Skocz do zawartości

Days Gone


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Ale skąd info, że "w drugiej jest więcej wszystkiego innego"?
Jak dla mnie Days Gone zapowiada się na The Last of Us, tylko w postaci sandboxa (i przy zachowaniu odpowiednich proporcji - nie spodziewam się tak wybitnej gry aktorskiej, świetnej historii czy zapadających w pamięć postaci, aczkolwiek - kto wie...), tyle mi wystarczy do szczęścia.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Wredny napisał:

ja chcę od gry w tych klimatach czegoś więcej
Fajnego protagonisty, wciągającej historii, ślicznego świata ręcznie wykreowanego (a nie kilku kartonów rozrzuconych na mapie za pomocą generatora losowych obiektów) i scen zapadających w pamięć

 

Idealny target dla Sony: wpojona prawda, że tylko gry singlowe mają rację bytu, a grafika wartościuje produkt.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

 

29 minut temu, Wredny napisał:

No jeśli mieszkasz w Sosnowcu to pewnie masz post-apo za oknem (a i zombiaki się jakieś trafią), ale u mnie tego nie ma.
Czy tak trudno zrozumieć, że o ile State of Decay 2 będzie fajną jatką i pseudo-survivalem w czteroosobowym co-opie, tak ja chcę od gry w tych klimatach czegoś więcej?
Fajnego protagonisty, wciągającej historii, ślicznego świata ręcznie wykreowanego (a nie kilku kartonów rozrzuconych na mapie za pomocą generatora losowych obiektów) i scen zapadających w pamięć. State of Decay to inna para kaloszy - fajna gierka, ale przy Days Gone to dla mnie popierdółka.

Kwestia gustu, co znaczy więcej. Gra wymuskana technicznie, wyciskająca ostatnie soki ze sprzętu, idąca w stronę filmowej narracji i sprawnie wplecionym w to gameplayem vs gra w której pomysł i dopieszczenie mechanik jest najważniejsze, skupiona bardziej na designie niż technikaliach, często idąca w narracje inną niż filmowa. Zależy kto czego szuka w gierkach. Lubię od czasu do czasu oczo(pipi)ne tytuły AAA, ale czy dają mi więcej niż robione często przez kilka osób tytuły? Nie, bo mnie jarają zupełnie inne rzeczy, a już na pewno nie zacieranie granic pomiędzy filmem a grą czy między rzeczywistością a tym co widzę w gierce komputerowej. Rozumiem oczywiście, że masa ludzi ma inaczej, ale pisanie "więcej" to kwestia gustu, a nie z góry ustalona wartość.

Odnośnik do komentarza

I to jest rzeczowa wypowiedź, plusik się należy.
Jasne, że tak i zgadzam się z tym w zupełności, jednakże jest tyle generycznych do bólu gierek z zombiakami, "survivali", wszelkiego rodzaju DayZ, H1Z1, które właśnie State of Decay mi przypomina, że mam tego przesyt. Więc tak jak już pisałem - chcę czegoś innego i Days Gone może mi tego dostarczyć. Podobnie jak dostarczyło świetne Dying Light.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Wredny napisał:

Uświadom mnie zatem...

Zupełnie niepotrzebnie zamieniłeś ten temat, o spoko zapowiadającej gierce (Days Gone) W jakiś rant o grze o której niewiele wiesz i co do której wielokrotnie się mylisz (State of Decay) - sugerowanie że to gierka coopowa, bez fabuły i bez wizji artystycznej. 

 

Najlepiej dla dobra dobra tematu uciąć teraz tę dyskusje 

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Wredny napisał:

 


Uświadom mnie zatem...

 

To na początek:

1. SoD nie kopiuje po How to Survive bo wyszło WCZEŚNIEJ.

2. H1Z1 to multiplayerowe battle royale, a SoD2 to gra single player z opcjonalny co-op'em w singlu, więc te produkcje nie mają ze sobą nic wspólnego.

 

Uświadamiać Cię dalej?

