Jump to content

Xbox Game Pass - gry w abonamencie

Guest DonSterydo

Recommended Posts

Pudełeczka mają klimacik. Cały rytuał ze zmianą gierki, trzeba wstać z kanapy, poszukać gierki przy okazji podziwiając swoją piękna kolekcje życia. W czasie instalacji gierki można podziwiać pudełko i ulotkę jak jest. 

A tak serio zbieranie gierek kompletnie nie jara mnie na sprzętach które wymagają instalacji gierki. Kiedyś pod tym względem było lepiej, brałeś dowolną gierkę z półki i już grałeś. Teraz to pasuje mieć spory dysk albo mega szybkie łącze. Jedyną zaletą fizycznych wydań jest ich wartość i możliwość odsprzedaży. Chociaż człowiek z wiekiem zaczyna coraz lepiej zarabiać i jednak nie chce mu się pakować i dymać na pocztę dla 40 zł zysku.

10 minutes ago, Ukukuki said:

Pudełeczka mają klimacik. Cały rytuał ze zmianą gierki, trzeba wstać z kanapy, poszukać gierki przy okazji podziwiając swoją piękna kolekcje życia. W czasie instalacji gierki można podziwiać pudełko i ulotkę jak jest. 

A tak serio zbieranie gierek kompletnie nie jara mnie na sprzętach które wymagają instalacji gierki. Kiedyś pod tym względem było lepiej, brałeś dowolną gierkę z półki i już grałeś. Teraz to pasuje mieć spory dysk albo mega szybkie łącze. Jedyną zaletą fizycznych wydań jest ich wartość i możliwość odsprzedaży. Chociaż człowiek z wiekiem zaczyna coraz lepiej zarabiać i jednak nie chce mu się pakować i dymać na pocztę dla 40 zł zysku.

Teraz pudełka mają sens z jednego powodu - są zazwyczaj tańsze niż wersje cyfrowe. Ze zbieractwa się już wyleczyłem, kiedyś kupowałem 10 tytułów miesięcznie, teraz 10 rocznie MAX.

Ostatni przykład to Bloodstained, wygasł w GamePass i chciałem kupić - w Store około 160zł a pudełko nówka 59zł więc jest to lepszy wybór z czysto ekonomicznego powodu.

• Upvote 1
1 godzinę temu, Czoperrr napisał:

Teraz pudełka mają sens z jednego powodu - są zazwyczaj tańsze niż wersje cyfrowe. Ze zbieractwa się już wyleczyłem, kiedyś kupowałem 10 tytułów miesięcznie, teraz 10 rocznie MAX

Dlatego jeszcze kupuję pudełka na PC. Nowe gry dużo szybciej tanieją w pudle, takie Star Wars Squadrons kupiłem za 30 zł w pudle na promce a wersja cyfrowa nie schodzi na promocji poniżej 70 zł. 

Ja dalej zbieram gierki ale głównie na Switcha z nowych platform plus uzupełniam braki na starsze sprzety które posiadam. 

2 hours ago, Paolo de Vesir said:

Pudełka mają tę jedną zaletę, że są zawsze dostępne. Nie masz neta czy masz ochotę wrócić do jakiegoś starocia to wkładasz płytę (czekasz) i grasz.

bez neta tez pograsz w cyfrówki o ile masz je ściągnięte na dysku, więc trochę plus z dupy 

2 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

Pudełka mają tę jedną zaletę, że są zawsze dostępne. Nie masz neta czy masz ochotę wrócić do jakiegoś starocia to wkładasz płytę (czekasz) i grasz.

W co pograsz? W wersje 1.0  tych gier niekompatybilne z nowszymi sejwami (jesli wracasz do gry)?