Skocz do zawartości

HALO 5 - Kampania & Cooperative (fabula, ustawki na coop, porady itp.)


Raptor

Rekomendowane odpowiedzi

mazzeo didact został zabity przez blue team w czasie pomiędzy  Halo 4, a Halo 5 i już nie pojawi się w serii chyba, że 343 postanowi inaczej i wskrzesi do po raz enty. W grze, a raczej w uniwersum pojawił się za to prawdopodobnie Isodidact, ale to powinno wyjaśnić się w Halo 6. Również skończyłem kampanie i dla mnie osobiście jest to najsłabsza kampania w serii. Dla Halo 5 specjalnie kupiłem Xbox Ona i po strasznym rozczarowaniu tym co 343 zrobiło z Halo sprzedałem konsole. Halo 5 podzieliło graczy na dwie grupy.Pierwsza grupa to osoby, którym Halo 5 się podoba jak wam, druga grupa  to osoby dla których Halo 5 to najgorszą odsłona serii w tym dla mnie. No cóż jak wyjdzie Halo 3 remaster pewnie odkupie Xboxa specjalnie dla tej jednej gry. Życzę samych overkilli, exterminacji i perfection. 

Odnośnik do komentarza

Nazywanie bungie partaczami to prawie profanacja. Stworzona przez nich trylogia Halo zmieniła cały gatunek gier FPS na konsolach, a 343 co stworzyło, słaba 4 i kontrowersyjną 5. Nie mów że dla 90% ludzi Halo 5 się podoba bo tak nie jest. Wystarczy poczytać zagraniczne fora i połowa grę kocha , a połowa nienawidzi.

 

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie możesz porównywać CE z 5 te gry dzieli 14 lat i dwie generację konsol. Należy porównywać CE z grami jej z tej samej generacji. CE zmieniło oblicze gier FPS na konsolach udowadniajac że na pasie da się wygodnie grać w FPS. Kiedy CE debiutowała miazdzylo konkurencję pod względem grafiki, fizyki, muzyki, kampani, multi i gameplayu. Obecnie gra jest mocno archaiczna i w dzisiejszych czasach praktycznie nie grywalana, jednak to właśnie CE ma najwyższą średnia ocen w historii serii. Gdyby Bungie zrobiło RTS z Halo, a takie były pierwotne plany nie grał byś dzisiaj w uwielbianą przez ciebie, a znienawidzoną przezemnie 5. Powtórzę to poraz kolejny Halo 5 jako FPS jest grą wykonaną solidnie, zaś nie zasługuje pod żadnym względem aby nazywać 5 Halo koniec kropka. Co do najlepszego multi w serii to o pierwsze miejsce wśród fanów którzy grają w serię od 2001 roku walczy Halo 2 z Halo 3. Halo 2 należy się szacunek za to, że to właśnie ta gra pokazała jak powinno wyglądać granie online na konsoli. Kiedy wychodziła w 2003 r. mówiło się wtedy, że to właśnie dla niej M$ stworzył Xbox Live. Jestem wielkim fanem tego uniwersum i uważam że mało jest osób na forum które znają je tak dobrze jak ja. Pozatym Halo 5 Będzie pełnoprawnym tytułem kiedy dodadzą pozostałe obiecany mapy, forge, BTB, double, multi team, griftball,MLG i pozostałe tryby lubiane, czy też nielubiane które były w poprzednich częściach a z niewiadomego powodu nie ma ich teraz.

 

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nazywanie bungie partaczami to prawie profanacja. Stworzona przez nich trylogia Halo zmieniła cały gatunek gier FPS na konsolach, a 343 co stworzyło, słaba 4 i kontrowersyjną 5. Nie mów że dla 90% ludzi Halo 5 się podoba bo tak nie jest. Wystarczy poczytać zagraniczne fora i połowa grę kocha , a połowa nienawidzi.

 

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

czytałem zagraniczne i polskie fora i ok. 8-9 na 10 osób jest nie tyle zakochane jak piszesz co bardzo sobie chwali H5.

Te 10-20% to stare płaczki po Bungie którzy tęsknią za klonem power rangers z tragicznym dizajnem, ślamazarnym i wolnym Halo, kwestia gustu albo sentymentu.

