Skocz do zawartości

Stardew Valley


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chucklefish.stardewvalley

 

Możecie się już zapisać na powiadomienie w sklepie google :ohboy:

 

Przegrałem w to z 40h na Xboxie, 50h na steam a teraz kupię to trzeci raz na androida. Indyk mojego życia. 

Edytowane przez Ukukuki
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Farmer napisał:

A zbierasz czy tylko jak coś się trafi? (pipi)ana skamielina z palmy śni mi się po nocach. Wszystko inne po kilka sztuk, a tego za cholerę znaleźć nie mogę.

 

Jak coś się trafi :). Głównie urządzałem farmę, tak żeby robiła wrażenie. Kiedyś siedziałem dużo w LBP, niedługo być może Super Mario Maker mnie wciągnie. Wiem, że to inne gry, ale najwidoczniej lubię coś tworzyć i SV mi to dało na swój sposób.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Ja już więcej nie idę w zwierzęta, za dużo z tym roboty. Na steam mam wszystko na maksa jeśli chodzi o produkty od zwierząt i już mi się nie chce w to bawić. Teraz w sumie gram na luzie, kasy jak lodu to bardziej chodzę i zwiedzam. Zagrałbym kiedyś w drugą część z taką samą grafiką ale w zupełnie innym otoczeniu. 

Odnośnik do komentarza

Gra troche ucierpiala przez to, ze robi ja jedna osoba. Moglibysmy juz dawno dostac nowy content. Bez przesady z iloscia, ale powitalbym nowe warzywa czy owoce, ktos moglby sie przyprowadzic do wioski przynoszac nowe questy, moglaby zostac odkryta nowa kopalnia - potencjal jest. A tak to nawet tego co-opa na PS4 juz sie nie doczekam, bo deweloping idzie w slamazarnym tempie.

Odnośnik do komentarza

Też prawda, gościu zarobił górę złota na tej gierce i to w pełni zasłużenie. Sam to kupię 3 raz jak wyjdzie na androida. Ja bym zagrał w następną część która dzieje się na jakiejś tropikalnej wyspie z totalnie egzotycznymi warzywami, zwierzętami czy owocami. Mogła by być też część dziejąca się w starożytności czy średniowieczu albo świecie fantasy. Ta sama mechanika i styl graficzny :banderas: Szarpałbym te wszystkie części jak szalony. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.03.2019 o 20:59, Ukukuki napisał:

Pograłem kilka godzin w wersję na Androida i jest świetnie. Mój ulubiony indyczek zawsze ze mną:ohboy:

 

A jak sterowanie? Wedlug tej recki wyszlo kiepsko. 

 

 
 
 
Cytat

Winowajcą jest szalenie niewygodne sterowanie. Twórcy zapewne długo rozważali jaki rodzaj kierowania postacią zaimplementować w porcie na smartphony i tablety. Wybrali jednak bardzo źle. Zamiast klasycznych wirtualnych strzałek i przycisków, w grze poruszamy się przy pomocy kliknięć paluchem w ekran. Klikniemy w punkt A, postać się do niego przemieszcza. Można także trzymać palucha dłużej na ekranie i zmieniać jego położenie, a wtedy nasz farmer będzie podążał w jego kierunku. Problem w tym, że często nie pójdzie taką trasą, jakbyśmy chcieli (tym bardziej, że gra nie obsługuje ruchu w 360 stopniach), więc to rozwiązanie działa jeszcze gorzej.

Tak samo wygląda walka czy inne czynności, takie jak zbieranie plonów, podlewanie, itp. Jest to po prostu niewygodne i mało precyzyjne. W efekcie nawet proste czynności, jak posadzenie buraków czy innego zielska, tak by rosły elegancko koło siebie, wymaga sporych pokładów cierpliwości. Sytuacja staje się jeszcze gorsza, gdy odwiedzimy przepełnioną potworami jaskinię i próbujemy walczyć - w momencie gdy kilkukrotnie dostałem bęcki przez to, że nie mogłem precyzyjnie kliknąć na atakującą mnie kreaturę, to definitywnie odechciało mi się wybierać na podziemne wyprawy.

 

http://www.miastogier.pl/recenzja,mob,2506.html

Odnośnik do komentarza

@Lukas_AT

 

Jeszcze nie byłem w kopalni, z walką może być kiepsko na na małych telefonach. Wydaje mi się ,że aby walczyć komfortowo to pasuje mieć ekran 6 cali. Ja gram na 5,8 (jednak nie na standardowych proporcjach ekranu więc mam pasy po bokach) i nie mam problemów z sadzeniem czy zbieraniem. Tak samo postać podąża za naszym palcem więc z klinowaniem się postaci nie miałem problemu. Wydaje mi się ,że problemy tego gościa wynikają z tego ,że grał na małym ekranie z startowym widokiem. Ja mam przybliżoną kamerę aby mi się komfortowo grało bo na początkowym przybliżeniu faktycznie były by problemy z klikaniem w potworki czy rośliny bo wszystko było mega małe. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...