Skocz do zawartości

Stardew Valley


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem juz troche zdesperowany i musze zapytac. Ktos wspominal, ze dobra rzecza jest silos ale gdzie sie go zamawia? Mam juz kurnik i kury i gdy ide do tej dziewczyny ktora zajmuje sie budowa wciaz mam do ybudowania tylko albo uleprzenie domu albo kurnik... nastepny. Nie wiem czy to jakis blad gry czy ja nie ogarniam?

Odnośnik do komentarza

Granie myszą jest tak wygodne i dogodne, że nie wyobrażam sobie teraz przejścia na przyciski... Ot jeden z wielu atutów gry nad wszelkimi Harvest Moonami.

 

A co do przyszłości gry - http://stardewvalley.net/post-launch-progress-update-version-1-1-and-more/

 

Póki co nadal najbardziej skarżę się na nadmiar kasy, z którą nie mam co zrobić. Skupiam się na achievementach i odblokowywaniu kolejnych dupereli, bo nie widzę sensu inwestować w coś, co ma mi przynieść jeszcze więcej kasy, z którą i tak nic nie zrobię.

Odnośnik do komentarza

Chyba kazdy chcial, zeby gra byla dalej rozwijana, a slowo cialem sie stalo. Po prostzu bosko. I tak jak ty Suavek chyba kazdy zaczyna po czasie narzekac na nadmiar kasy( bo z kolei gdyby nie w miare szybkie przychody gra bardzo ciagnela by sie na poczatku) ale moze wlasynie teraz to zostanie rozbudowane. Podobno maja byc zaawansowane techniki rolnictwa i produkcji(!?), wiecej, lepiej itd. Czyli znow bedzie na co ciulac grosza( moze autor pokusi sie o traktor ? :P). Chcialbym, zeby autor postawil na rozbudowe mapy i jeszcze wieksza ilosc sekretow. Oj czekam, czekam.

Odnośnik do komentarza

Ja praktycznie wszystko co kluczowe wybudowałem i ulepszyłem do Gold na początku drugiego roku. Jak już masz stertę sprinklerów, nakupujesz nasion, najlepiej kalafiora, i wykorzystasz odpowiednio beczki i inne przedmioty z craftingu, to kasa spływa regularnie.

 

Teraz kończę zimę drugiego roku i praktycznie skupiam się tylko na achievementach oraz kwestiach "estetycznych". Nie widzę potrzeby kupowania kolejnych zwierząt, czy tworzenia kolejnych budynków. Bawię się po swojemu.

 

Przy okazji, dziś wyczytałem, że można zwiększyć wartość miodu, jeśli postawi się ul blisko kwiatów. Najwięcej daje Fairy Rose - http://stardewvalleywiki.com/Honey

 

Także czy komuś jakieś zwierzaki się rozmnożyły? Mam niby włączone Allow Pregnancy (ikonka bez krzyżyka), ale jeszcze ani razu nie pojawił mi się nowy zwierz.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

nieobchodzimnieto czy to przypadkiem nie jest tak, ze to co posiejesz i ledwo zdarzywyrosnac zostaje juz zjedzone przez glodne zwierzeta??

A swoja droga ja polecam nawet dwa silosy przy wiekrzej ilosci zwierzat, zeby spokojnie przetrwac zime. Inaczej caly biznes staje sie( choc daje spora frajde) zupelnie nierentowny.

Odnośnik do komentarza

ta, już na jesień pierwszego roku zapchałem silos i pomyślałem, że trzeba będzie wybudować drugi. Problem jest taki, że teraz nie wyrasta mi dzikiej trawy nawet na bieżące karmienie.

Drzewa też się rozsadzają tak szybko, że trzeba codziennie coś rąbać

 

Sproboj siac na jesien, wtedy pojawia sie od razu wyrosnieta, tylko szara( ale o zwierzetom nie przeszkadza. Jesli ja zasiejesz a te sa glodne od razu rzuca sie na nowe kepki trawy. Tak sobie mysle, ze najlepiej zasiac gdzies w kacie i poczekac az zacznie sie rozrastac( ale to tylko spekulacja, nie wiem czy zadziala).

 

Ja wlasnie mecze kopalnie+ chcialbym odnowic ten stary budynek. No i naprawic autobus i most kolo kopalni, i te ruiny kolo domu i zobaczyc co sie kryje w kanalach i rozkminiam laske. Kurde tyle przyjemnych rzeczy jeszcze na mnie czeka a gra juz jest rozbudowywana.

Odnośnik do komentarza

Po błyskawicznie szybkim i wygodnym zbieraniu plonów, podlewaniu roślinek, czy rozbijaniu kamieni bez ruszania się z miejsca nie wyobrażam sobie powrotu do stylu konsolowych HM i ustawianie postaci idealnie na wprost obiektu do interakcji. Np. 9 pól roślinek myszą można zerwać w 2 sekundy, gdzie na padzie by trzeba było się z tym męczyć pole po polu.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

"Hardkor" polega w sumie tylko na tym, że nie ma windy i trzeba za każdym razem zaczynać od powierzchni. A oczywiście im niżej, tym więcej szans na Iridium.

 

A jak ktoś chce zdobyć najlepszą broń w grze, to sugeruję zachować sobie pierwszy drop Prismatic Shard, zamiast go sprzedawać lub oddawać do muzeum. Jest z nim związany fajny sekret, dający właśnie najmocniejszą broń.

Odnośnik do komentarza

Wiem, że jest trudniej, ale akurat mając dobrą broń i wyższy level potworki aż takiego problemu nie stwarzają. Bardziej irytują, jak właśnie te latające, ale to kwestia timingu. Dla mnie akurat walka nie jest problemem, a właśnie czas. Najlepszym sposobem jest zaopatrzenie się w dużą ilość bomb, "schodów", oraz teleport do domu, ale to też jest czasochłonne i wymaga przygotowania. Spontanicznym wypadem do pustynnej kopalni w połowie dnia raczej wiele niestety nie wyniesiemy.

Odnośnik do komentarza

 

Też byłem z tego dumny...Do czasu zejścia do drugiej kopalni. Tam to jest hardkor. 

 

 

Co ja patrze.... jaka druga kopalnia? Gdzie? Dlaczego?

Sa fajne itemy?

 

 

W skrócie - przebijasz się przez pierwszą i znajdujesz klucz. Potem naprawiasz busa i jedziesz na pustynię. Na północ od przystanku masz wejście do drugiej.

Edytowane przez Agent_Man
Odnośnik do komentarza

:woot:

W takim razie zmarnowalem cala zime na pladrowaniu tego co i tak juz zdobyte, chociaz ciesze sie z ilosci mineralow jakie pozyskalem( moze poza iloscia irridium-wiadomo) i nie wiem jak naprawic autobus. tzn domyslam sie, ze

 

chodzi o te gnojki ktore ciagle cos naprawiaja gdy sie ukonczy" drzewko"

 

no i jeszcze nie rozkminilem do czego sluzy czachowy klucz. Myslalem, ze do kanalow i juz sie cieszylem( jestem za(pipi)iscie ciekawy co siedzi w srodku. Ale na wszytsko przyjdzie czas :)

 

 

 

PS. jak sie na naszym forum ukrywa cos w spojlerze?

Edytowane przez okens
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...