Skocz do zawartości

XCOM 2


blantman

Rekomendowane odpowiedzi

Troche z dupy ten port. Kilka bugow, ktore powinny byc juz dawno temu naprawione typu statis nie chroni przed wybuchami aut, jak sectopod wybucha to rani moich ludzi mimo ze sa daleko, VIP nie reaguje mimo ze otworzylem jego auto/cele itd. Do tego dlugie loadingi i spadki animacji.

 

Za to sam gameplay to miod. Gram na normalu, troche za latwo. Nastepna kampania na weteranie ;)

Odnośnik do komentarza

pograłem trochę więcej i stwierdzam następujące:

nie wiem jak działała gra na PC, ale wydać taki port to strzał w pysk. długie loadingi, notoryczne spadki klatek i cholerne błędy które momentami uniemożliwiają rozgrywkę. do tego przenikające obiekty, migające tekstury, wariująca kamera i "zawiechy" sztucznej inteligencji. chociaż najbardziej z równowagi wyprowadził mnie bug, w którym cała drużyna przez jedną turę nie mogła strzelać! nawet jak wróg stał obok bez osłony. działały tylko granaty.

zapomniałem wspomnieć, że 2 razy wywaliło mnie do dashboardu

 

mam nadzieję, że za jakiś czas wydadzą jakiegoś patcha, ale znając życie to prędzej stracę cierpliwość i gierka wyląduje na PT

Odnośnik do komentarza

Czyli trzeba poczekać jeszcze rok zanim panowie z The Workshop Entertainment ogarną patologie gliczową (o ile w ogóle coś z tym zrobią). Dopiero teraz zauważyłem, że dwójke robiło zupełnie inne studio.

Jedynka Enemy Unknown w dniu premiery na PC chodziło soczyście więc trochę szkoda, że dwójka została zaorana ludźmi od the evil within.

Odnośnik do komentarza

A nie mówiłem :) co jest z tymi grami teraz.... wszystko zabugowane. Kiedyś patchy nie było i gry działały. Potem były patche 20-80 mb i też było gites a teraz czasem patch większy niż gra (recore czy assasyn jeden z ostatnich).

 

X-com 2 do tej pory na pc nie ogarnięty a premiere miał pol roku temu... ehhhh czasem mi się po prostu już odechciewa.

 

Są gry które pokazują że można na premierę nawet z patchem ale wydać grę działająca ok ( forza horizon3 czy total war warhammer) ale to niestety wyjątki

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

pograłem trochę więcej i stwierdzam następujące:

nie wiem jak działała gra na PC, ale wydać taki port to strzał w pysk. długie loadingi, notoryczne spadki klatek i cholerne błędy które momentami uniemożliwiają rozgrywkę. do tego przenikające obiekty, migające tekstury, wariująca kamera i "zawiechy" sztucznej inteligencji. chociaż najbardziej z równowagi wyprowadził mnie bug, w którym cała drużyna przez jedną turę nie mogła strzelać! nawet jak wróg stał obok bez osłony. działały tylko granaty.

zapomniałem wspomnieć, że 2 razy wywaliło mnie do dashboardu

 

mam nadzieję, że za jakiś czas wydadzą jakiegoś patcha, ale znając życie to prędzej stracę cierpliwość i gierka wyląduje na PT

widze, ze do dzisiaj nic z tym nie zrobili ! - gra GOTY, ale bledy czasami wqrwiaja niemilosiernie.

Dzisiaj 1 misje 4 razy ladowalem - najpierw hakowanie drzwi sie nie wyswietlalo, wiec nie moglem uratowac Vipa.

2 loading - zhakowalem drzwi, ale nagle nie moglem ruszac typem, wiec VIP przez kolejne 2 rund nie wyszedl z pomieszczenia.

3 loading - juz myslalem, ze najgorsze mam za soba, gdy na koncu misji zaczeli sie teleportowac przeciwnicy, a ja nie moglem do nich strzelic.

4 loading - ukonczenie misji, wszyscy przezyli - GREAT SUCCESS!

