Skocz do zawartości

Ni No Kuni 2: Revenant Kingdom


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Też prawda - ja tam dostałem dokładnie tego czego oczekiwałem po następcy. Większy nacisk na elementy zręcznościowe, większą różnorodność, ładniejszą grafikę i zachowania uroczego klimatu. Tym bardziej, że pierwsza część nie była wcale takim mesjaszem JRPG, jak niektórym się wydawało. Podstawowe mechaniki charakterystyczne dla tego gatunku były raczej przeciętne lub takie sobie, ale gra nadrabiała innymi elementami. I dokładnie tak samo jest w dwójce.

 

Ja tam fanem JRPG nie jestem i NNK traktuję jako lajtową przygodę w pięknym, bajkowym świecie. Tylko tyle i aż tyle. A kreowanie tej gry na jakiegoś mesjasza trochę robi tej grze krzywdę, bo wysoka średnia (swoją drogą - moim zdaniem za wysoka) sugeruje, że niektórym może się wydawać, że gra jest czymś więcej niż tylko rozwinięciem idei poprzedniczki.

Odnośnik do komentarza

Chetnie sprzedam jak ktos jest chetny.

 

Po 66h koncze gre. Ostatni boss padl, post-game nie chce mi sie robic. Odblokowaly mi sie jakies nowe questy, jeszcze nie wszystkie bronie widzialem, ale ostro gralem w ten tytul i potrzebuje przerwy.

 

Co by nie mowic, gierka wciaga.

 

@Hendrix Nostalgia w jakim sensie?

Odnośnik do komentarza

Dopiero zaczałem grać (5h na liczniku) i mam bardzo pozytywne odczucia. Momentami przypominają się czasy kultowych jRPG na PSXa. System walki interesujący, aczkolwiek poziom poki co faktycznie nie jest zbyt wygorowany. Irytuje brak voice-actingu w trakcie dużej częsci scenek fabularnych. Muzyka jest bardzo przyjemna i klimatyczna. Mapa świata fajnie skomponowana, sporo lokacji do zwiedzenia i dungeonów do eksploracji. Póki co tylko nie wiem, jak otwierać niebieskie skrzynki, skąd wziąć klucz?

 

Ciężko napisać coś o fabule bez spoilerów. Historia wciąga, postaci są wyraziste, tym bardziej szkoda, że autorzy gry nie pokusili się o "obszerniejszy" voice-acting. Póki co ode mnie mocne 8 na 10. Zobaczymy, co będzie dalej ;-). 

Edytowane przez tom173
Odnośnik do komentarza

Odstawiłem na tydzień grę, w międzyczasie ograłem Virtue's Last Reward, po czym wróciłem do Ni No Kuni II. Tym razem się wciągnąłem, nawet rozbudowa królestwa i walki taktyczne zaczęły mnie wciągać, sama eksploracja również, jest dobrze, w końcu chce mi się w to grać. Zmieniłem po prostu swoje nastawienie do tej gry, traktuje ją jako przyjemną rozgrywkę, która nie oferuje nie wiadomo jakich doznań. Zresztą po ograniu niedawno obydwu części Utawarerumono na PS4 moja chęć na "wielką" historię została w pełni zaspokojona, także ta "lajtowa" fabuła w NNK II w zupełności mi wystarczy.

Moim zdaniem ta wysoka średnia ocen robi tej grze trochę krzywdę, bowiem ludzie nastawiają się na killera, a mamy po prostu bardzo dobrego RPG, który jest łatwy i przyjemny w odbiorze. Są lepsze jRPG na PS4 (choćby YS VIII: Lacrimosa of Dana), lecz Ni No Kuni II trzyma poziom i uważam, że to gra, w którą warto zagrać.

