Skocz do zawartości

Nex Machina


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dzisiejszy update dodaje nowe wyzwania do Areny. Jestem ciekawy tego Deadline, bo na razie był tylko dostępny w becie.

 

Challenges

* Added challenge: Redline in Machine City - Everything moves faster in Machine City

* Added challenge: Redline in Future Labs - Future Labs Everything moves faster in Future Labs

* Added challenge: Redline in Space Station - Everything moves faster in Space Station

* Added challenge: Deadline in Techno Forest - Everything moves dead fast in Techno Forest

* Added challenge: Deadline in Crystal Mountain - Everything moves dead fast in Crystal Mountain

Odnośnik do komentarza

Miałem okazję pograć w Nex Machina. Cóż tu mówić, gra jest wspaniała. Nie powiedziałbym, że TRZEBA ją przechodzić, życie się wiele nie wzbogaci: ot, idziesz, szczelasz. Ale po włączeniu trudno się oderwać. To nieustanna akcja, która nawet na podstawowym poziomie trudności szybko przestaje mieć jakiekolwiek momenty przerw, a czasem robi się naprawdę szalonym ćwiczeniem w przeciskaniu się po wypełnionym pociskami ekranie (choć miejmy kontekst: niejeden japoński shootemup w jaki grałem był w stanie napieprzyć laserków jeszcze więcej). Podoba mi się to, że się cały czas gra, a po śmierci powtarza tylko dany etap. Jednocześnie gra może być przykładem pozycji trudnej (jeśli chcecie), ale sprawiedliwej, nie jak... wiecie co. To jest czysta akcja, a wyzwania są bardzo techniczne, przy czym sterowanie jest tak skrajnie proste, że wymaganie dotyczy głównie planowania na 5 sekund naprzód i skupienia, niż jakiejkolwiek znajomości gry.

 

Od Nex Machina po prostu bolały mnie oczy, bo po włączeniu nie odwróciłem wzroku od ekranu przez długi czas. I w trakcie miałem retrospekcje z Hotline Miami.

 

Nie ma tu wiele, czego by nie było w innych grach bullet hell, chociaż przeniesienie perspektywy na coś, co właściwie wygląda niemal jak Starcraft, ma swoje przyjemne bajery i bawi metodami na odświeżenie retro. Jak przystało na dobrą gierkę arcade, mimo niby szczupłej zawartości sporo tu poukrywanych sekretów, które sprawiają, że jak się ktoś nudzi to może grać przez wiele godzin, nawet dziesiątki. Mam nadzieję, że nie setki.

 

 

 

Podobnie jak Trials czy inny Downwell, ta gra powinna podjarać każdego, kto lubi klasyczne gierki, gdy tylko wyjdzie w jakimś plusie czy jakie tam jeszcze są promocje.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Przymierzam się do tej gierki od jakiegoś czasu. Ich poprzedni tytuł był dla mnie sporym zawodem, zupełnie nie podeszła mi koncepcja Alienation, gry niby podobnej, ale jednak zdecydowanie innej niż kochane przeze mnie Dead Nation. To wygląda tak potencjalnie miodnie, że chyba wyskubię z portfela te 12 zł.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Gra ktoś jeszcze? @Sobies jak tam Ci idzie? @raven_raven @_Be_ @Mendrek nie podpasował wam tytuł? Bo coś mało graliście.

 

Ja taki tam wynik z dzisiaj wykręciłem :) W końcu udało mi się dociągnąć pełne combo i nawet nie zaginąłem ani razu. Jeden zestaw Visitorów mi uciekł w 5 świecie, więc wynik można jeszcze poprawić.

 

fItulqc.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak już odpalam PS4 to zbyt zajęty jestem łojeniem tyłków w Driveclubie 8). 

 

XqJPXZx_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&f

 

Nex Machina grałem chwilę i jest mega potencjał, ale na razie jeszcze nie miałem okazji przysiąść na dłużej. Kiedyś na pewno się za gierkę wezmę, nie wiem tylko kiedy. 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, raven_raven napisał:

Jak już odpalam PS4 to zbyt zajęty jestem łojeniem tyłków w Driveclubie 8). 

 

XqJPXZx_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&f

 

Nex Machina grałem chwilę i jest mega potencjał, ale na razie jeszcze nie miałem okazji przysiąść na dłużej. Kiedyś na pewno się za gierkę wezmę, nie wiem tylko kiedy. 

to jest ktorys wyscig z kampani z Japoni ?? 
sorry ze nie w temacie 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...