 

Jak to sie bedzie zdarzac notorycznie, to sam chyba gre popchne dalej, do osob, ktore maja wiecej samozaparcia.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

ukończyłem grę 3 dni temu, miałem napisać wrażenia końcowe, ale musiałem odczekać, bo by same bluzgi były:

 

jeśli chodzi o grywalność to gra jest świetna, historia również wciąga i jest świetną kontynuacją jedynki. design nowych przeciwników bardzo przypadł mi do gustu. misje w większości przypadków są różnorodne, ale mniej więcej w połowie gry wkrada się powtarzalność. szkoda, że główny wątek sam w sobie jest bardzo krótki, większość gry to randomowe misje

 

co mi się nie podobało.... gra ze strony technicznej to potworek. do samego końca borykałem się z mega długimi loadingami oraz spadkiem framerate'u do poziomu nawet 5! (słownie: pięciu!) klatek. jeśli chodzi o loadingi to najbardziej uciążliwe jest ładowanie gry, gdy jakiś dobry żołnierz nam zginie, a że gra jest trudna to robimy to często, gra się przez to okropnie wydłuża. ale i tak nic nie przebije loadingu po zwycięskiej misji który jest potrójny

druga sprawa to poziom trudności. dark souls przeszedłem więc trudne gry nie są mi obce, ale tu jest lekkie przegięcie. każdy wróg w tej części został okropnie dopakowany i stanowi poważne zagrożenie. na początku póki walczymy z żołnierzami adventu jest spoko, ale szybko robi się ciężko . jednak najbardziej poziom trudności podbija limit turowy, który jest bardzo ograniczony, przez to nie mamy czasu aby porządnie rozmieścić naszych żołnierzy 

w połowie zrezygnowałem z poziomu normal, bo myślałem że wyrzucę konsolę przez okno i rozpocząłem ponownie na żółtodziobie. udało mi się dobrnąć do końca, ale w międzyczasie myślałem żeby olać i opchnąć dalej bo kończyła mi się cierpliwość.

 

 

 

3 loading - juz myslalem, ze najgorsze mam za soba, gdy na koncu misji zaczeli sie teleportowac przeciwnicy, a ja nie moglem do nich strzelic.

 

to jest chyba najgorszy bug tej gry. kilka razy w kluczowych momentach moi żołnierze odmawiali strzału nie wiadomo z jakiego powodu. 

 

grę polecam ale tylko cierpliwym. jak ktoś przedrze się przez bugi, framerate i loadingi to zastanie świetną, turową strzelankę

Odnośnik do komentarza

Easye kupiłeś XComa na PS$ jak mogłeś na PC?

 

Xcom na wszystkich platformach jest z(pipi)any ale jedno trzeba wersji pc'towej oddać loadingi zerowe na sdd. A na konsoli jak coś się z(pipi)ie to podobno długo się czeka :)

Odnośnik do komentarza

Ja w ogóle nie wyobrażam sobie XCOMa bez kilku modów, więc granie na konsoli mija się z celem. Są w ogóle DLC na konsoli?

To, plus loadingi, plus jednak ździebko wygodniejsze sterowanie na PC...

 

A poziom trudności wcale nie jest wysoki dla osób, które grały w Enemy Within. Nawet Legendarny nie sprawia takich problemów jak w "jedynce".

No i wczytywanie gry po utracie żołnierza to trochę trąci wioską - XCOM ma być trudny.

Odnośnik do komentarza

Ja przeszedłem na normalu i się nudziłem, było zdecydowanie za łatwo. Fakt, że jak za bardzo się rozpędziłem z wbieganiem na ślepo w mgłę wojny to gra potrafiła ukarać, ale ogólnie dosyć łatwo.

 

Podczas samych loadingów Xcomowych zdołałem przeczytać jakies 300 stron książki przez 4 dni. Mój rekord to chyba 12 minut po skończeniu misji gdzieś bliżej końca gry. Mam wrażenie, że im dłużej się gra tym gorzej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...