Skocz do zawartości

PSX Extreme 222


Oceń okładkę PSX Extreme 222  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 222



Rekomendowane odpowiedzi

No tabelka to był bajer, podobnie jak letnie plażowe felietony (najlepiej pisane w formie "kalendarzowej"). Nadawały tej luzackiej atmosfery. Obu elementów mi brakuje, w sumie kącików też trochę - zawsze były jakieś tam ligi, relacje z turniejów, dodatkowe newsy o nowych grach z gatunku ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W takich chwilach trochę mi żal Pereza i Butchera. Sentymentalne dziadki znowu przejęły wątek :)

 

Niepotrzebnie :). Mnie bardzo cieszą takie uwagi, na pewno przy okazji kolejnych takich podsumowań weźmiemy je pod uwagę. Tak samo jak całą dyskusję o poradnikach, bo może jest tutaj większe zapotrzebowanie, niż się nam wydaje.

Odnośnik do komentarza

 

W takich chwilach trochę mi żal Pereza i Butchera. Sentymentalne dziadki znowu przejęły wątek :)

 

Niepotrzebnie :). Mnie bardzo cieszą takie uwagi, na pewno przy okazji kolejnych takich podsumowań weźmiemy je pod uwagę. Tak samo jak całą dyskusję o poradnikach, bo może jest tutaj większe zapotrzebowanie, niż się nam wydaje.

 

Chciałbym poradnik do Wiedźmina 3: Dziki Gon - chciałbym poradnik do Bloodborne - chciałbym poradnik PSX Extreme!!

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

W takich chwilach trochę mi żal Pereza i Butchera. Sentymentalne dziadki znowu przejęły wątek :)

 

Niepotrzebnie :). Mnie bardzo cieszą takie uwagi, na pewno przy okazji kolejnych takich podsumowań weźmiemy je pod uwagę. Tak samo jak całą dyskusję o poradnikach, bo może jest tutaj większe zapotrzebowanie, niż się nam wydaje.

Wrzuc stosowne pytania na ppe, to polowa nie bedzie wiedziala co to poradnik, a reszta i tak go nie kupi. I tyle z zapotrzebowania ;)
Odnośnik do komentarza

Ogólnie trochę rozumiem chęć szukania nowych rozwiązań w kwestii podsumowania roku (bo mieszanie się gatunków, bo nie każdy ma czas ograć wszystko, bo cokolwiek), ale trochę nie wypaliło z tym podsumowaniem 2015 roku. Poprzednie rozwiązania, mimo swoich wad, miały jakiś indywidualny sznyt i duszę (gdybym miał to jakoś poetycznie nazwać), obecnie wygląda to nie dość, że bezpłciowo, to jeszcze dodatkowo tworzą się jakieś nieporozumienia. Vide tajemniczy przypadek Dying Light, który już wcześniej poruszałem - z całym szacunkiem dla chłopaków z Techlandu, ale nie chce mi się wierzyć, że ich dzieło jest obiektywnie lepszą grą niż Bloodborne, MGSV czy choćby nowy Tomb Raider i nie chce mi się również wierzyć, że redaktorzy w większości tak zadecydowali (tym bardziej, że wcześniej w rankingu tylko gatunkowym zadecydowali inaczej i bardziej wiarygodnie). Jak już ktoś wspominał - sławetna "tabelka" pozwalała prześledzić indywidualne gusta redaktorów, pozwalała również każdy swój wybór krótko uzasadnić, obecne rozwiązanie jest... bez charakteru. Takie, jakich dziesiątki widzi się w internecie czy gdziekolwiek.

Pewnym jest, że podsumowanie w takiej formie nie może pozostać i trzeba je albo gruntownie przemyśleć, albo wrócić do starego. Być może dobrym rozwiązaniem byłby powrót do charakterystycznej tabelki, ale nie aż tak wiążącej i potraktowanej mniej poważnie? Mam na myśli, żeby redaktorom zostawić w tym polu dowolność: by mogli na własną rękę umieszczać gry w kategorii, do której dany tytuł według nich najbardziej pasuje, by mogli robić roszady (w granicach rozsądku), wykazać się osobistymi odczuciami nie będąc jednocześnie ograniczanymi narzuconą pulą tytułów, a nawet wskazać jakieś niedoceniane tytuły.

A wyłonienie oficjalnej gry roku uprościć: pozwolić każdemu redaktorowi stworzyć jeden ranking (10, 15, 25 pozycji?) najlepszych gier bez względu na gatunki, przydzielić kolejnym pozycjom punkty, zsumować wszystkie głosy i gotowe. Upraszczam, ale wiecie o co chodzi.

