Skocz do zawartości

Gwiezdne Wojny, Epizod 8: Ostatni Jedi


Rekomendowane odpowiedzi

Anegdotycznie trochę, wszystkim moim znajomym, którzy zajmują się krytyką filmową, film się bardzo podobał (oceny 7-9). Z drugiej strony znam też polski fandom SW, tam hejt leci od środy (przy nim ten forumkowy wydaje się całkiem dyplomatyczny).

Osobiście jestem w pierwszej grupie. Gdyby nie kilka wpadek inscenizacyjnych i ilość gagów, byłby to mój ulubiony film z serii. Robi to co trzeba było zrobić (i Disney imo wybrał reżysera świetnie), odświeża i oddaje SW nowej generacji widzów i celowo demitologizuje fetysz oryginalnej trylogii, nadal ją szanując. Zresztą nie mogło być inaczej, skoro radzenie sobie z przeszłością jest jednym z centralnych motywów LJ.

Lubię też jak film postmodernistycznie gra sobie z oczekiwaniami widzów, na szczęście owa gra ma swój wymiar ideowy i nie jest pustą sztuką dla sztuki. Na koniec tak tylko napomknę, że ESB w momencie swojej premiery też wywołał oburzenie fanów, którzy mieli kompletnie inne oczekiwania względem drugiego (wówczas) epizodu.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

@Playstation

 

Mam strasznie podobny gust do Dema, ale ni (pipi)a się z nim teraz nie zgadzam.

 

Najgorszą rzeczą w tym filmie było potraktowanie TFA.

 

TFA było trochę wtórne, ok. Miało swoje głupoty? ok. Zżynało z IV-VI. Jeszcze jak!

Ale wylało fundamenty które miały być rozwinięte w VII która... wy(pipi)ała się na wszystko co dała VII. Ja (pipi)e.

 

Nawet jak film nie-SW to sie nie broni. Wszystko poszłoby sprawniej gdyby

najmądrzejsze kobiety w galaktyce powiedziały Poe o planie, a tak mieliśmy zamach stanu który tylko zwolnił ewakuacje. Plus ta pani Admirał która stoi jak ciołek i tylko obserwuje jak transportowiec jest wysadzany jeden po jednym. Ja (pipi)e.

 

aha, dzięki filmie ze wprowadzasz kolejne bezsensowne postacie do Uniwersum zlewają przy tym z postaciami z czesci VII bo nie masz pojęcia co z nimi zrobić. 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Hendrix napisał:

Lubię też jak film postmodernistycznie gra sobie z oczekiwaniami widzów

 

 

To już wszystko jasne, trolling w słusznej sprawie. Ja oczekiwałem filmu, który  będzie się dobrze oglądało, a dostałem niemiłosiernie rozciągnięty bałagan pełen krindżowych scen, w którym tu i ówdzie porozrzucane są rzeczy, które mogłyby być bardzo dobre, gdyby ktoś inaczej je rozpisał. No nabrali mnie.

Odnośnik do komentarza

Podobnie jak Tokar, żadnym fanem nie jestem, oczekiwania co do rozwinięcia pewnych wątków chyba miałem, chociaż raczej nie należę do osób którym przeszkadza spuszczanie oczekiwań do szamba,  ale np. przygoda Finna, to była dla mnie tak postmoderniczna gra(kicz może być, ale to jest zwyczajnie kliszowe i nudne), że jednak tym razem czułem się zawiedziony. 

 

Humor nie był wcale taki zły, ale był wtrącany w złych momentach lub inaczej, był nazbyt autoironiczny, a przez to obdzierał całość z  dramaturgii, dostaliśmy dosyć płaski pod tym względem obraz. Akcja z żelazkami to istny Brooks, więc jeżeli taki był cel, to wyszło, ale skoro robimy Gwiezdne Jaja 2, to po co ten Kylo Ren? Tak mam w ogóle z tym filmem, że dostałem dziesięć koncepcji w jednym (do tego nie jakoś wybornie podanych)  co średnio mnie bawiło, czasami wręcz żenowało. 

Odnośnik do komentarza

Od czasu analizy MGS2 przez bunnyhopa uzytkownicy znajduja wiele elementow postmodernistycznych w grach, filmach itd.

 

W dniu 17.12.2017 o 01:55, ragus napisał:

>oglądanie grubego meksykańca xD

 

szanujmy się. lepiej poczekać na nowe Half in the Bag od redlettermedia.

