Skocz do zawartości

PSX Extreme 223


Oceń okładkę PSX Extreme 223  

63 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 223



Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #223

 

001okl_psx223.jpg

 

Marcowy numer dostępny od 24.02 (środa)

Prenumerata - wysyłka 21.02 (niedziela)

 

Szczerze mówiąc, to nie pamiętam, czy za młodu miałem jakieś doświadczenia z wirtualną rzeczywistością. Złośliwi mogą stwierdzić, że jestem tak stary, że mam prawo nie pamiętać. Ja jednak wolę wersję, że skoro nie pamiętam, nie było to unikalne i szokujące doświadczenie, warte zakodowania na lata. Pewnie grałem na jakichś maszynach arcade, gdzie przykładało się twarz do obleśnego wizjera w stylu maski do nurkowania. W ogóle kiedyś gry VR miały tyle wspólnego z wirtualną rzeczywistością, co dzisiaj Call of Duty z prawdziwą wojną. Nawet z Virtual Boyem nie miałem (na szczęście?) przyjemności. Wychodzi więc na to, że po raz pierwszy posmakowałem tego egzotycznego owocu na targach E3 2014, bawiąc się Morpheusem na pokazie Sony. Prawie leżąc na ziemi na specjalne pufie, w wymiarze VR byłem skejterem, który na desce śmigał w dół po krętej drodze w górach. Omijając samochody, wjeżdżając między koła ciężarówek, biorąc ostre zakręty – sterując jedynie wychyleniami głowy w goglach. W tragicznej rozdziałce SD, z mocno mieszanymi wrażeniami, ale jednak – moja świadomość była w kompletnie innym świecie.
 

W tym roku każdy z Was może tego doświadczyć. Tym razem ja będę złośliwy, pisząc: może wybrać się do takiego świata VR, na jaki go będzie stać. Ja niedawno sprawiłem sobie kartonowe gogle VR do smartfonu, za szalone 20 zł. Żadna kasa, więc dla beki – czemu nie? Jednak to tylko marna namiastka wirtualnej rzeczywistości, jaką zaoferują nam w tym roku największe firmy, które wzięły się za bary z tematem. Tanio nie będzie – to na pewno, ale jakość musi kosztować. Bo mam nadzieję, że tę rewolucję sprzeda nam jakość, a nie hasło „jakoś to będzie”. Hype jest wielki – nieprzypadkowo tylu gigantów branży technologicznej jednocześnie pracuje nad swoimi goglami (ostatnio słychać też o Apple i Google – nowe gogle tych drugich mają być samodzielne, nie wymagając do pracy PC, konsoli czy telefonu). Jednak jako gracze najlepiej wiemy, że hype może być też zgubny. Temat VR wraca po wielu latach, technika poszła do przodu, mamy potężne konsole i PC, ale czy to gwarantuje sukces? Wstępne wnioski spróbujcie wyciągnąć sami, zapoznając się z jednym z naszych największych Tematów Numeru. Przetestowaliśmy wszystkie nadchodzące i dostępne systemy VR, najlepsze gry, wskazujemy plusy i minusy technologii i dyskutujemy w gronie redakcyjnym. Czy nadchodzi prawdziwa rewolucja w grach wideo? [Grzegorz 'Butcher' Drabik]


PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

TEMAT NUMERU
Wirtualna rzeczywistość AD 2016
 
CO NOWEGO

Assetto Corsa
Dangerous Golf
Final Fantasy VII Remake
Resident Evil: Umbrella Corps
Song of the Deep
Star Fox Zero

 
PLAYTESTY

Hitman
Homefront: The Revolution

 
RECENZJE

Agatha Christie – The ABC Murders
Bravely Second End Layer
Cobalt
Dying Light: The Following
Etrian Odyssey 2 Untold: The Fafnir Knight
Final Fantasy Explorers
Gravity Rush Remastered
Layers of Fear
LEGO Marvel’s Avengers
Naruto Shippuden Ultimate Ninja Storm 4
Not a Hero
Pokémon Super Mystery Dungeon
Rise of the Tomb Raider – Baba Yaga – Świątynia wiedźmy
Rise of the Tomb Raider – Tryb wytrzymałości
Street Fighter V
The Witness
Unravel
World of Tanks

 
PORADNIK
Call of Duty: Black Ops III
 
HARDKOR

TOP gier WTF?!  
Piracy harms consumers  
Przez pryzmat serii – Far Cry
Styliści branży – Jonathan Blow
Zgrentgen – Święta bez choinki?
Zła i dobra cenzura
Alternatywy dla konsol
Gra w kino
Kartoteka – Hironobu Sakaguchi