Takie połączenie starego z nowym.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Bardzo podobała mi się odpowiedź Hiva na list "Jak najmniej do wycinania". Chętnie poczytałbym więcej takich ikstrimowych "behind the scenes". Taki dzień z życia zgreda. Jak Buczer prowadzi ten cyrk, jak Perez ogarnia odpowiadanie na 7 tysięcy pytań dziennie albo jak Roger przygotowuje się do napisania recki. Coś na wzór dawnego Fight Clubu.

(ktoś pamięta jeszcze tę serię tekstòw? umierałem ze śmiechu przy numerze, w którym swoje przygody opisywał Myszaq. A opowieści (s)krypty to już w ogóle był totalny odjazd)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No to byly zaje.biste tabelki do dzis zdaza mi sie przegladac te numery z podsumowniem. Byl to idealny moment na poznanie jakiejs dobrej ale nie do konca znanej prze nas gierki.

 

Jak pamietam to w ostatnich podsumowniach wiekszosc gier stanowila wszedzie reklamowane AAA i garstka przenosnych/indie. Niestety to juz nie czasy psx/ps2, ze z magazynu idzie dowiedziec sie o jakims zupelnie wykreconym i nie znanym szerszej publice tytule.

Odnośnik do komentarza

Butcher w zeszłym roku wspominał o zmianie formuły podsumowania, ze względu na problemy z klkasyfikacją gatunkową gier , oraz mordęgą w postaci zbierania ankiet Zgredów na czas.

Niemniej , wolałem stare podsumowanie. Pytanie retoryczne. Kogo dziś obchodzi co zostanie grą roku, grą numeru? Ktoś tym się jeszcze sugeruje?

Właśnie, dobre pytanie. Niektórzy mają straszny ból du.pki, że wybrali taką a nie inną grę. Ja to zlewam zupełnie. Dla mnie to ciekawostka i nic więcej. Jakie to ma znaczenie że zgredzi wybiorą np Mad Maxa zamiast Jast Cause (tylko taki przykład)? Serio, czasami trzeba podchodzić do niektórych rzeczy z dystansem, a nie traktować pisemko jak jakiś wyznacznik zaj.ebistości.
Odnośnik do komentarza

No wszelkie listy, topy, ankiety i gry roku splywaja po mnie, ale wole poczytac "ludzkie" opinie zgredow o ich typach (jakiekolwiek by nie byly) w formie tabelki niz tego obecnego zestawienia bo przypomina ono ni mniej ni wiecej spis/wyliczanke gier po jakichs targach branzowych typu e3 czy innego gamescomu z ta roznica, ze ma jeszcze cyferki przed tytulami.

Odnośnik do komentarza

No wszelkie listy, topy, ankiety i gry roku splywaja po mnie, ale wole poczytac "ludzkie" opinie zgredow o ich typach (jakiekolwiek by nie byly) w formie tabelki niz tego obecnego zestawienia bo przypomina ono ni mniej ni wiecej spis/wyliczanke gier po jakichs targach branzowych typu e3 czy innego gamescomu z ta roznica, ze ma jeszcze cyferki przed tytulami.

Fakt, tu się zgadzam. Jeżeli jest problem z tabelkowym podziałem to przynajmniej niech by było tak że każdy zgred dostaje swoje pół stronki i napisze co mu leży na duszy. Taka forma byłaby już lepsza niż to co teraz jest z bezsensownym wyliczaniem nie popartym jakimiś normalnymi argumentami. Na pewno da się to zrobić lepiej niż jest.
Odnośnik do komentarza

Biorąc pod uwagę, że potrzebę zgłasza 10 osób na krzyż, to może jednak warto wydać ten poradnik. Ten temat to raczej miejsce do niezobowiązującej dyskusji niż realnego wpływu na politykę pisma, przekonałem się o tym, kiedy prosiłem o GTA V na płycie, a nie dali.

Odnośnik do komentarza

Ze względu na moją kubaturę liczcie mnie podwójnie.

 

Abstrahując od kwestii 'tabelek w podsumowaniu", pragnę zauważyć ,że moim subiektywnym zdaniem ,ten numer jest Genialnie wykonany w kwestii układu , wyboru grafik. Dla mnie cudo, szczególnie podsumowanie. Romek niszczysz system, podwyżka dla Ciebie.

Butch zmienił dilera ( nic o TLOU ,za to gumowe ludki)
Wracając do podsumowania 2015 ( a jednak) zaskoczył mnie brak MONIKI.  Just kidding.

Edytowane przez Tokugawa1982
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...