Skocz do zawartości

PSX Extreme 221


Oceń okładkę PSX Extreme 221  

39 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 221 (Jasna strona Mocy)

  2. 2. Oceń okładkę PSX Extreme 221 (Ciemna strona Mocy)



Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #221

 

001okl_psx221_a(1).jpg

 

001okl_psx221_b.jpg

 

Styczniowy numer dostępny od 30.12 (środa)

Prenumerata - wysyłka 27.12 (niedziela)

 

UWAGA! Numer styczniowy dostępny będzie w opcji z jedną z powyższych okładek 

 

Wiem, o czym mogliście pomyśleć w pierwszej chwili. „Butcher, maniak Star Wars, zrobił okładki pod siebie i jeszcze numer tym wypchał”. Fakt, gdybym miał wybrać jeden film czy serię, która odcisnęła na mojej młodej psychice najbardziej trwały ślad, nie byłby to „Obcy”, „Indiana Jones” czy „Terminator”, ale właśnie oryginalna trylogia „Gwiezdne wojny”. Poczytacie zresztą o tym na dalszych stronach. Co ważniejsze jednak, tak samo jak ja czują miliony ludzi na świecie. Star Wars to jeden z największych fenomenów popkultury naszych czasów – o ile nie największy. Fenomen, który właśnie obchodzi swoje święto z okazji kinowej premiery „Przebudzenia Mocy” – na kontynuację sagi i jednocześnie początek nowej trylogii czekaliśmy ponad 10 lat, więc celebracje są jak najbardziej na miejscu. To marka, którą zna każdy z nas, od lat przenikająca nie tylko na pole komiksów czy gadżetów, ale także gier wideo. Niezależnie od tego, który jej wymiar kochacie, znajdziecie coś dla siebie w „galaktycznym” Temacie Numeru, który wieńczy nasza recenzja kinowego epizodu VII.
 
Jeśli mimo wszystko to nie Wasza bajka (dosłownie i w przenośni), mamy mnóstwo innego mięcha, w którym z przyjemnością zatopicie zęby. Tradycyjnie na start nowego roku dajemy Wam zestawienie premier planowanych na najbliższe 12 miesięcy. Tym razem jednak dokonaliśmy selekcji według głosów redakcji, wybierając Top 50 najbardziej oczekiwanych przez nas produkcji. Sprawdźcie, czy są tam również Wasi faworyci, których wypatrujecie na horyzoncie w 2016 roku. Odwiedziliśmy specjalistów od lokalizacji gier – firmę Roboto – aby przybliżyć Wam tajniki ich ciężkiej pracy, a nawet samemu spróbować sił w temacie. Jeżeli wydaje Wam się, że w tej dziedzinie branży wystarczy znać gry i języki obce, to... przeczytajcie nasz materiał czym prędzej. Komodo i Zax pochylają się nad zjawiskiem hejtu, jaki dotyka chyba wszystkich współczesnych gier AAA, co niejako łączy się z drugą dyskusją w szerszym gronie – o Falloucie 4. Natomiast jeżeli macie wrażenie, że współcześnie wiele gier dostajemy niedokończonych lub niepełnych, to... macie rację, a Dżujo ma dla Was wyjaśnienie tego zjawiska. Zjawiskiem jest także Yokai Watch – ten „pogromca Pokemonów” podbił już Azję i szykuje atak na Zachód. Przygotuje Was na niego raport Mazziego z Japonii. Za miesiąc tradycyjnie spodziewajcie się rzeczy niespodziewanych oraz redakcyjnego Podsumowania Roku 2015 – tym razem w nowej formule. 
 

Przed nami kolejne 365 dni ósmej generacji konsol – życzymy Wam, żeby branża nie zwalniała tempa, kreatywność deweloperów buzowała, gry AAA przestały się spóźniać, a sobie – żebyście byli z nami jak najdłużej. Do Siego Roku! [Grzegorz 'Butcher' Drabik]


PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

TEMATY NUMERU

Star Wars – fenomen światowej popkultury
Top 50 gier na 2016 rok
Trudna sztuka lokalizacji

 
CO NOWEGO

EA Sports UFC 2
NieR: Automata
The Legend of Zelda: Twilight Princess HD
PlayStation Experience 2015

 
RECENZJE

Beyond: Dwie dusze
Bloodborne: The Old Hunters
Deadpool
FAST Racing Neo
Fat Princess Adventures
Game of Thrones: Episode 6
Just Cause 3
Mario & Luigi: Paper Jam
Minecraft: Story Mode Episode 3
SteamWorld Heist
The Crew: Wild Run
The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited – Orsinium
Tom Clancy’s Rainbow Six Siege
Typoman
Xenoblade Chronicles X
Yakuza 5

 
PORADNIK
Star Wars Battlefront – porady z placu boju
 
HARDKOR

Mieszkańcy Dziwnego Świata
Japonia kontratakuje
Star Wars Battlefront – najlepsze easter eggs   
Styliści branży – Sucker Punch Productions
Licencja na hejtowanie
Minimum Viable Product
Zgrentgen – Fallout 4: wojna się zmieniła?
Yokai Watch – gra, która podbiła Japonię
Kartoteka – David Cage
Video Games Live – relacja

 
RETRO

Trzeba znać
Moje retro – Mariusz Borkowski  
Pegasus zone – Alien 3  
Kult plastiku – Atari Stick Station
Historia gier wideo w Polsce (cz. XIII)

 
FELIETONY

Z dziennika gracza [Dżujo]
Fabularna tawerna [Zax]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
New Game Plus [Mielu]
Okiem maniaka [butcher]

 
STAŁE RUBRYKI

Co nowego 
Ohayo Nippon
Testy
Hyde Park
Graczpospolita
Region Filmowy
Głos ludu
Listy

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

PRENUMERATA zostanie wysłana w niedzielę, 27.12. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

Zapowiedź nowego numeru również na PPE.pl. Informacje o najnowszym PE znajdziecie także na naszym profilu facebookowym.

lokalizacje.jpg

mvp.jpg

retro.jpg

starwars.jpg

xeno.jpg

yakuza.jpg

zgrentgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Star wars tu, star wars tam, star wars w Biedronce, Lidlu,kuchni ,klopie, etc.

