Skocz do zawartości

Kingdom Hearts 3


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, Josh napisał:

Polecam mocno, tylko możesz mieć problem, żeby przełamać się przez jedynkę, bo jest już dosyć archaiczna. Te handheldowe części w sumie też, za to nadrabiają fabułą. 

Akurat kolegą @Schranz1985 kocha archaiczne jrpg więc się odnajdzie.

 

Tak dawno nie grałem w kh 2 (w to grałem jeszcze na PS2) że zapomniałem o piratach w tamtej części. Dopiero sobie przypomniałem po rozmowie z Jackiem Sparrow :ragus:

 

Świat let it be skończony. Jeden z lepszych w nowej części. 

Odnośnik do komentarza

Czy coś da się tu ominąć? Czy to wszystkiego da się wrócić i wymaksować, np.: zdjęcia, lucky emblems?

Czy mini-gra taniec co była w tangled będzie później dostępna (bardzo mi się podoba)?

 

I co z tym gumiszipem?

Rozumiem, że dany model ma maksymalną pojemność klocków - każdy klocek ma inną wartość - no i to się sumuje, ale czasami mogę to przekroczyć i normalnie zapisać taki statek?

Jak buduję własny model i robię np. działka jakieśtam a przed nimi wstawię inny klocek np.:  wielki kwadrat to te działka będą strzelały w ten kwadrat :D a nie we wrogów?

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, michu86- napisał:

Czy coś da się tu ominąć? Czy to wszystkiego da się wrócić i wymaksować, np.: zdjęcia, lucky emblems?

Czy mini-gra taniec co była w tangled będzie później dostępna (bardzo mi się podoba)?

 

I co z tym gumiszipem?

Rozumiem, że dany model ma maksymalną pojemność klocków - każdy klocek ma inną wartość - no i to się sumuje, ale czasami mogę to przekroczyć i normalnie zapisać taki statek?

Jak buduję własny model i robię np. działka jakieśtam a przed nimi wstawię inny klocek np.:  wielki kwadrat to te działka będą strzelały w ten kwadrat :D a nie we wrogów?

Nie da się pominąć,  można wracać do światów już odwiedzonych. Warto to robić bo właśnie dostępne są minigry oraz inne atrakcje. W świecie frozen np mamy zjazd na tarczy :). 

Co do gummiship to nie do mnie pytanie bo ja korzystam z gotowców i co najwyżej zmieniam działka ze słabszych na mocniejsze :)

Edytowane przez blantman
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Możesz przekroczyć i zapisać ale nie polecisz tym. 

Przekroczona wartość kosztu nie dotyczy Special Blueprints, nimi można latać do woli. 

 

Jeśli chodzi o działka to nie wiem czy zasłanianie ich w czymś przeszkadza. Sam lasery dałem w kierunku skrzydeł a i tak strzelały (naprowadzały się w przeciwników) jak należy. JEdnak laser to nie działo więc cholera wie. Spróbuj. Zajmie Ci to maks 5 minut.

Edytowane przez szczudel
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Jakim napisał:

Ile zajęło ci przejście wątku głównego? 

 

30 godzin. Hard, żadnego konkretnego grindowania, tyle tylko że tłukłem wszystko co się nawinęło po drodze. 

 

4 godziny temu, michu86- napisał:

Czy coś da się tu ominąć? Czy to wszystkiego da się wrócić i wymaksować, np.: zdjęcia, lucky emblems?

Czy mini-gra taniec co była w tangled będzie później dostępna (bardzo mi się podoba)?

 

I co z tym gumiszipem?

Rozumiem, że dany model ma maksymalną pojemność klocków - każdy klocek ma inną wartość - no i to się sumuje, ale czasami mogę to przekroczyć i normalnie zapisać taki statek?

Jak buduję własny model i robię np. działka jakieśtam a przed nimi wstawię inny klocek np.:  wielki kwadrat to te działka będą strzelały w ten kwadrat :D a nie we wrogów?

 

Ominąć nic nie można. Taniec jest dostępny cały czas, wystarczy udać się na plac w mieście i pogadać z Roszpunką, żeby powtórzyć mini-gierkę ;) co do gumiszipa to nie jestem pewny, ale klocki raczej nie blokują strzałów.  

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, blantman napisał:

Akurat kolegą @Schranz1985 kocha archaiczne jrpg więc się odnajdzie.

 

Nie ma czegoś takiego jak archaiczne gry,są tylko dobre gry i ujowe :)

Aż mnie ręka zaswędziała żeby zminusować, wyczułem podtekst do DQ :dynia:

Tak sobie zerknąłem i chyba trzeba by kupić najpierw KH HD remix, i tu zdziwko, dostępność tej gry jest znikoma.