Odnośnik do komentarza

Masz rację, napisałem to trochę "po polskiemu",^^ Miałem na myśli to, że Ni No Kuni II jest tytułem który tak naprawdę nie ma w sobie żadnego wybitnego elementu, dlatego próżno w nim szukać podobnych doznań jak na przykład przy Personie 5. Dlatego jeśli ktoś nastawia się na wybitnego jRPG to może się przeliczyć, tak jak ja przy pierwszym kontakcie z grą.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zakupiłem NNK2 kilka dni temu w promocji na PSNie i jestem w szoku jak tragicznie ta gra chodzi na OG PS4... Stuttering jest po prostu straszny, a najgorsze jest to, że nie jest sporadyczny, tylko występuję przez cały czas, nawet w dungeonach... Poruszanie kamerą to istne piekło... Nie spotkałem dotąd gorzej działającej gry na zwykłej/slim PS4. Uwielbiam pierwszą część i byłem strasznie zajarany na dwójkę, teraz odechciało mi się grać i poczekać na Pro, ale nie kupię Prosiaka tylko dlatego, że nieudacznicy z Level 5 nie potrafią ogarnąć optymalizacji. Nowy GoW wygląda obłędnie i chodzi świetnie na base PS4, Horizon również. Podobno w 4k na Pro gierka również dostaje zadyszki.

Odnośnik do komentarza

Może spróbuj wyłączyć automatyczne przesuwanie kamery w opcjach (zarówno wertykalnie jak i horyzontalnie). Na PS4 Pro gra chodzi naprawdę nieźle - jak na rozdzielczość 4k z HDR i tą baśniowa, kolorowa oprawa robi nie lada wrażenie! O ile przy pierwszej części nie wytrzymałem zbyt dług, tak dwójka podoba mi się od samego początku. Może właśnie przez zróżnicowany gameplay. Zarówno zmiany w systemie walki, rozwój postaci jak i zarządzanie własnym królestwem dodało sporo grze, nie rozwija się godzinami jak w 1, świat wydaje się znacznie ciekawszy, podobnie jak eksploracja, dodatkowych aktywności jest znacznie więcej - no mi się podoba!

 

Poziom trudności rzeczywiście bardzo nie równy, na normalu przebiegamy przez grę, na hardzie w misjach fabularnych też większego problemu nie ma, ale jak tylko zdecydujemy się na dodatkową aktywność pokonania jakiegoś przeciwnika z aurą to trudno przeżyć dłużej niż 5 min. Mimo tego polecam zagrać!

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Wyłączyłem automatyczne pozycjonowanie kamery, ale stuttering jest i tak mocno zauważalny. Na Pro w 1080p pewnie nie ma tego problemu. Nie pomaga fakt, że jestem strasznie wrażliwy na tego typu rzeczy. Pomijając już kwestie techniczne, to gierka jest absolutnie fantastyczna! Ciekawe postacie, super klimatyczny świat i miasta, świetny soundtrack (muzyka w Broadleaf!), pozyskiwanie nowych mieszkańców i rozbudowa królestwa wkręcają niesamowicie! Fabularnie też bardzo mi się podoba. Uwielbiam pierwszą część, ale również uważam, że dwójeczka jest jeszcze lepsza! Strasznie żałuję, że nie kupiłem kolekcjonerki. Co do poziomu trudności, to gram na hardzie i jest w sam raz. 'Tainted' potworki rzeczywiście potrafią dać popalić, ale to akurat dobrze, bo stanowią fajne wyzwanie! Ogólnie jestem naprawdę zachwycony i z całego serducha gierkę polecam! :)

Edytowane przez Stevvie87
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Skonczylem gre przed swietami. Calkiem solidny szpil ze swietnym systemem walki, który wczesniej nie zostal doceniony bo gra to poprostu easy ride dla przedszkolaków, na Normalu prawie nic nie stanowi wyzwania. Odpalilem gre w trybie EXPERT i gralo sie super, zwykle moby jakbylo ich zbyt duzo mogly rozniesc mi party a bossowie to istna frajda (zwlaszcza dodatkowi) bo 1 trafienie moze nas pozbawic 100% hp.

