Skocz do zawartości

Grillowanko :banderas:


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

A ty wujek to gdzie tego grilla palisz na balkonie swojego m2/3 w prawdziwym mieście Wrocław?

 

Co wypisuję w WKP nie do końca musi się zawsze pokrywać z prawdą userze Balon. ;) Aczkolwiek grille palę w ogrodzie u rodziców żony, mają dom wolnostojący. Duży ruszt to jest to.

 

@Tommo - jakbyś dostał dobrego kotleta to by ci się ujarana japa zamknęła na chwilę i byś mlaskał. :lapka:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ogólnie polecam dobre kiełbachy z Niewieścina na grilla. Ostatnio nieco się wkurzyłem jak robiłem żarło na tackach i mimo mocnego żaru to kiełby dopiekały się bardzo długo aż w końcu wyje.bałem tackę i były gotowe w 7 minut. Jakbym miał jeszcze piersi z kuraka dawać na tackach to bym do wieczora tego grilla nie skończył.

Odnośnik do komentarza

Nie no kiełbasa jak dobrej jakości to nie syfi tłuszczem mocno w węgiel i nawet mniej biały węgiel nie powinien się palić. Najważniejsze ponacinać ale nie za głęboko, bo jak się dobrze zagrzeje to może pęknąć na 2 części. Obracać często i szlus. No i pro tip, stawiajcie na wszystkich stronach kiełbasę, jak kratka leży to układając "kiełbę" wzdłuż kratki można postawić ją na boku. No i pro tip 2 - jak chcecie zobaczyć czy mięso się usmażyło dobrze w środku wbić widelec / nóż i dotknąć językiem sztuciec.

 

Osobiście tacek aluminiowych używam do tłustych mięs jak karkówka, tam nawet dobrze rozpalony do białości brykiet może się zapalić i zwęglić mięso. Czasem tłuszcz wycieka przez dziurki w tacce więc dokładam 1 warstwę zwykłej folii aluminiowej i nic nie kapie a mięsko się pięknie robi. Jak nie wiesz czy mięso już jest ok - nakrój najgrubsze i zobacz jak w środku.

 

Polecam od siebie serio beefmastera z Biedry - 4x100 g wołowiny robi bardzo dobrze, żadnych tacek - na ruszt, po 3-4 minuty z każdej strony i jest moc. :banderas:

Odnośnik do komentarza

Dzięki jj za pro tipy ;p Tych beefmasterów z biedry to nie polecam. Jak jeszcze tam pracowałem to pamiętam, że szybko się robiły sine same z siebie i często mieliśmy polecenie z centrum, żeby usunąć jakąś partię z sali sprzedaży, oczywiście nikt powodu nie podawał.

 

Oj rybę z grilla to bym wszamał z chęcią.

Odnośnik do komentarza

Jesteś żenujący w swoim hejcie i wylewaniu jadu. Idź sobie do wkp Bizon pokrzycz jak nie masz nic do napisania w temacie. I dlaczego piszesz do mnie po nazwisku? Co to ma być w ogóle? Nie ogarniam twoich intencji i zgryźliwych komentarzy, czy ja cię gdzieś szykanuje? Z poważaniem.

 

Dzięki jj za pro tipy ;p Tych beefmasterów z biedry to nie polecam.

Cała przyjemność po mojej stronie. :) Są tu też inni userzy, co są zieloni w kwestii grillowania - dla nich te tipsy.

 

A co do beefmastera - jem je tylko tego samego dnia po zakupie, nigdy się nie przejechałem. Jak mięso ma normalny kolor i nie śmierdzi to wrzucam na ruszt.

Odnośnik do komentarza

Nie no, ja uwielbiam grillować, stać przy nim, pocić się i obracać mięsko a później obserwować jak wszyscy zajadają z uśmiechem. :)

 

@Mq - przyczepiłeś się do oczywistych oczywistości i był pojazd na mnie, no bo "przecież wystarczy usmażyć i zdjąć". Jeśli masz ochotę prowadzić konstruktywną wymianę doświadczeń to zapraszam. Zdziwiłbyś się ilu jest "grillowych Januszy" co podają spaloną kiełbasę na węgiel z zewnątrz a w środku zimne mięso, karkówka niby prosta ale często podają albo niedosmażoną w środku i jest nie do przeżucia albo wysuszoną na podeszwę. Niby rozwiązanie "dla debila" przekroić / nakroić i sprawdzić w środku ale niestety wiele osób tak nie robi. Chciałem zwrócić na to uwagę - dobra marynata, grill płonie a ktoś podaje niedorobione mięso. No słabo.

Odnośnik do komentarza

Nie no, ja uwielbiam grillować, stać przy nim, pocić się i obracać mięsko a później obserwować jak wszyscy zajadają z uśmiechem. :)

 

@Mq - przyczepiłeś się do oczywistych oczywistości i był pojazd na mnie, no bo "przecież wystarczy usmażyć i zdjąć". Jeśli masz ochotę prowadzić konstruktywną wymianę doświadczeń to zapraszam. Zdziwiłbyś się ilu jest "grillowych Januszy" co podają spaloną kiełbasę na węgiel z zewnątrz a w środku zimne mięso, karkówka niby prosta ale często podają albo niedosmażoną w środku i jest nie do przeżucia albo wysuszoną na podeszwę. Niby rozwiązanie "dla debila" przekroić / nakroić i sprawdzić w środku ale niestety wiele osób tak nie robi. Chciałem zwrócić na to uwagę - dobra marynata, grill płonie a ktoś podaje niedorobione mięso. No słabo.

Dlugo sie zastanawiales aby jeszcze drugi raz odpisac lol.

 

Po prostu zabawne sa takie rady bo traci troche klanem i maciusiem jakby wszyscy inni byli autystyczni a ty opiekasz zwykla kielbase z czterech stron i sprawdzasz jej wewnetrzna temperature termometrem. Nie obraz sie, ale jakbys prowadzil restauracje i mial duze doswiadczenie to bym to czytal z zaciekawieniem.

 

Ale ty sie podniecasz zwykla kielbasa i karkowka z grilla wiec troche elemejo.

Odnośnik do komentarza

Jak zwykle - zabawny pojeździk Mq i heheszki z Wujaszka. :) Zauważyłeś mistrzu ironii o czym traktuje ten topic i zdajesz sobie sprawę, że większość czytających to konsolomaniacy co z gotowaniem / grillem nie mają za wiele wspólnego? E tam, lepiej znowu dogryźć. :D

Odnośnik do komentarza

Bo z dobre 10 lat obsługuję grille w sezonie wakacyjnym i widzę co ludzie wyprawiają i co jedzą. Zdziwiłbyś się mocno. Oczywiście nie mowa o wszystkich. Rozbija się raczej o to, dlaczego gdy coś piszę pojawiasz się ty ze swoimi niesmacznymi i mało śmiesznymi wtrąceniami. Jakiś uraz z forum? Za mocno cię cisnąłem kiedyś linijkami? Wybacz, to już przeszłość! :lapka:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...