Machina promocyjna mocno żerująca na sentymencie geeków i starych pryków.

Butcher daje 2 okładki, temat numeru,Sobek twierdzi na fejsie ,że jak oglądnie 3 raz Powracającą Przebudzoną Moc Latarki to oceni montaż.

To tylko film, mocno wtórny,nie silący się na jakąś mini rewolucję w gatunku. Oglądnąć i zapomnieć,lub czekać z wywieszonym językiem na sequel,branzlując figurki.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Kto recenzował SWVII? Jeśli Sobek, to pewnie dał 2/10, bo już miesiąc temu był negatawynie nastawiony. Buczer mu tego nie wybaczy.

 

Druga okładka przebija wszystkie Wasze covery z poprzedniego roku.

 

Ta Ciemna okładka to mój koncept, więc z recką SW:FA, to wiesz...

 

Butcher daje 2 okładki, temat numeru,Sobek twierdzi na fejsie ,że jak oglądnie 3 raz Powracającą Przebudzoną Moc Latarki to oceni montaż.

 

Najpierw 3D, potem 2D, a potem działania badawcze. Po co sobie psuć seanse. Wystarczy, że w grach wiemy, kiedy się odpali skrypt, albo, że jak drzwi w Falloucie 4 oświetlone ogniem z beczek, to wiadomo, trzeba wejść.

 

To Sobek jeszcze nie wyleciał za hejt na Ash vs Evil Dead? Ja bym już dawno pogonił za takie herezje.

U góry Tokugawa pisze, że Przebudzenie Mocy odtwórcze w ogóle po co, a tu niżej Ty zaś się podniecasz prądem w sztuce zwanym Odtwórczonizmem Sentymentalnym na przykładzie Ash vs Evil Dead. I bądź tu człowieku mądry.

Odnośnik do komentarza

Zarąbiste okładki. Mam nadzieję że dorwę 2 okładki. Wszystkim graczom życzę szczęśliwego nowego nadchodzącego 2016 r.

w 2016 roku rządzi PlayStation 4. Nowa mocarna siła, nowa generacja gier - przybywa na PlayStation 4 w 2016 r!!!!!! (:

Żegnamy starą generację gier (2016-XBOX ONE) - Witamy NOWĄ generację gier Only - PlayStation 4 - 2016  :banana:  :music:  :good2:

Fajnie by było aby w nowym 2016 z nową siłą i pasją , ekipa PSX Extreme popracowała trochę nad lepszymi recenzjami gier.

Pozdrawiam cały zarząd  :bye: PSX Extreme!!

  • Plusik 2
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Perez, tak z ciekawości. Jaką objętość ma numer w PDF? Ile zajmuje MB? Narzucacie jakaś straszną kompresję na grafiki w takim pliku pdf?

 

Pytam, bo myślę o przerzuceniu się z papieru na PDF. Ale jak patrzę na niemal full set moich egzemplarzy Extreme, to trochę szkoda. Z drugiej strony ostatnio kiepsko u mnie w mieście z dostępnością Extreme w kioskach. Pytam kioskarki a one pytają mnie czy chodziło o Pixel... Więc PDF mógłby być zbawieniem.

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

Perez, tak z ciekawości. Jaką objętość ma numer w PDF? Ile zajmuje MB? Narzucacie jakaś straszną kompresję na grafiki w takim pliku pdf?

 

Pytam, bo myślę o przerzuceniu się z papieru na PDF. Ale jak patrzę na niemal full set moich egzemplarzy Extreme, to trochę szkoda. Z drugiej strony ostatnio kiepsko u mnie w mieście z dostępnością Extreme w kioskach. Pytam kioskarki a one pytają mnie czy chodziło i Pixel... Więc PDF mógłby być zbawieniem.

 

Numer zajmuje ok. 65-80 MB. Jakoś raczej wydaje się OK, nikt nigdy na screeny nie narzekał. Obadaj np. ten tekst z wyjazdu do drukarni. 

Odnośnik do komentarza

94e4eb8f004feb3dgen.jpg

 

 

PE 221 fajny numer (: Dzięki za dwie okładki. Bratu też kupiłem dwa numery z dwiema okładkami (:

Czekam na mega hiper ultra niszczatory - czekam na najlepsze gry w 2016 - PlayStation 4.

PS. Czy mogę ponownie zalogować się na portalu ppe? - tylko że mam zablokowane IP (:

Jak nie da rady, to nic się nie dzieje (: Szczęśliwego nowego 2016 roku - życzę całej ekipie PE

Oraz wszystkim graczom - małym i dużym :good:

 

 

AHA zapomniałem dopisać - PANIE I PANOWIE - PLAYSTATION 4 RZĄDZI I!!!!!!!!!!!

Edytowane przez Square
  • Plusik 2
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.