 
RETRO

Trzeba znać
Czytelnia – „Armada”   
Pegasus zone – Honey Peach  
Kult plastiku – Family Computer Disk System
Historia gier wideo w Polsce (cz. XV)
To było grane – Manhunt
Comix Zone – Komiksowy Wiedźmin sprzed lat

 
FELIETONY

Z dziennika gracza [Dżujo]
Fabularna tawerna [Zax]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
New Game Plus [Mielu]
Okiem maniaka [butcher]

 
STAŁE RUBRYKI

Co nowego 
Ohayo Nippon
Testy
Hyde Park
Graczpospolita
Region Filmowy
Głos Ludu
Listy

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

PRENUMERATA zostanie wysłana w niedzielę, 21.02. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

Zapowiedź nowego numeru również na PPE.pl. Informacje o najnowszym PE znajdziecie także na naszym profilu facebookowym.

Odnośnik do komentarza

Już nawet nie chodzi o zdjęcie tego gościa, ale ta kolorystyka, czemu grafik u Was musi napaćkać tyle kolorów? Nie wiem, tym żółtym kolorem Wy chcecie zwrocić na coś uwagę? O fatalnym obrysie przy Wirtualnej RzeczYwistości nie wspominam. Przecież kto ma kupić PSXa to kupi, nie potrzeba oczo(pipi)nych akcentów, nie musicie się wyróżniać, oprócz Was są jeszcze tylko dwie gazety o tej samej tematyce. Naprawdę zacznijcie robić minimalistyczne okładki, gdzie zawarte jest praktycznie tylko temat numeru, to co jest w numerze zobacze sobie w spisie treści, albo po prostu wertując następne strony.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

MYSZa7 nie marudź bo Perez zaproponuje Ci podesłanie materiałów i będziesz miał z tego wykminić okładkę lepszą niż ich grafik. Poza tym trzydziestoletni janusz, co ma w domu ps4 kupione bo widział je w reklamie przed wiadomościami, musi wiedzieć jaką gazetkę wybrać w kiosku.

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza

No ja to mogę oceniać trochę inaczej ze względu na małe zboczenie zawodowe, jak dla mnie tyle info zawartego na okładce jest zbedne. W sumie mógłbym spróbować zrobić jakąś okładkę z materiałów od Butcha czy Pereza, tylko na razie sprzętu nie mam sprawnego, nad czym bardzo ubolewam :(

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Kolejna okładka mająca za zadanie dobrze sprzedać magazyn (wcześniej "komercyjne" okładki to m.in. Avatar, World of Tanks, Gwiezdne Wojny itd.). Rozumiem to z potrzeb marketingu, wszak pieniądz rządzi światem, ale niestety hardkorowi Gracze na tym tracą. Znak czasów...

No faktycznie magazyn przypomina bardziej coś w stylu LOGO, niż pismo redagowane od "fanów dla fanów".

Na szczęście poza VR (i może opisu do Black Ops 3) zawartość wydaje się bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza

No ja to mogę oceniać trochę inaczej ze względu na małe zboczenie zawodowe, jak dla mnie tyle info zawartego na okładce jest zbedne. W sumie mógłbym spróbować zrobić jakąś okładkę z materiałów od Butcha czy Pereza, tylko na razie sprzętu nie mam sprawnego, nad czym bardzo ubolewam :(

Brzmi trochę jak - Strzelę gola lepiej niż Messi ,ale w tym momencie nie mam swoich butów ;)

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 Poradnik do BO3 i ta okładka to normalnie combo Janusza. Lubię Call of Duty, ale kuźwa, no nie ukrywajmy ta gierka nie należy do skomplikowanych. Jeszcze jakbyście tam dali jakieś fajne setupy klas to może miałoby to jakiś sens, ale jeśli to będzie suche wymienienie wojaków i killstreaków typu "ten ma granatnik, a ten cyberkosę" to porażka po prostu. :whistling: Tyle dobrego, że poradnik jest jeden, a nie chyba trzy jak ostatnio.

 

Raczej nie biere w tym miesiącu, niewiele ciekawego dla mnie.

Odnośnik do komentarza

Dobra. Nastała odpowiednia pora. Z tym numerem oficjalnie przestaję kupować PSXE. :lapka: Przerzucam się na combo CDA+Pixel. Co to się dzieje z tym PSXE to ja nawet nie.

Edytowane przez ireniqs
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...