Nope. Moze to nie jest ten sam poziom co RLM ale przynajmniej nie zaczyna recenzji od "film czerpie mocno z postmodernizmu, rezyser zapozycza wiele od <tu imie i nazwisko ktore pierwszy raz slyszysz. i ostatni> oraz <tu imie2 i nazwisko2 ktore pierwszy raz slyszysz. i ostatni> a prowadzenie kamery zbliza sie do wybitnych operatorow przelomu lat 60/70. I tym podobnego recenzeckiĘgĄ belkotu. Gruby meksyknin siada i opowiada jak mu sie podobal film a nie szczuje cie notatkami z lodzkiej filmowki. I nie zawsze jego oceny pokryja sie z twoja ale bledy punktuje idealnie. Bo nie siedzi w kieszeni zadnego wydawcy wiec moze sobie powiedziec, ze sw to syf a codWW2 go.wno na 6/10.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mejm, oglądałeś kiedyś RLM? xD

Będzie raczej tak "It was full of schlock, I loved it. It didn't give a fuck." 

A Joe to kretyn. Widać, że dla asekuracji zaczął zapoznawac się z innymi recenzjami, opiniami zawczasu, żeby nie wyjść na idiotę tak jak np przy recenzji Arrival. I nie potrafi nawet poprawnie wypowiedzieć imienia reżysera.

Edytowane przez Sebas
Odnośnik do komentarza

Obejrzałem wczoraj i ... no ok spoko gwiezdne wojny spoko popkorniak ale bez jakiejś większej magii.

 

Czemu mi zabili

Spoiler

250px-Admiral_ackbar.jpg

Co on im zrobił?

 

:(

 

Na plus

Spoiler

yoda .. wiem głupie ale to był moment dla mnie w którym poczułem odrobinę mocy i sentyment do postaci też swoje zrobił

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, pajgi napisał:

Mocno zajechało polactwem Mejm, czyżby ciężki łikend?

A co, obrazilem jakiegos murzyna?

 

50 minut temu, Sebas napisał:

Mejm, oglądałeś kiedyś RLM? xD

Będzie raczej tak "It was full of schlock, I loved it. It didn't give a fuck."

Zle to ujalem. Nie chodzilo mi o to, ze w RLM slysze ten postmodernistyczny belkot. Raczej o to, ze u AJ nie slysze.

Odnośnik do komentarza

Sam widziałem to prawie rok temu. Recenzowal jak film akcji. Nie wyłapał dość ważnej informacji w polowie i kompletnie mu umknął pay off z

 

językiem obcych.

Polecam się zapoznać jednak jeżeli jesteś zaintrygowany. 

 

co do tematu 

 

 

 

 

Są normalni ludzie w tych internetach 

Edytowane przez Sebas
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Shagohad napisał:

lepsze to od "Łotr 1"

tenor.gif

Jak dla mnie Łotr 1 bez mieczy świetlnych, jedi, mocy jest lepszym filmem w świecie gwiezdnych wojen niż najnowsza część niby z tym wszystkim. 

Spoiler

Niby, bo dobrej walki na miecze czy w kosmosie tam nie uświadczysz :dunno:

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Łotr miał klimat  Star Wars, nie podważał  żadnych prawideł rządzących tym światem, bardzo ładnie wpasował się fabularnie, miał wielkie bitwy  z udziałem znanych maszynek, dodawał mnóstwo nowych fajnych planet, miał  fajną główną bohaterkę. Był bezpieczny, fakt, ale przynajmniej nie robił  z siebie debila jak LJ. Lepiej  wziąć dziewczynę do kina na normalną randkę, niż ryzykować i zapraszać ją na walkę psów.

Edytowane przez milan
  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Rogue One w związku z tym że niewiele miał do zaoferowania, żerował cynicznie na nostalgii fanów (to ten słynny klimat o którym niektórzy wspominają).  The Last Jedi w przeciwieństwie do niego nie jest nudne, nijakie więc automatycznie jest znacznie lepszym kinem rozrywkowym 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, milan napisał:

Łotr miał klimat  Star Wars, nie podważał  żadnych prawideł rządzących tym światem, bardzo ładnie wpasował się fabularnie, miał wielkie bitwy  z udziałem znanych maszynek, dodawał mnóstwo nowych fajnych planet, miał  fajną główną bohaterkę. Był bezpieczny, fakt, ale przynajmniej nie robił  z siebie debila jak LJ. Lepiej  wziąć dziewczynę do kina na normalną randkę, niż ryzykować i zapraszać ją na walkę psów.

 

Po "Łotr 1" nie miałem żadnych oczekiwań, a wyszedłem z kina mega zadowolony, wybornie się ten film oglądało, a główna bohaterka to :banderas:. Co innego po "Przebudzenie mocy", po którym miałem wielki zawód :frog:. Dlatego nie wiem czego oczekiwać po LJ i zastanawiam się, czy na to iść, bo Ci główni bohaterowie kompletnie mi nie leżą. "Przebudzenie" było zbyt dziecinne jak dla mnie, a tutaj jest kontynuacja, więc zgaduję, że będzie podobnie. No nic, pewnie jednak pójdę po nowym roku i ocenię.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...