Skocz do zawartości

PSX Extreme 220 + Kalendarz Gracza 2016


Oceń okładkę PSX Extreme 220  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 220



Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #220

 

001okl_220.jpg

 

Grudniowy numer dostępny od 25.11 (środa)

Prenumerata - wysyłka 22.11 (niedziela)

 

UWAGA! Ze względu na dołączony do numeru Kalendarz Gracza cena wydania to wyjątkowo 12,90 zł. 

 

Jak wczoraj pamiętam polską premierę PS4. Huczną imprezę SCE Polska w Warszawie, dantejskie sceny w sklepach, gdy konsumenci ruszyli po swój upragniony sprzęt, którego dla wielu niestety zabrakło. Pamiętam, jak odebrałem swój pre-order w markecie dzień później i z namaszczeniem stawiałem obok TV. I ukłucie żalu, że tego samego nie mogę zrobić z Xboksem One, który startował wtedy oficjalnie w innych częściach globu, ale nie w Polsce.
 
Od tych chwil minęły już 2 lata – uwierzycie? Mimo to wciąż wielu z Was stoi przed tym ważnym zakupem i często dylematem, który sprzęt wybrać. Przez te 24 miesiące obie konsole przeszły znaczące zmiany, dostały genialne gry, świetnie nas bawią, ale także wciąż mają swoje braki i minusy. Przygotowaliśmy redakcyjne podsumowanie nowej generacji po 2 latach. Dyskutujemy o aktualnej sytuacji rynkowej obu konkurencyjnych obozów, porównujemy oba sprzęty pod katem oferty gier na wyłączność, możliwości czy usług sieciowych, wskazujemy wady i zalety. Zapytaliśmy też kilku polskich twórców gier o ich opinie w temacie. Warto poszerzyć swoją wiedzę, niezależnie od tego, czy macie już jedną z konsol, czy dopiero planujecie zakupy.
 
Skoro o zakupach mowa – koniec roku i świąteczne obniżki cen to idealna okazja do zmiany telewizora, drugiego kluczowego elementu w pokoju gracza. Wiem coś o tym, bo sam niedawno przesiadłem się na 60-calowego potwora. Co ciekawe, dzisiaj takie duże wyświetlacze kosztują tyle, co 2-3 lata temu śmieszne 32 cale. Aktualne trendy na rynku TV, różnice miedzy matrycami, 4K a Ultra HD, panele zakrzywione i proste, przegląd najlepszych modeli TV 2015 roku – to wszystko i więcej znajdziecie w naszym drugim Temacie Numeru.
 
Jeżeli przyjąć, że porównanie konsol i materiał o telewizorach to poradniki dla niezdecydowanych, to... mamy coś jeszcze z tej działki. Obszerny materiał omawiający pierwsze kroki w Destiny, nie tylko pozwoli Wam bezboleśnie wejść do świata wykreowanego przez Bungie (jeśli ta przygoda wciąż przed Wami), ale jest też zwiastunem małych zmian, które wprowadzamy od tego numeru. Od kosmetyki layoutu, po rozmaite treści poradnikowe, których często próżno szukać w Internecie. Nie chcemy robić „letsplejów na papierze”, solucji dla całych gier itp. – tych jest dość na YouTubie. Ale możecie liczyć na bardziej analityczne i wybiórcze podejście do wybranych hitów czy sposobów zabawy, dzięki którym być może sięgnięcie po ignorowane dotąd produkcje.
 

Czekam na Wasze maile z opiniami odnośnie zmian i nowości, a tymczasem przyjmijcie od nas Kalendarz Gracza na nowy, 2016 rok. Za miesiąc widzimy się w ostatnią środę tego starego. Też będzie grubo. [Grzegorz 'Butcher' Drabik]


PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

TEMATY NUMERU

PS4 versus Xbox One – 2 lata generacji
Telewizor nie tylko dla gracza

 

CO NOWEGO

Detroit: Become Human
Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter
Shin Megami Tensei x Fire Emblem

 

PLAYTESTY

Battleborn
Layers of Fear

 

RECENZJE

Call of Duty: Black Ops III
Chibi-Robo! Zip Lash
Divinity: Original Sin – Enhanced Edition
Driveclub Bikes
Fallout 4
Forced
Guitar Hero Live
Halo 5: Guardians – Multiplayer
Just Dance 2016
Life is Strange: Episode 5
Mario Tennis Ultra Smash
Minecraft: Story Mode Episode 2
NBA Live 16
Need for Speed
Rise of the Tomb Raider
Rock Band 4
Rodea the Sky Soldier
Star Wars Battlefront
Tales from the Borderlands: Episode 5
Tales of Zestiria
WWE 2K16
 
PORADNIK
Destiny – jak zacząć?