Do tego dochodzi swietna rozbudowa zamku, troche mi sie przypomnial stary dobry Suikoden. Z kazdym rekrutem mozna pogadac, niektorzy rzuca jakis quest i to uzalezniajace uczucie "progresu".

 

O bajkowej oprawie nie musze wspominac bo w HDR i 4K wyglada to poprostu oblednie.

 

Niestety gra to techniczny kupsztal. Ciagly sluttering na mapie swiata przy ruszaniu kamera az mozna dostac wymiotów. Czeste crashe na PS4 Pro podczas bitew sprawily ze 7 razy musialem przechodzic ta sama bitwe aby moc przejsc dalej, jak sie okazalo na redditach duzo osob mialo ten sam problem, czy to PC czy PS4 Pro, gierka poprostu crashowala. Czasami mozna bylo scrashowac gre poprostu w dungeonie, zdarzalo sie to rzadko ale jednak musialem czesto sejwowac bo balem sie o swoj progress.

 

Fabula jest przecietna, typowy world saver, ale postacie byly ciekawe (poza jednym ZAPASNIKIEM) a i miasta i wszystkie NPC'a mial ciekawe osobowosci. No i bylem w sumie ciekawy o co chodzi i co bedzie dalej z Ding Dong Dell dlatego gralem do przodu, dopiero pod koniec juz troche na sile jak domyslilem sie jak to sie wszystko skonczy.

 

Najwiekszy minus w tej grze to zdecydowanie muzyka, powtarzalna, niektore utwory poprostu ładowały sie od nowa przy wejsciu do menu albo teleporcie, myslalem ze bede chodzil po scianach i strace rozum. Nie bylo tez zadnej piosenki, ktora by mi wpadla do ucha na dluzej, za to w dungeonach mialem dosc.

 

Ogolnie gre warto ograc, jest naprawde ok, ale nie jest to zaden niszczyciel swiatów, niemniej mi sie podobało mimo wad.

Edytowane przez Velius
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Ruszyłem z gierka i jestem bardzo zadowolony.
Po 20h stwierdzam ze gra w wielu aspektach jest lepsza od 1.
System walki dużo lepszy, przyjemnie sie sieka chociaż hard póki co nie stanowi wyzwania.
Mapa swiata to jest male mistrzostwo świata dla mnie, a motyw z rozwijaniem królestwa i werbowaniem ludzi ala suikoden rewelacja.
Fabuła póki co nie porwała jakoś specjalnie, postacie też takie średnie ale i tak jestem juz wkrecony na maxa masa aktywności.
W koncu te questy ktore czesto sa sztampowe chce mi sie robic bo dzieki temu werbuje ludzi rozwijam krolestwo a to przeklada sie na więcej/lepsze itemy w sklepiku nowa magię itd.
Wszystko fajnie sie zazebia, a w raz z fast travel sprawia ze jest syndrom jeszcze szybko podejdę tu, zrobię to, poustawiam researche itd.
Grafika cieszy oko(4k na pro) z muzyka hmm no jestem troche zawiedziony główny motyw spoko reszta "taka se"
Aaa i największy minus wg mnie, kurcze tu 80% tekstu jest bez dubbingu często nawet te kluczowe kwestie z main story :(.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 2 lata później...
10 godzin temu, Banan91PL napisał:

Wlasnie ściągnąłem w gp, jrpg stały się lekiem na mój kryzys gracza może dlatego że nigdy w nie nie grałem i to dla mnie nowość ale mega mi się podobają. Gra wygląda obłędnie a w go mamy dopasioną edycję jakąś princes. Ktoś ograł na czasie ?

Nie podobała mi się ta gra tak do końca, za dużo tam było mechanik i każda słabo dopracowana. Niby wszystko ok, ale po chapter 3 już trochę się nudziłem. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...