Skocz do zawartości

Batman TTG


Colin

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Przeszedłem 4 epizody w tydzień (promocja na xbox live) więc się wypowiem o grze.  Ostatnia gra tt która mi się podobała to ta o złym wilku :)  . Borderlandsy i gre o tron mimo wykupienia season passa po pierwszym odcinku nie wróciłem do tego. Nudno i kompletnie nie dla mnie. Tutaj jak przysiadłem do epizodu 1 to skończyłem przy jednym posiedzeniu. Tak każdy epizod 1 dziennie ok 2,5 h. Gra strasznie chrupie w niektórych miejscach jak to gry tt mają w zwyczaju. Przeważnie zaraz po loadingu chapteru czy innego otoczenia jest kilka mocnych chrupnięć fps. Gra jak wszystkie gry tt to techniczna s(pipi)ina. Za to fabularnie i klimatycznie na wysokim poziomie. Ja nie znam uniwersum batmana za dobrze ale według mnie pingwin czy harvey dent mają tutaj troszkę inne role. Gra mi się podoba ale 4 epizod wyraźnie krótszy od wcześniejszych (1 h i 40 min dokładnie) za to pojawia się tam najlepsza postać John Doe  :banderas:

 

Fajne zwroty akcji i szczególnie 3 i 4 epizod na dużym plusie. Widać formę zwyżkowa jeżeli chodzi o fabułę za to technicznie z odcinka na odcinek gorzej :D . Rzadko mnie zwroty akcji w giereczkach zaskakują ale tutaj w epizodzie 3 dzieją się takie rzeczy że szczękę miałem na podłodze.  Czekam na zakończenie historii bo to co się w 4 odcinku na końcu dzieje to o ja (pipi)e  

 

 

Na razie całośc oceniam na 7/10. Tylko tyle bo 2 oczka w dół za techniczne aspekty. 

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Skończyłem i .....  No nie wiem . Bez spoilerów tak w skrócie to jestem zawiedziony. Pewnie dla niektórych finał goty ale dla mnie wszystko było już jasne po 4 epizodzie. 0 Zaskoczeń a już na pewno nic poziomu końća 3 epizodu.  A no i jest nie furtka ale wręcz brama otwarta dla kontynuacji. Ostatnia scena mówi wszystko. To będzie wspaniały przeciwnik.  Druga rzecz odcinek znowu króciutki bo 1h 30 min.

 

Całego Batmana czy polecać ? Tak osobom takim jak masorz czy inni forumowi fani komiksów i gacka, pasować też powinno wielbicielom walking dead od tt. Nawet jednak te osoby powinny kupić jak ja na przecenie. 50 zł za całość to maks :)   Cała reszta niech nawet tego nie rusza. To interaktywny film mocno chrupiący i nie trzymający fps.  Można się zirytować jak oni tak non stop partaczą te gry. Walking dead 3 na pewno kupię kiedyś jak michonne i batmana czyli na wyprzedaży :D   Niestety ale tt mimo fabularnie równego poziomu to technicznie coraz gorzej no i epizody krótsze.

Odnośnik do komentarza

dla mnie najsłabsza gra od Telltale, tym bardziej jestem wkurzony bo uwielbiam Batmana. W sumie pierwszy odcinek dawał nadzieję na coś dobrego, a potem już było coraz gorzej. Wieloma fragmentami takie to jakieś bez klimatu, główny przeciwnik to trochę kupa tym bardziej że pokazano kilka postaci które bardziej dawały radę, a potem wszystkich olano.

Pierwszy też raz miałem gdzieś wybory, nie były one dla mnie jakieś trudne i specjalnie nie zastanawiałem się nad konsekwencjami ( nie tak jak w WD czy GoT ), rekonstrukcja wydarzeń która pojawia się chyba w każdym odc (!) nie pozwala na jakąkolwiek swobodę czy pomyłkę.

 

A już największy fuck do Telltale leci za to jak ta gra "płynnie" działa, jak można wypuścić takie coś kuźwa.

ehh szkoda, nie wiem czy oni mają za dużo projektów i robią je za szybko zamiast dopracować historię i silnik, ale Batman im nie wyszedł, dla mnie nawet tak hejtowana Gra o Tron była o wiele wiele ciekawsza.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ograłem na razie 2 odcinki i jest bardzo dobrze. Powiedziałbym, że pod tym względem TTG nie wydaje nic słabego, ale jest TWD Michonne.

 

Najlepsze w tym roku co TTG zrobiło to 3 sezon The Walking Dead, ale Batman jest zaraz za. Podoba mi się podejście do uniwersum jaki obrali. Trochę mieszają pochodzenie/relacje bohaterów z komiksów. Takiego Pingwina nie znacie. Tylko ten nowy bad guy - kto to ku.rw.a jest? Znam uniwersum Gacka bardzo dobrze, wychowałem się na nim i albo kompletnie typa nie rozpoznaje i jest to ktoś nowy albo namieszali z jakąś znaną postacią i okaże się nią

Joker jak w Arkham Origins :)

 

 

Dzisiaj lecę z 3 odcinkiem i zobaczymy jak historia potoczy się dalej. Warto odnotować, że mamy najlepszą Catwoman w grach (hail to Laura Bailey!)

 

Ale jedno słowo ostrzeżenia - to najgorsza gra pod względem technicznym od Telltale. Oni nigdy nie opanują tego silnika, który wydaje się tak prosty żeby chodził płynnie. Dropy są jak zawsze, ale tutaj 2 razy na odcinek zdarzały mi się zwiechy i na wszystkich platformach jest to gra z najniższą rozdzielczością. Mówiąc o dropach nie mam na myśli siania paniki jak w innych tematach gdzie z 60 animacja spada do 48 i puryści wznoszą larmo. Nie jestem przeczulony na tym punkcie, ale tutaj spadki są z gry płynnej do 2/3 klatek na sekunde. Takie spowolnienia potrafią trwać dobre kilka sekund.

Edytowane przez Voytec
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja po przejściu drugiego odcinka jestem bardzo zadowolony z zakupu, z tymże jestem psychofanem Batmana :) O dziwo ani razu do tej pory nie miałem rwania się grafiki i chrupania, z tymże miałem inny bug - jak ukończyłem każdy odcinek grała muzyczka i był czarny ekran i musiałem resetować grę oraz nie widziałem swoich wyborów przez pryzmat wyborów innych graczy.

 

Natomiast sama gra jak to gra od Telltale - bardziej film z okazjonalnym wciskaniem przycisków i QTE. Bardziej pasują mi gadki i klimaty Bruce'a Wayne'a niż popylanie w stroju Batmana, bo się już trochę przejadłem obijaniem ryjów w częściach od Arkham Asylum w górę, które i tak są dla mnie jednymi z najlepszych gier w historii branży. A zatem na razie wszystko jest jak należy i za cenę 59zł dla fanów Batmana pozycja obowiązkowa.

Odnośnik do komentarza

Tak, jak gierka ma bugi, to też każdemu wyskakują i musi resetować konsolę, bo np. ludek nagle zaczyna latać? :D Otóż te legendarnie zabugowane, jak np. Skyrim, czy ostatnio Mafia nigdy mi nie zrobiły przykrej niespodzianki, więc wypada się tylko cieszyć. Batman poza czarnym ekranem na koniec każdego epizodu i niemożliwością sprawdzenia statystyk oraz przymusem odpalenia gry od nowa, by zacząć kolejny epizod chodzi płynnie i najlepiej spośród dotychczasowych gier Telltale :lapka: Najgorszej było w Wilku, tam szczególnie w dynamicznych scenach był dramat.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...