Skocz do zawartości

Westworld - HBO


Solderowy123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 293
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Finał jak najbardziej dobry... gdyby nie te minuty po śmierci

Spoiler

Maeve.

Ich mogłoby nie być. Piękne zdjęcia i nawiązania do Księgi Wyjścia jak i Apokalipsy (choć Tessa nie musiała nazywać rzeczy oczywistej, czyli Clementine). Niestety usunięcie datowania wspomnień u Bernarda pomieszało nie tylko jego myśli ale też całą fabułę drugiego sezonu. Ciężko się to oglądało nie wiedząc, w którym momencie jesteśmy. W dialogach dużo Ghost in the Shell co też nie ułatwiało oglądania ale wypełniło obraz swoistą poetyckością.

Najlepiej wypadły wątki Maeve i spółki plus osobiste relacje z Sizemorem, Ford i William. Z tym ostatnim jest tylko problem z motywacją. 

Problemem tego sezonu jest brak pomysłu na niego. Cały czas krążą wokół Doliny i prawdę powiedziawszy mieli za dużo odcinków na ten sezon co skutkowało to odcinkiem z Indianinem czy wspomnienia Mężczyzny w Czerni. Pierwszy dobry jako stand alone ale słaby jako część WW, a drugi przybliżył postać Williama. Chyba nie sądzili, że 1 sezon się uda więc wątek Labiryntu musiał zostać jakoś przemodelowany.

Trzeci sezon (lub finał) został nawet zaspoilerowany po napisach.

Spoiler

Obrócona w ruinę Kuznia pokazuje karę Williama za grzechy. Dążenie do nieśmiertelności zaprowadziło go do pętli gdzie raz za razem zabija córkę. Niestety przez to postać Williama zatraci sens bycia w trzecim sezonie skoro wiadomo kim jest i jaki jest jego koniec.  

Ostatnie minuty pokazały też, że kilkoro może jeszcze wrócić do gry (te dwie ciapy towarzyszące ekipie Maeve). Rozgrywki przeniosą się zapewne na realny świat.

Odnośnik do komentarza

To albo tylko tak ma to wyglądać. Scena pokazuje, że sporo wody upłynęło

Spoiler

 

po zatopieniu Kuźni co potwierdza tylko, że córka w tej scenie jest hostem tak jak i William. Pytanie czy William uratowany tuż przed odpłynięciem Dolores w ciele Hale jest też hostem? Wcześniej grzebał w ramieniu w poszukiwaniu śladów bycia hostem ale przerwała mu Dolores i nie wiemy nic.

Moje zdanie? Dolores przejęła Delos z rąk Williama i wpędziła go (już jako hosta) w pętlę bo jak sama wspominała nie pozwoli mu tak łatwo się wymigać. Tu więc rodzi się pytanie czy został nam zaspoilerowany finał pojedynku Dolores z Bernardem i koniec Westworld?

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Skończyłem dzisiaj, no i nie wiem co tak słabo. Fałszywy mesjasz niestety, wszystkie postacie prócz Wiliama są nudne w tym sezonie, a i sam motyw przewodni nie jest nawet w połowie tak interesujący jak droga przez labirynt do świadomości z pierwszego. Ciekawych dialogów ze świecą szukać, wszystko jest jakieś takie banalne, tylko przedstawione w na siłę skomplikowanej formie, która ma ukryć fakt, że treściowo ten sezon niedomaga w porównaniu do poprzednika.

No w sumie stare dobre wyrażenie "przerost formy nad treścią" idealnie oddaje moje odczucia co do tego sezonu.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj oglądnąłem do końca. Czeka mnie pewnie dzisiaj powtórka ostatniego odcinka bo żona zasnęła i nie ciesze się na ponowny seans.

 

WWS01 jest nieporównywalnie lepszym dziełem. Spójny, świeży z ogromnym twistem na koniec. Tutaj wiemy, że będzie się reżyser bawił narracją skacząc po osi czasu. Cały czar pryska. To jest mój największy zarzut do S02 - niepotrzebnie powielono koncepcję narracji z S01. Powinni spróbować opowiedzieć historię w inny sposób, być może alternatywnych wymiarów. Wtedy, siłą rzeczy, byłaby inna ale efekt "wow" na koniec mógłby zostać utrzymany. 

Suma summarum, S01 był zbyt wyrazisty. Do tego stopnia, że kopiowanie jego rozwiązań odbiło się kontynuacji czkawką.

 

Spoiler

Rozbroiła mnie misja Dolores: "Zniszczmy Kolebkę, bo wtedy nie będą mieli nad nami władzy". Rozumiałem to tak, że śmiertelność dodałaby ich życiu sensu. A tu się okazuje, że jeśli można wyciągnąć metalowa kulkę to nadal są hości niesmiertelni, tylko, że nie wracają do systemu....

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Showrunner o 3 sezonie

 

This is season is a little less of a guessing game and more of an experience with the hosts finally getting to meet their makers... I love shows that find a groove and hang with it for 100 episodes — that was never this show. We always wanted every season to find our characters in radically different circumstances. And with a cast this talented, watching the metamorphosis of all these characters is one of the most fun parts.

 

Westworld-Season-3-Evan-Rachel-Wood-EW.j

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...