Dobrze że 343 robi Halo bo w końcu jest grywalne, oczywiście też nie wszystko gra w ich wykonaniu.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Przepraszam  ,że się tak wetnę  ale czy po  zaliczeniu całego  MCC  brać się za 5 czy poczekać na wsteczną kompatybilność i ograć reacha oraz warsy i dopiero  jak dopakują  5 brać się  za nią? Osobiście  za wzięciem  się za Guardiansa powstrzymują mnie sprzeczne opinie o nim.  Oraz to ,że 343i  bardzo porozrzucało fabułę(po innych mediach) , czy to prawda? Bo, mimo wielu archaizmów to w trylogii Bungie podobało mi się ,że  jest zwartą historią. 

Edytowane przez Heviro (Fanboy BDG)
Odnośnik do komentarza

Jeżeli chcesz kupić 5 tylko dla fabuły to wg. mnie masz dwa wyjścia: 1. kupić, przejść, sprzedać, albo 2. poczekać, aż stanieje i wtedy kupić, przejść i sprzedać. Fabuła w H5 jest naprawdę słaba. Zapomnij o tych wszystkich live action trailerach i innych zajawkach pokazywanych przed premierą, bo one nie mają praktycznie pokrycia w fabule. Gra składa się z 15 misji ( trzy misje trwają po 2-3 min ) w których fabuły jest tyle co w jednym odcinku mody na sukces. Nie daj se wmówić, że gra ma ciekawą, interesującą fabułę, czy naprawdę dobre misje. Kampania w H5 naprawdę walczy o ostatnie miejsce w serii razem  z Halo 4 

Odnośnik do komentarza

Przestań pierdolić, to najlepsze Halo, na ostatnim miejscu jest H3 z ODST  :)

 

Co do live action trailerów to zawsze nie miały one dużego pokrycia w Halo, zarówno H3, ODST, Reach jak i H5.

Fabularnie nie licząc zakończenia to najlepiej zrobione Halo, nie jest to taka bajka dla 12 latków jak robilo Bungie ale też nigdy bym nie kupił H5 dla fabuły...gameplay, świat, co-op, multi, itd.

Odnośnik do komentarza

Dzięki , za opinie. Sprawdzę jutro jak w kompatybilności będą  chodziły warsy i reach. Jak będą w znośnym stanie to  wezmę się za reacha  potem za 5  a na końcu Warsy. Jeszcze jedno  Dubbing pl jest tak samo uroczo zły jak w 5 ?

 

 

Przestań pierdolić, to najlepsze Halo, na ostatnim miejscu jest H3 z ODST   :)

 

Co do live action trailerów to zawsze nie miały one dużego pokrycia w Halo, zarówno H3, ODST, Reach jak i H5.

Fabularnie nie licząc zakończenia to najlepiej zrobione Halo, nie jest to taka bajka dla 12 latków jak robilo Bungie ale też nigdy bym nie kupił H5 dla fabuły...gameplay, świat, co-op, multi, itd.

 

Wiadomo  dlatego się zagrywam  w Halosa , ale lubię wiedzieć  o co chodzi jakby:)A nie ,że pół tygodnia  spędzę na czytaniu Wiki aby wiedzieć kto z kim i  dlaczego.

Edytowane przez Heviro (Fanboy BDG)
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Daddy to ty (pipi)isz jak potłuczony. Halo 5 przy Halo 4 są to najgorsze Halo w historii. Halo 5 posiada BRZYDKA grafikę, beznadziejna kampanie, strasznie animacje wszystkiego co jest kilka metrów od nas, słabe mapy MP, mała ilość trybów gry, na plus można wymienić tylko serwery, muzykę jeżeli porównamy do 4. Sam gameplay ewoluował w stronę COD zamiast rozwijać genialne Halo 2/3.Co może się podobać ale to NIE JEST HALO!!! Zresztą ogół wystawionych ocen na świecie potwierdza wyższość H2/3 na tym czymś co nie powinno nazywać się Halo.

 

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Spokojnie bo eksplodujesz... Btw Halo 3 było brzydkie podczas premiery i jakoś wtedy grafika ci nie przeszkadzała.

