Jump to content

Recommended Posts

16 godzin temu, Figaro napisał:

Ja sobie na przemian korzystam z trzech yerbek

71771837_2407494236008588_62675048056362

La Merced zdecydowanie najmocniejsza (raz nasypałem ponad połowę naczynka 500 ml i prawie umarłem), Ruvicha najłagodniejsza i poprawiająca humorek, a górną trzymam bo lubię klasykę (choć za kwaśna dla mnie), chrum.

Po weekendzie wpadnę do yerbowego sklepiku w Poznaniu i może wezmę jakąś smakową i uda mi się w końcu kobitę przekonać.

Z takim opakowaniem tego ruvicha to nawet jakby nasypali bułgarskiego siana pilbym ze smakiem :wub:

Edited by kanabis

A ja wczoraj paharito. Do zaparzacza 2 lyzki, dwa zalania i nara.

Nie rozumiem troche o co biega z tym sypaniem 3/4 kubka. Przeciez to wychodzi cegla, ktora sie nie pije tylko wysysa. Tak ma byc?

Ja ostatnio eksperymentowalem to wyszlo mi ze do mojej tykwy chyba 400ml czy cos w ten desen najlepiej jest jak sypie 5-6 lyzek stolowych. Jak wsypalem 8-10 bylo zbyt gorzkie po prostu jak mityczna woda po kiepach. Jak wsypalem 3 to smakowalo jak herbatka po 3 parzeniu tej samej torebeczki. 

Edited by kanabis

ale bym się napił takiej prawidłowo przyrządzone yerby. Figaro, zrobiłbyś mi taką prawdziwą? :dance:

Godzinę temu, Mejm napisał:

A ja wczoraj paharito. Do zaparzacza 2 lyzki, dwa zalania i nara.

Nie rozumiem troche o co biega z tym sypaniem 3/4 kubka. Przeciez to wychodzi cegla, ktora sie nie pije tylko wysysa. Tak ma byc?

Właśnie po to jest bombilla. 

2 godziny temu, grzybiarz napisał:

ale bym się napił takiej prawidłowo przyrządzone yerby. Figaro, zrobiłbyś mi taką prawdziwą? :dance:

zapraszam do Poznania :lapka:

2 godziny temu, chris85 napisał:

Właśnie po to jest bombilla. 

Ok ale z takiej konfiguracji (3/4 yerby + troche wody) duzo nie posiorbiesz, pare lykow bo po prostu ilosc plynu bedzie zbyt mala. I stad moje pytanie - czy o to w tym chodzi zeby pociagnac 4-5 lykow, dolac, pociagnac, dolac? Tak to wygladalo na instrukcji od Cejrowskiego i troche mnie to zbilo z tropu.

Pier.dol to. To ma byc POLSKA yerba.

• Upvote 1
  • Haha 1

7 minut temu, Mejm napisał:

I stad moje pytanie - czy o to w tym chodzi zeby pociagnac 4-5 lykow, dolac, pociagnac, dolac?

Nie tyle "o to w tym chodzi", co "można i tak".

• Upvote 1

Zależnie od pojemności kubka. Ale raczej im większy, tym lepszy. 

Generalnie to zamiast "kopczyków" ja wlewam wodę w małej ilości na spód, wkładam bombillę i dopiero sypę na to ok 12 łyżeczek suszu, czyli max, ile wejdzie z czubkiem. A później dolewam do kilka, kilkanaście zassań. 

3 godziny temu, Mejm napisał:

Ok ale z takiej konfiguracji (3/4 yerby + troche wody) duzo nie posiorbiesz, pare lykow bo po prostu ilosc plynu bedzie zbyt mala. I stad moje pytanie - czy o to w tym chodzi zeby pociagnac 4-5 lykow, dolac, pociagnac, dolac? Tak to wygladalo na instrukcji od Cejrowskiego i troche mnie to zbilo z tropu.

tak ogólnie się to robi, jak się ma naczynko ok 250 ml

ale nie trzeba

Fajnie ze wrociles do swojego defaultowego awatara :)

Typ dobrze , prawi wydajemy swój hajs i to nam ma smakować . Coś jak „plugawienie” whisky colą.

Moje nowe nabytki

71782390_1179116115618925_61369936945422

Ta po lewej jest dla kobiety, aby się przekonała do yerby. Rzekomo najsłodsza i najmniej goryczkowa yerba z owocami. Jutro się okaże.

Ta po prawej to dla mnie, chciałem w końcu spróbować mieszanki z ziołami. Miętę czuć masakrycznie mocno. Konkretny rozweselacz, kofeinowe nuty są słabsze.

Właśnie popijam Mass Energia, tylko czerwoną. Faktycznie mało goryczy, za to zapach :banderas:

Wypiłem podwójne espresso i zjadłem 2z IBUM MAX z apteki. 800 mg ibuprofenu i 120 mg chlorowodorku pseudoefedryny wjechało po kwadransie. To jest pobudzenie a nie jakieś yerba mate. :banderas: Chociaż z energetykiem lepsze takie mixy bo tauryna robi tu robotę. Nie polecam oczywiście takich mixów bo umrzecie bla bla bla!

• Downvote 5

Pierwsza Yerba (Verde Mate z Guarana) wjechala własnie. Zdecydowanie lepsze w smaku niż myślałem. Smakowe naprawde spoko. Odponiedziałku zastąpię tym kawe w pracy i zobaczymy. Eh forumek to jednak potrafi zachęcić człowieka do nowych rzeczy :banderas:

W czym mógłbym sobie zaparzyć yerbę w domu, żeby zabrać do pracy i nie bawić się już tam w parzenie? Są jakieś bidony, termosy? Na Allegro coś widzę, ale dużo tego i nie wiem, ile to warte. Ogólnie, szukam czegoś, żeby na wynos sobie robić Yerbę.

Edited by krupek

7 godzin temu, krupek napisał:

W czym mógłbym sobie zaparzyć yerbę w domu, żeby zabrać do pracy i nie bawić się już tam w parzenie? Są jakieś bidony, termosy? Na Allegro coś widzę, ale dużo tego i nie wiem, ile to warte. Ogólnie, szukam czegoś, żeby na wynos sobie robić Yerbę.

No normalnie parzysz w kubku na sitku, przelewasz do termosu i elo.

W czym problem? :dunno: 

• Haha 1