Skocz do zawartości

Wsteczna Kompatybilność- lista gier, pytania i odpowiedzi


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Mireczki, a ktoś sprawdzał ostatnimi czasy Silent Hill HD Collection i jak teraz działa? Już ten zmieniony voice acting, bo mam tak cholerne ciśnienie na Silent Hill że zaraz zejdę. Chodzi mi o same technikalia.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Mireczki, a ktoś sprawdzał ostatnimi czasy Silent Hill HD Collection i jak teraz działa? Już ten zmieniony voice acting, bo mam tak cholerne ciśnienie na Silent Hill że zaraz zejdę. Chodzi mi o same technikalia.

Tak, nie pchaj się w to. Lepiej zmodować dwójkę i trójkę na piecyku i mieć normalne wersje HD, produkowałem się o tym nie tak dawno. SH HDC na Xbox One to (pipi) nie z tej ziemi. Jak chcesz to podbij na PM, pomogę Ci ogarnąć temat.

Odnośnik do komentarza

Ech, to kicha. Wszystko można wybaczyć SH:HDC, ale nie zepsuty silnik odpowiadający za dźwięk (brak części efektów, dziwne zapętlanie muzyki, no tragedia jest).

 

Post we "właśnie ukończyłem"

i tutaj odnośnie samej kolekcji

Odnośnik do komentarza

OK, ale moja ukochana trójeczka też jest tak spyerdolona jak SH2? Mam obie na płycie co prawda, ale HD TV uniemożliwia granie na PS2 w rozsądnej jakości.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

@MierzejX no dzięki stary, ale że tak zapytam: gra dalej straszy pomimo tego braku mgły? Tzn. czy jej brak znacząco zwiększa zasięg rysowania na ekranie?

 

No nie da się ukryć, że pewne niuanse odbierają tej grze uroku i charakteru. Pamięć mnie nieco zawodzi jak to wyglądało swego czasu, ale HD tej grze tak średnio służy. Wszystkie krawędzie gładziutkie, tekstury wyższej rozdzielczości, brak mgły... gra wygląda trochę zbyt gładko jak na mój gust. Jestem trochę odprony na horrory i SH2 już nie był w stanie mnie przestraszyć być może właśnie z tego względu. Jednak SH2 to ponury, brudny i przykry obraz, który powoduje inne uczucia niż obecne horrory. Grając na PS2 bałem się, ale z wiekem inne SH jak np. również świetny Origins, budził inne uczucia niż szybkie jump scare'y jak w nowych horrorach. SH2 i SHO to jedne z tych części, które budują napięcie i Cię w nie trzymają. Dodatkowo atmosfera buduje uczucie bycia w czymś ohydnym a historia powoduje przykrość i pewny rodzaj przygnębienia jeśli się wczujesz i ją zrozumiesz. Także całościowo SH2 to naprawdę inny kaliber horrorów i z pewnością poczujesz to wszystko grając w oryginał na PS2. Z wersji HD odejmij połowę. Mnie to wystarczyło z tym, że ja za SH2 zabierałem się kilkukrotnie i na PS2 i na PC i zabrnąłem w obu wersjach do jakichś 60-70% gry. W końcu ukończyłem historię grając w HD.

Odnośnik do komentarza

Zgodzimy się wszyscy, że audio stanowi bardzo dużą część klimatu w grach z serii Silent Hill, prawda? I ten element nie działa w kolekcji. Dziwne częstotliwości dźwięków, błędne zapętlanie muzyki, brak części SFX, bral muzyki w miejacach, w ktorych być powinna... To wszystko psuje atmosferę o woele bardziej niż skopane cienie czy brak kilku efektów graficznych (brak depth of field widać najwyraźniej). Jeśli ktoś jest naprawdę zdesperowany żeby zagrac w SH2 i 3, a nie ma innej alternatywy to niech zastanowi się 10 razy przed zakupem. Jeśli podjęta decyzja poprowadzi delikwenta ścieżką kolekcji HD to niech Samael ma go w swojej opiece. 

 

Z calego serca odradzam, najgorzej wydane 30 pesos w tej generacji. @MaZZeo - podziwiam za wytrwałość.

 

Wisienką niech będzie ten filmik.

 

 

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego taki Silent Hill Homecoming nie jest w ogóle widoczny w sklepie ms? A Taki Downpour np jest, ale nie da się go kupić. Czy to kwestia regionu czy może "da sie kupić tylko z 360". Jeśli kupię sobie fizyczne kopie, to czy będą one działać na Xbox One? Głupie pytanie, ale trochę już straciłem wiarę w "dej piniondze, zrobimy, na klocku zagrasz szysko". Strasznie durna polityka, psn też ssie pod tym względem:down:

Edytowane przez meave
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...