30h na story to lajcik, poprzednie części też takie krótkie były?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Schranz1985 napisał:

 

Nie ma czegoś takiego jak archaiczne gry,są tylko dobre gry i ujowe :)

Aż mnie ręka zaswędziała żeby zminusować, wyczułem podtekst do DQ :dynia:

Tak sobie zerknąłem i chyba trzeba by kupić najpierw KH HD remix, i tu zdziwko, dostępność tej gry jest znikoma.

30h na story to lajcik, poprzednie części też takie krótkie były?

:pawel:

 

Tak wszystkie z głównej serii są na ok 30 h a nawet mniej

Odnośnik do komentarza

Musisz zebrać prawie wszystkie materiały jakie są w grze. Potem jeszcze trzeba ją "wykuć". Trzeba uważać na Orichalum+, bo jedna "ma" wypaść z pocztówki w Twilight Town. Więc jak się ma kilka pocztówek to lepiej zrobić save i dopiero wtedy wsadzić do skrynki. Pozostałe O+ dostajesz za jakieś endgame activities.

 

Idę skrupulatnie w kierunku platyny. Save'uje przed każdym nowym daniem aby był Excellent bez zbytniej straty skłądników. Czyszczę światy zaraz po przejściu. I wszystko jest spoko, ale jak przychodzą te mini gierki to lecą bluzgi na cały dom. Dobrze, że dzieci śpią jak robię clean-up bo by szacunek do ojca straciły. Zawsze zastanawia mnie po co do platyny robi się takie irytujące trofea? Za sobą mam już:

-Taniec

-Ślizg na Tarczy 

-Strzelanie w Mechach.

Ok, to nie poziom Vanquisha (którego nie platynowałem, ale jest dla mnie wyznacznikiem trudności), ale jednak trzeba kilka/naście prób poświęcić aby zrobić każdą mini grę na perfekt. Nie ma w tym grama satysfakcji, tylko frustracja.

Zostało mi jeszcze, podobno, najgorsze - jakieś dwa ursy z Baimaxem. Ale to pewnie dopiero w weekend strzelę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, blantman napisał:

jak sie odblokowuje?

 

To co napisał szczudel (znalezienie niemal wszystkich materiałów do craftingu i zdobycie 7 sztuk Orichalcum+). Niektóre orichalcum wpadają bez większego wysiłku (leżą sobie w skrzynkach), a przy innych trzeba się strasznie wysilić (np. żyłując rekordy w mini-gierkach). 

 

4 godziny temu, szczudel napisał:

 

Idę skrupulatnie w kierunku platyny. Save'uje przed każdym nowym daniem aby był Excellent bez zbytniej straty skłądników. Czyszczę światy zaraz po przejściu. I wszystko jest spoko, ale jak przychodzą te mini gierki to lecą bluzgi na cały dom. Dobrze, że dzieci śpią jak robię clean-up bo by szacunek do ojca straciły. Zawsze zastanawia mnie po co do platyny robi się takie irytujące trofea?

 

Dobrze, że platyna jest trudna, inaczej to osiągnięcie nic by nie znaczyło. Tzn. mi też nie podobają się niektóre trofiki, ale to na ogół te wymagające grindu albo kolekcjonowania śmieci, natomiast nie mam nic przeciwko hardkorowym mini-gierkom. Trochę śmiechłem jak wbiłem na stronę PowerPyxa, gdzie trudność platynowego dzbana ocenili na 3/10. Może na easy. 

Odnośnik do komentarza

Ale ja się zasadniczo zgadzam z tą trudnością wystawioną przez PowerPyxa. Wszystko można wbić na Normal (nawet Easy) i zamyka się to w co najwyżej kilkunastu podejściach pod te dziwne trofiki.

Wszystkie KH z kolekcji jakie do tej pory wychodziły miały albo idiotyczne trofea (brak stashwania sie poziomów trudności) albo trofea za GummiStatki, których w poprzednich edycjach nie trawiłem, więc je odpuszczałem. 

Jak to w KH zazwyczaj bywa najbardziej zależy mi na Proud mode + secret ending, ale tutaj platyna jest w zasięgu bez zbędnego wysiłku. Jak się chodzi i zbiera skrzynie to chyba wiele nie zostaje do platyny po przejśiu gry.

Odnośnik do komentarza

W sumie tak. Trochę się bałem tych mini-gierek, ale dzisiaj się za nie w końcu zabrałem i wszystkie poszły za 2-3 razem. Kończę powoli platynować, jak na razie jedyna trudność w całej grze to wykucie Ultima Keyblade (przez te Orichalcum+), ale tak poza tym łatwizna nawet na Proud. W porównaniu do platyny z BBS to jest totalny luz. 

Odnośnik do komentarza

Dark Inferno padł

 

 

 

 

W porównaniu do Sephirotha z KH czy Lingering Will z KH2 kolo jest żałośnie łatwy. Do młodego Xehanorta z Birth by Sleep, to już w ogóle nie ma sensu go porównywać. Oj, Square się ostatnio nie stara z opcjonalnymi bossami. 

Edytowane przez Josh
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...