Skocz do zawartości

Stardew Valley


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko budujesz sam. Nawet budynki rozmieszczasz gdzie chcesz i ile ich chcesz.

 

https://stardew.info/planner- tu można się pobawić i rozplanować całą farmę

 

EDIT:

Tak a propos spryskiwaczy - mając dość złotych sztabek zacząłem drugą wiosnę praktycznie bez potrzeby podlewania niczego:

WrLI9TX.jpg

Edytowane przez Suavek
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Jedna rzecz mnie wkurzała wczoraj. Brak teleportacji ale mod załatwił sprawę . Teraz teleportuje się wszędzie na mapie . Minusem jet wyłączenie w ten sposób achievementów ale na steamie kto by na to patrzył :D Niestety ale bieganie wszędzie po pewnym czasie jest nużące :)

Odnośnik do komentarza

Jedna rzecz mnie wkurzała wczoraj. Brak teleportacji ale mod załatwił sprawę . Teraz teleportuje się wszędzie na mapie . Minusem jet wyłączenie w ten sposób achievementów ale na steamie kto by na to patrzył :D Niestety ale bieganie wszędzie po pewnym czasie jest nużące :)

Eee, trochę to oszustwo i zabicie uroku gry. Poza tym tak jak pisałem wcześniej, jak wybudujesz stajnię, to możesz poruszać się na koniu. Jak naprawisz część ratusza, to odblokujesz wagoniki, które w sumie działają jak teleport do kilku miejsc. No i biegając po mapie też przecież znajdujesz różne itemy po drodze. Dla tych co nie wiedzą, z ziemi czasem wystają jakieś robale - jak potraktujemy je motyką, to odkopujemy różne wartościowe itemy, w tym artefakty. Kolejny powód, żeby nie oszukiwać.

 

A achievementy też są fajne, bo pokazują w pewnym sensie postęp w grze, ile jeszcze przed nami itp. Ja tam lubię, jak wyskakują w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza

Stardew Valley to jak dla mnie jedna z najmilszych niespodzianek tego roku. O istnieniu gierki nie wiedziałem do momentu jak Suavek kupił gierkę i zaczął wrzucać screeny.

Sam swoją kopię kupię dopiero w następnym miesiącu ale już teraz czuję,że będzie ostre granie i "marnowanie czasu" jak przy Harvest Moon na Snesa czy choćby Friends of the Mineral Town.

Te późniejsze odsłony jakoś mnie nie potrafią przekonać bo coś mi w nich brakuje. Posprawdzałem romy bo myślałem,że się przekonam ale nic z tego,a tutaj z tego co widzę czuć klimacik tych starych odsłon,a sama oprawa i różne pomysły na gameplay bardzo mi się spodobały.

Odnośnik do komentarza

W opisie gry na Steamie, jest napisane, że jest czesciowa obsługa pada. Da się w to grać chociażby steam controllerem czy jednak trzeba siedziec przy klawiaturze?

 

Ja gram na padzie, itemy zmieniasz triggerami.

Jest napisane czesciowa, bo imie musisz wpisac z klawiatury ;)

 

Polecam odbudowac moscik na plazy - dobre guwna tam sa co kilka dni.

Edytowane przez Dave Czezky
Odnośnik do komentarza

Zwracajcie uwagę, co rośnie w dziczy na krzaczkach. Czasem jednego dnia można zerwać dużo ponad 100 różnych berries i temu podobnych. Same w sobie nie są warte wiele, ale można przerobić je na wino, dżem, czy sprezentować.

 

Także jak macie Iron Axe, to w górnym lewym rogu lasu jest drzewo do rozwalenia, które odblokuje drogę do sekcji z codziennie odrastającymi pniami dającymi Hardwood.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Też sobie pogrywam, rozrywkowy tytuł.

Co do plaży - raz poszedłem tam podczas zimy z żelazną motyką w dłoni. Szczęśliwy (wg tv) dzień  + premie z umiejętności zbieraczych = ponad 10 K w jadalnych korzeniach. Rozkopałem całą, ale jak widać opłacało się ;) Ogólnie warto sprawdzać przepowiednie na dany dzień w TV. W szczęśliwe dni zgarniamy lepsze przedmioty z potworków, kopania skałek / piasku i z rozbijania kamyków u kowala.

Ktoś tu wychodował już plon wielkości 3x3 ? 

Ed - mała pomyłka w poście ;]

Edytowane przez Agent_Man
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Butt - Da się każdą, ale zwykłą zajmie ci to wieki. Żelazna rozkopuje 5 pól na wprost od postaci po przytrzymaniu klawisza. Ten "trik" działa też z innymi narzędziami, np. ulepszoną konewką.