Edytowane przez Pacquiao
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, asax napisał:

Zupełnie niepotrzebnie zamieniłeś ten temat, o spoko zapowiadającej gierce (Days Gone) W jakiś rant o grze o której niewiele wiesz i co do której wielokrotnie się mylisz (State of Decay)


Ale to ja go zamieniłem, czy Bluber, który się przypierdzielił do tego, że nie uznałem SoD za AAA poziomu Days Gone i zaczął kwestionować moje "priorytety", jeśli chodzi o gierki?
Zresztą on wywołał mnie do tablicy, pisząc o SoD, że byłaby spełnieniem moich marzeń, więc tylko się do tego odniosłem, a później dyskusja zeszła na inne tory, bo zaczęły się podjazdy do mnie.

Gwoli wyjaśnienia więc - nie uważam State of Decay 2 (ba! nawet jedynka mi się podobała swego czasu) za grę złą czy wręcz hooyową - bardzo chętnie kiedyś w to zagram, ale obecnie bardziej do mnie przemawia Days Gone i to właśnie w taką gierkę o zombie chciałem od zawsze zagrać (tak mi się przynajmniej wydaje na podstawie gameplayów).
Wiem, że Bend Studios "jakimiś mistrzami narracji nie są", jak to napisał @Paolo de Vesir, ale przecież personalnie to nie to samo studio, co za czasów Syphon Filter - różni ludzie krążą w branży, przechodzą ze studia do studia, więc może jakiś ciekawy scenarzysta im się trafił. Nie oczekuję historii wybitnej, ważne żeby gra sama się obroniła, żeby był fun, a wszystkie elementy składowe były na swoim miejscu i tyle. Dla mnie jest to EX Sony, na którego czekam najbardziej.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, asax napisał:

W takim razie, pewnie żeby tego wszystkiego uniknąć  wystarczyłoby napisać, że grałeś w jedynkę i nie była ona (delikatnie mówiąc) spełnieniem twoich marzeń by zakończyć dyskusje ;) 


A widzisz... Czasem człowiek się niepotrzebnie triggeruje i później pisze głupoty, bo już leci na wku.rwie :)

Odnośnik do komentarza

Mi to zapowiada się na grę pokroju MadMax'a albo i Assassins Creed Origins. 

 

No niby wiesz że to cukierek ale nie ma w nim tyle cukru ile byś chciał. I pomimo to grałem w obie jak poyebany :D  Wydaje mi się że przełożenie premiery na 2019 wyjdzie jej na dobre. Widocznie czegoś im brakuje i chcą zaimplementować jakiś nowy pomysł. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, kermit napisał:

jak mozna od days gone oczekiwac wiecej niz od state of decay 2

 

w jednej mamy wiecej grafy, w drugiej wiecej wszystkiego innego, fajne niektórzy maja priorytety

No i to jest ten sam poziom ignorancji, ale z drugiego narożnika. 

 

Po pokazach gamelayu mieliśmy jak na razie zaprezentowane:

 

- wykorzystywanie otoczenia do przyciągania hordy na obozy łowców

- wykorzystywania go do wybijania ścigających nas zarażonych, (np. uwolnienie drewnianych bali, wysadzając manualnie łańcuch przyklejonym C4, OSOM)

- zwierzęta zombie 

- możliwość zaliczania tej samej misji w trochę inny sposób, np. flankując miejsce pułapki na szosie, w którą bohater wpadł na pierwszej prezentacji

 

No ale cinematic experience, tlou like, nacisk na story i najgorsze co mogło przydarzyć się temu tytłowi - status exa Sony od wewnętrznego deva, więc wiadomo że dobra będzie tylko grafika.

 

CZEMU TU JESTEŚMY? TYLKO BY CIERPIEĆ? :| 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, nobody napisał:

No i to jest ten sam poziom ignorancji, ale z drugiego narożnika. 

 

Po pokazach gamelayu mieliśmy jak na razie zaprezentowane:

 

- wykorzystywanie otoczenia do przyciągania hordy na obozy łowców

- wykorzystywania go do wybijania ścigających nas zarażonych, (np. uwolnienie drewnianych bali, wysadzając manualnie łańcuch przyklejonym C4, OSOM)

- zwierzęta zombie 

- możliwość zaliczania tej samej misji w trochę inny sposób, np. flankując miejsce pułapki na szosie, w którą bohater wpadł na pierwszej prezentacji

 

No ale cinematic experience, tlou like, nacisk na story i najgorsze co mogło przydarzyć się temu tytłowi - status exa Sony od wewnętrznego deva, więc wiadomo że dobra będzie tylko grafika.