 

Fabularnie rowniez jestem zawiedziony, natomiast gameplay jakby nie było bdb, napisz dokładnie co ci tak nie pasuje w gameplayu ? Mam nadzieje ze nie chodzi tylko o to że można biegać xD

Odnośnik do komentarza

Fafikiks przedstawię ci sytuację: jesteś jakimś tam fanem halo, zjawiasz się tu znikąd, coś tam sapiesz, po czym po chwili sprzedajesz H5 i X'a którego dla tej gry kupiłęś. Po drodze błaźnisz się tekstem o czekaniu na remastera H3 który to niedawno przecież wyszedł. Gra ci się nie podobała? Ok. Napisałeś swoje żale? Ok. Ale bólu doopy ci mało więc srasz postami na jedno kopyto jak ci źle i jak cię boli. Posłuchaj Daddy'ego bo pisze jak jest: skończ pyerdolić bo tu nikogo to, ani ty nie obchodzisz. :lapka:

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze Halo 3 w mcc to żaden remaster, remasterem było halo 2. A po drugie widzę że "Mesjasza" nie można krytykować , bo jak można krytykować grę idealną. Kubson w H5 podobały mi się armor abilities (szczególnie wspinanie się i odskok na boki) a bardzo nie podoba mi się tempo gry, większość map ( są za małe jak na tak szybką grę ) i szybkość zabijania co dla mnie osobiście przypomina za bardzo CoD, dlatego postanowiłem sprzedać grę wraz z konsolą. Prawie wszystko co mi się w grze nie podoba napisał już Satyrion kilka dni wcześniej. Jeżeli komuś gra się podoba to niech sobie w nią gra, ja wyrażam tylko swoją opinię, która jest dla niektórych nie do zaakceptowania. Temat jest o kampani więc dodam, że podobała mi się pierwsza misja blue team, a szczególnie walka z hunterami, którzy są w tej części akurat najlepiej zaprojektowani ze wszystkich części. Podoba mi się również jak dopakowli wygląd Arbitra. Skoro wam gra się podoba to gracie. Mała sugestia skoro tak dużo Polaków gra w H5 pomyślcie może o stworzeniu Polskiej Ligi Halo 5, chłopaki na PS4 stworzyli taka ligę w The Last of Us i naprawdę fajnie wyszło.

 

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Fafik-IX-
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Mam niezłą bekę jak po zmianie developera nagle część ludzi całkowicie koloryzuje to co robiło Bungie i w absurdalny sposób demonizuje pracę 343i. To, że 343i porozrzucało fabułę po różnych mediach to perełka :D No bo to nie za Bungie powstała tona książek i komiksów o uniwersum, które w grach było ledwie liźnięte  :reggie:

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Mam niezłą bekę jak po zmianie developera nagle część ludzi całkowicie koloryzuje to co robiło Bungie i w absurdalny sposób demonizuje pracę 343i. To, że 343i porozrzucało fabułę po różnych mediach to perełka :D No bo to nie za Bungie powstała tona książek i komiksów o uniwersum, które w grach było ledwie liźnięte  :reggie:

 

Sterydo nie  mam sentymenu bo Xboxa mam może od 4 miechów  i  jestem świeżo  po przejściu  MCC i widzę rożnice. Może powstać Tona ksiażek ale nie może być tak że grając w nową, kolejną grę z serii  ja nie mam chomikowego  pojęcia co sie dzieje bez zgląbienia wiki  343i  ma  naprawdę parę niezłych pomysłów , ale za szybko zostali wrzuceni na " róbcie  nowe numerkowe halo" Gdyby  rozbudowali  świat  grami jak Reach  gdzie fani byliby bardziej wyrozumiali  , gdzie można testować nowe rozwiązania . To chyba byłoby optymalne nie sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

No nie wiem, dla mnie fabuła w Halo 4 i 5 jest łopatologiczna, nie wiem czego tam można nie rozumieć, tym bardziej jak się grało w poprzednie części. No chyba mi nie powiesz, że po przejściu Halo 1-3 nie wiesz kim byli Forerunnerzy i jakie znaczenie mają dla całego universum.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...