Cosmos - upy domu dodają kuchnię oraz więcej miejsca. I z tego co wiem drugi poziom jest wymagany do ożenku.

Kolejny tip - zanim zbudujecie stodołę / kurnik zainwestujcie w silos i napełnijcie go skoszoną trawą. Bez tego trzeba będzie kupować pokarm dla zwierząt z pobliskiej farmy - 50g / sztuka. Kiepski deal. Wyjątkiem od reguły jest koń - nie wymaga żywienia ani jakiejkolwiek pielęgnacji.

Edytowane przez Agent_Man
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Po blisko 70 godzinach stwierdzam, że jeśli miałbym wymienić jakąś dużą wadę SV, to byłby to endgame. Jestem na etapie, że nie mam na co wydawać kasy, a dzienny zarobek jest ogromny bez wielkiego wysiłku. Nie ma żadnych drogich budowli, drogich itemów, ani nic podobnego. Oczywiście nadal mam dużo do zrobienia, ale akurat z kasą nie jest to związane.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Gra nie ma końca. Jest bodajże w trzecim roku jakiś event, ale generalnie grasz dopóki się nie znudzisz.

 

Przeszedłem gierkę w knajpie. Sugeruję inwestować w powerupy zwiększające dmg w pierwszej kolejności. Poza tym szczęście też tu odgrywa spore znaczenie. Niemniej jednak za cholerę nie przejdę tego bez straty ani jednego życia (za co jest achievement).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pykam sobie w tą gierkę od czasu do czasu, kiedy nie mam akurat ochoty zagrać w coś poważnego. Bardzo fajna, miła, spokojna. Chyba jedynie mógłbym się doczepić do szybko upływającego czasu, nim się człowiek dobrze rozpędzi w takiej kopalni już trzeba się zwijać. 

 

Co do endgame czy zbyt wielkiej ilości gotówki w dalszym etapie to chyba wynika głównie z charakteru gry, która bardziej stawia na rozluźnienie i relaks. Z drugiej strony wydaje mi się, że gra może liczyć na podobny rozwój co Don't Starve gdzie do stabilnego i przemyślanego szkieletu dokładane są kolejne dodatki urozmaicające zabawę.

 

Cóż, życzę grze i autorowi jak najlepiej. Widać, że włożono w nią ogrom pasji, takiej czystej gamingowej, której tak mało dzisiaj na rynku (łyżka miodu w beczce dziegciu zwanej "indie").  

Odnośnik do komentarza

Na razie są małe update'y, subtelne zmiany. Teraz czytam, że w niedalekiej aktualizacji mają dojść nowe postacie do hajtnięcia - Emily i Shane. W sumie szkoda, że dopiero teraz, bo bym brał Emily zamiast Penny. :P

 

A poza tym ma być multiplayer, bodajże do czterech osób, ale prawdę mówiąc jakoś sobie tego nie wyobrażam.

 

Generalnie ja bym mile przyjął jakieś nowe, ciekawsze eventy. Połowa obecnych jest raczej mało ciekawa i poza pojedynczymi kwestiami dialogowymi z NPC nie ma w nich co robić. Przydałoby się coś na wzór wyścigów konnych, czy pokazu psów/kotów.

Odnośnik do komentarza

Jakieś Pro Tipy do wędkowania? Nie ogarniam tej minigierki...

Czy sterowanie w niej polega tylko i wyłącznie na klikaniu lewym przyciskiem myszy? No i jak nad tym zapanować? Znaczek ryby wystrzeli w górę, klikaniem próbuje ją jakoś złapać, ale kurde ciężko to jakoś kontrolować. Czy wraz z progressem umiejętności ta gierka staje się jakoś bardziej zjadliwa? Narazie polega ona na chaotycznej próbie uspokojenia gryzonia...

Edytowane przez dawdi17
Odnośnik do komentarza

Tylko klikanie/trzymanie LPM. Osobiście nie mam z gierką żadnych problemów i prawdę mówiąc nie rozumiałem tej fali krytyki, z jaką się ten system spotkał.

 

Najprościej rzecz ujmując, klikając lub trzymając LPM podnosisz pasek w górę celem utrzymania go na rybie. Jak nic nie wciskasz, to pasek sam opada. Wszystko sprowadza się do timingu. Później całość jest nieco łatwiejsza, jak zdobywamy nowe wędki, zwiększamy level wędkowania, oraz dodajemy nowe przynęty.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...