 

CZEMU TU JESTEŚMY? TYLKO BY CIERPIEĆ? :| 

Nie no to w takim razie olewam SoD 2 i Days Gone to day one :banderas: 

11 godzin temu, Wredny napisał:

Ale to ja go zamieniłem, czy Bluber, który się przypierdzielił do tego, że nie uznałem SoD za AAA poziomu Days Gone i zaczął kwestionować moje "priorytety", jeśli chodzi o gierki?
Zresztą on wywołał mnie do tablicy, pisząc o SoD, że byłaby spełnieniem moich marzeń

Nie wywoływałem cie do tablicy, napisałem, że zarówno pierwsza i druga część State of Decay to spełnienie marzeń ludzi, którzy czekali na sandboxa w klimatach TWD. Sam grając w pierwszą część często miałem wrażenie, że ta gra gdyby miała fabułe i technikalia jak w The Last of Us to spokojnie mogłaby być to jedna z najlepszych gier w historii bo jeśli grafika i narracja w grach jest taka ważna, że TLOU dostaje same 10 za to bo sama mechanika gry jest bardzo płytka to chyba jest to czego SoD potrzebowałoby u tak zwanej szerszej audiencji, żeby nie była traktowana jako popierdółka. Odniosłem się tylko do twojego marzenia, pisząc posta raczej do ogółu a nie konkretnie twojej osoby żeby cię w czymś uświadamiać bo jak sam przyznałeś jesteś fanbojem sony i nie będzie ci dane sprawdzić SoD. 

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, nobody napisał:

Ty jesteś srogo yebnienty od tego CW.

Nic nie mówiłem przecież na temat tego, że atakujesz SoD tylko te arugmenty za Days Gone są tak rozwalające, że faktycznie masz racje. Szykuje się HIT bo będą zombie niedzwiedzie.


już się nie da pogadać o grach które wydają sie dosyć zbliżone tematyką bo ludzie sugerują, że masz na myśli CW xD a ku,rwa ja w obie te gry bardzo chętnie zagram, no ale nie CW robisz

Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, _Be_ napisał:

Nic nie mówiłem przecież na temat tego, że atakujesz SoD tylko te arugmenty za Days Gone są tak rozwalające, że faktycznie masz racje. Szykuje się HIT bo będą zombie niedzwiedzie.


już się nie da pogadać o grach które wydają sie dosyć zbliżone tematyką bo ludzie sugerują, że masz na myśli CW xD a ku,rwa ja w obie te gry bardzo chętnie zagram, no ale nie CW robisz

No nie da się, jeśli zarzucasz innym rzeczy, których nie pisali i bawisz w sztuczkę w rodzaju; "Wywal wszystkie wartościowe argumenty i zacytuj jeden najsłabszy, by wyszło pod twoją wymyśloną tezę".

 

Podałem 5 konkretnych ficzerów, w odpowiedzi na igorancki posting typu "Jak można na to bardziej czekać, jak w gierce X poza grafiką, będzie wszystkiego więcej". Nie napisałem że gra będzie przez to lepsza, czy też HITEM. :usmiech:

 

Mam nadzieję że przemyślisz swoje postępowanie, publicznie przeprosisz i wciąż będziemy mogli być e-przyjaciółmi.

Odnośnik do komentarza

nie wiem ile ma do zaoferowania. widziałem tylko to co pokazano na  dwóch prezentacjach + plus rozszerzoną wersję z E3, czyli pewnie jakieś 2,5 razy więcej niż większość hejterów dla zasady, i bardzo mi się podobało, że nie idą w typową cinematic liniowość.

myślę że spokojnie będzie to gierka na "8", max "8+", ze względu na modern gejmingowy game design, w tym problemy z AI i ograne motywy (ten tryb detektywa to już serio patologia xd)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...