spadłem z formą do takiego...lepszego noob'a

 

to multi jest skillowe i wymaga treningu

najlepsza rzecz w całej serii, ale jednocześnie wysoki próg odstrasza mniej cierpliwych graczy

Ciężkie mecze mnie nie męczą. Bardziej wychodzenie. Wiadomo że niektóre warianty idzie przećwiczyć jak np. power weapony ale to jak z jakąś zgraną ekipą grasz. Pewnie są też ludzie o lepszej percepcji i pamięci. Powtarzalność jest w każdej grze. No ale jak np. ktoś w 2 sek. zdejmuje 3 osoby ze snajperki to dla mnie jest to dziwne i podejrzewam granie na jakiejś przejściówce ale mogę nie mieć racji. Matchmaking też działa jak chce. Na stosunkowo niskiej randze w ustawieniach balanced gram często z wysokimi diamentami i onyxami. Trochę przesada. I jak zawsze mam zastrzeżenia do walki w zwarciu która jest często randomowa i niektóre uderzenia wchodzą a inne nie.

Odnośnik do komentarza

Ja się z Halo 5 pożegnałem w tej generacji, gdyż nagrałem się w to naprawdę przepotężnie. W żaden inny fps na konsolach tyle nie szarpałem, ale z całą pewnością do gry powrócę na Skorpionie...

Ja sie pozegnalem z powodu kompletnego braku czasu.

Dziecko zbyt absorbujace jest, a i teraz mam mega gowniany net.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.