 

HARDKOR

The New Xbox One Experience
Oddajcie Fallouta?
W drodze po nieśmiertelność  
TOP momentów Destiny
Xbox 360 – 10 lat nowej generacji
Kryzys tożsamości
FIFA kontra PES – symulacja czy arcade?
Styliści branży – Telltale Games
Kartoteka – Todd Howard
Unplugged – Spadkobiercy anologowości

 

RETRO

Trzeba znać
Moje retro – Marcin „Marcellus” Sikora 
Pegasus zone – Złota Czwórka  
Kult plastiku – NeGcon
Comix Zone – rozmowa z Grzegorzem Rosińskim
Historia gier wideo w Polsce (cz. XII)
To było grane – Fallout

 

FELIETONY

Z dziennika gracza [Dżujo]
Fabularna tawerna [Zax]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
New Game Plus [Mielu]
Okiem maniaka [butcher]

 

STAŁE RUBRYKI

Co nowego 
Ohayo Nippon
Testy
Hyde Park
Graczpospolita
Region Filmowy
Listy

 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

PRENUMERATA zostanie wysłana w niedzielę, 22.11. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

Zapowiedź nowego numeru również na PPE.pl. Informacje o najnowszym PE znajdziecie także na naszym profilu facebookowym.

battleborn.jpg

battlefront.jpg

destiny.jpg

pes_fifa.jpg

ps4_xone.jpg

tr.jpg

tv.jpg

x360.jpg

Odnośnik do komentarza

 

Czemu Xbox jest z przodu na okładce? Spoiler odnośnie tekstu?

 

Nie, nie jest to spoiler. Zresztą sam materiał nie ma na celu wskazania "jednej, jedynej konsoli", a bardziej przedstawienie tego, jak obecnie wygląda sytuacja, jakie zalety i wady mają oba sprzęty. 

 

 

Mam nadzieje, ze w tekscie są cytaty i niezalezne opinie z console wars.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Świetna okładka  :good2: czekam na rodzyna PE. Życie płata figle, niestety ostatnio bardzo się przeziębiłem. Uważajcie w pracy, w domu,

u kolegi, aby się nie przeziębić. To nic dobrego. Fajnie że będzie kalendarz dla gracza. Pozdrawiam szaloną załogę PSX Extreme.

Aha.

PS. I kiedy będzie w końcu PSX Extreme za 20 zł. Wszystko idzie w górę, więc i miesięcznik też powinien mieć wyższą cenę.

Takie jest moje zdanie. To dla waszego dobra i dla naszego - dla graczy :)  

Edytowane przez autoklasyka
  • Minusik 11
Odnośnik do komentarza

Świetna okładka  :good2: czekam na rodzyna PE. Życie płata figle, niestety ostatnio bardzo się przeziębiłem. Uważajcie w pracy, w domu,

u kolegi, aby się nie przeziębić. To nic dobrego. Fajnie że będzie kalendarz dla gracza. Pozdrawiam szaloną załogę PSX Extreme.

Aha.

PS. I kiedy będzie w końcu PSX Extreme za 20 zł. Wszystko idzie w górę, więc i miesięcznik też powinien mieć wyższą cenę.

Takie jest moje zdanie. To dla waszego dobra i dla naszego - dla graczy :)

Nic nie stoi na przeszkodzie abyś kupił miesięcznik za 9,99 a pozostałe 10.01 przelał na konto redakcji. :dance:

Edytowane przez Mihau_ALU
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kupiłem i na razie tylko przekartkowałem. Jest dobrze, a nawet bardzo :) Zmiany oceniam na duży plus, jest nowocześnie i wszystko jakieś takie bardziej czytelne. Wstępniak pierwszy raz w historii pisma jest na światowym poziomie :) Oceniaczka lepsza od poprzedniej, ale wciąż mi się nie podoba (za mało wyrazista). Kalendarz się przyda, chociaż ten artystyczny z Teraz Rocka bardziej mi się podoba. Co tam jeszcze... aha, w tekście o X360 zabrakło gierek, największych hitów i dziwactw. I tyle ode mnie, zasadniczo jest super! 

Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

Mocny numer, jak zawsze o tej porze roku. Odświeżona szata graficzna daje radę, brak podziału recek to strzał w dziesiątkę, felietony trzymają poziom. Wytknę pojedyncze "wtopy", bo po prostu muszę:

 

- nie wiem, dlaczego Butcher nazywa Rise of the Tomb Raider grą "genialną" oraz "rodzynkiem", bo przypominam, że Rise of the Tomb Raider to a) solidna kontynuacja solidnej gry; b) najzwyklejsza w świecie multiplatforma, w dodatku międzygeneracyjna, gdzie MS zapłaciło za opóźnienie jej premiery u konkurencji;

- Komodo określa XOne jako najlepiej rokujący sprzęt do grania. Nie mam pojęcia, na jakiej podstawie, bo gry zapowiedziane na lata 2016-17 + premiera PS VR mówią coś zupełnie innego;

- tekst na stronie nr 52 został "urwany" i nie wiadomo, kto jest autorem;

- reklamy tego ścierwa na komórki pisała osoba nie mająca pojęcia o zasadach interpunkcji

Edytowane przez Kasias
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Warga znowu opowiada o penisie..eh, po prostu wziąłem długopis, i zamazałem jego wypociny, szkoda nerwów, i mimo wszystko szkoda nawet pół strony na tego pana, ale chyba nic się nie da zrobić z jego obecnością w magazynie  :(

 

Co do reszty, numer przewertowany, i nawet ciekawy, ale, jeśli mam być szczery, ta nowa szata graficzna ( a dokładniej białe tło) niezbyt ładnie się prezentuje

Edytowane przez metalcoola
Odnośnik do komentarza

Upgrade szaty graficznej - kwestia gustu i przyzwyczajenia. Za to bardzo nie podoba mi się scalenie recenzji gier pudelkowych, arcade oraz na handheldy. Zrobił się bałagan, wczesniejszy podział miał, powiedzmy swój klimat. Pomyślcie proszę o ponownym rozdzieleniu tych działów...

Gra to gra. Bardzo dobra zmiana.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.